LES 1 - VOORKENNIS ACTIVEREN

1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Een piraat is een zeerover die andere schepen overvalt. 
Deze stoere zeelui zijn voor niets of niemand bang. Sterker nog, iedereen is bang voor hen! Dat komt omdat piraten geen lieverdjes zijn:
Ze stelen, plunderen en doden iedereen die op hun pad komt. 
Piraten zijn dol op schatten. Vooral op goud, zilver en edelstenen. 

Vroeger waren er heel veel verschillende soorten piraten.
Tijdens de komende lessen leer je hier meer over. 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kun je vertellen wat piraterij is.
  • kun je vertellen hoe piraterij is ontstaan.
  • kun je uitleggen wat een Viking is. 

Slide 4 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Wat weet je al over
piraten?

Slide 5 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie 
Maak nu eerst opdracht
1A, 1B en 1C. 
Dit doe je in groepjes. 

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie
Je las net al dat er veel verschillende soorten piraten (hebben) bestaan. Tijdens de komende lessen, behandelen we steeds een andere piratensoort.

Vandaag starten we met de Vikingen.

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie 
Vikingen waren hele stoere piraten uit het noorden. Meer dan duizend jaar geleden voeren ze voor de kust van Europa. Ze kwamen vooral uit Noorwegen, Zweden en Denemarken. Soms worden ze daarom ook wel Noormannen genoemd. 
Een Vikingschip ziet er heel eng uit. Aan de voorkant zit een grote draak. Die jaagt vijanden weg en brengt geluk. 

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Plaats hier een plaatje van een Viking

Slide 9 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie 
Vikingen vochten met zwaard, een bijl en een speer. Ook hadden ze een schild van hout. Die versierden ze met schilderingen of met leer.
Er zat een grote, zilveren knop in het midden. Die was niet alleen mooi,
maar ook handig: door die knop werd je hand goed beschermd. 

Vikingen gebruikten horens als drinkbeker. 
Hele rijke Vikingen droegen ook horens op hun helm.
Wist je dat Vikingen voor hun tijd heel schoon waren?
Ze kamden netjes hun baard en gingen een keer
per week in bad.

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 11 - Lien

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen


We lezen nu gezamenlijk de tekst.
Zet een golflijn onder namen van (soorten) piraten. 

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen


We lezen de tekst nu nog een keer.
Zet nu een streep onder de woorden die je niet kent.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe is piraterij ontstaan?

Slide 14 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

De tekst is opgebouwd uit verschillende onderdelen.
Wat is de volgorde van de tekst?
A
Inleiding - middenstuk - tekst met extra uitleg
B
Inleiding - middenstuk - conclusie
C
Inleiding - tekst met extra uitleg - conclusie

Slide 15 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 16 - Lien

Cet élément n'a pas d'instructions

BEGRIPPEN UIT DEZE LES
Piraterij
Vikingen
plunderen

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kun je vertellen wat piraterij is.
  • kun je vertellen hoe piraterij is ontstaan.
  • kun je uitleggen wat een Viking is. 

Slide 18 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 

Slide 19 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions