Betoog - les 9

do. 24 juni - 4V3 - 3e uur
  • Algemene feedback superbetogen
  • Citeren
  • Beoordelingsmodel gpw betoog
  • Logistiek rondom gpw betoog
  • Beoordelingsmodel SE duo-interview
  • Lezen in je leesboek 
1 / 24
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 4

Cette leçon contient 24 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

do. 24 juni - 4V3 - 3e uur
  • Algemene feedback superbetogen
  • Citeren
  • Beoordelingsmodel gpw betoog
  • Logistiek rondom gpw betoog
  • Beoordelingsmodel SE duo-interview
  • Lezen in je leesboek 

Slide 1 - Diapositive

Wat zullen we morgen doen in de laatste les?

Slide 2 - Carte mentale

Lesdoel
Aan het einde van deze les weet je precies wat er van je verwacht wordt bij het gpw schrijfvaardigheid betoog en bij het SE duo-presentatie boek 4.

Slide 3 - Diapositive

Slide 4 - Diapositive

Veel voorkomende feedback superbetogen
Inleiding:
  • Zorg dat je aandachttrekker écht aantrekkelijk is: gebruik de actualiteit, de geschiedenis, een anekdote of het belang voor de lezer. 
  • Zorg dat de introductie van je onderwerp uitgebreid genoeg is.
  • Zorg dat je standpunt enkelvoudig is.

Slide 5 - Diapositive

Veel voorkomende feedback superbetogen
Middenstuk:
  • Zorg dat je de redenering afmaakt door een voorbeeld of uitleg te geven en daarna weer terug te komen bij je argument.
  • Zorg dat het opgenomen citaat je argument ondersteunt.
  • Zorg dat je op de juiste manier citeert.
  • Beperk de onderbouwing van het tegenargument tot het hoogstnoodzakelijke
  • Zorg dat de weerlegging inhoudelijk verschilt van je argumenten voor. Je kunt je weerlegging als een soort 3e argument voor zien.

Slide 6 - Diapositive

Veel voorkomende feedback superbetogen
Slot:
  • Zorg dat de stelling in de inleiding en in het slot inhoudelijk hetzelfde zijn. De formulering mag wel verschillen.
  • Neem in je samenvatting de argumenten voor en de weerlegging op.
  • Maak je verhaal rond: kom bijvoorbeeld. in de uitsmijter terug op je aandachttrekker.

Slide 7 - Diapositive

Veel voorkomende feedback superbetogen
Algemeen:
  • Zorg voor variatie in woordkeuze. Voorkom bijvoorbeeld dat je meer dan twee keer achterelkaar hetzelfde signaalwoord gebruikt.
  • Gebruik alleen woorden waar je zelf de betekenis van kent.
  • Lees je tekst minstens twee keer zorgvuldig na. Ook geoefende en getalenteerde schrijvers maken (slordigheids)fouten in zinsbouw en spelling.

Slide 8 - Diapositive

Citeren
  • Citaat = letterlijke weergave van tekst van iemand anders, bijvoorbeeld een uitspraak.
  • Het citaat staat altijd tussen aanhalingstekens.
  • Verder vermeld je:
  • - auteur (alleen achternaam) --> WIE?
  • - bron (naam krant, tijdschrift, website) --> WAAR?
  • - datum (datum of jaartal van publicatie of datum van raadpleging) -->  WANNEER?
                                                              DE 3 W'S

Slide 9 - Diapositive

Voorbeeld 1
Ten eerste moeten mobieltjes in de klas verboden worden omdat het slecht is voor de concentratie van leerlingen. "Meer dan de helft van de scholen zegt dat leerlingen zich door de smartphone minder goed kunnen concentreren en dat ze niet opletten omdat ze met hun smartphone bezig zijn", aldus Verkuil (NOS, 2011).


Zie je de 3 W's?

Slide 10 - Diapositive

Voorbeeld 2
Ten eerste moeten mobieltjes in de klas verboden worden omdat het slecht is voor de concentratie van leerlingen. Researchredacteur Verkuil van de NOS constateerde in 2011 het volgende: "Meer dan de helft van de scholen zegt dat leerlingen zich door de smartphone minder goed kunnen concentreren en dat ze niet opletten omdat ze met hun smartphone bezig zijn."


Zie je de 3 W's?

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Diapositive

GPW betoog schrijven
  • ma. 28 juni - 2 shifts:
  • 10.30 - 12.30 (lok.124-126) óf 
  • 13.00 - 15.00 (lok.124-126-stud)
  • 1e shift in quarantaine tot 13.00 uur, óók als je bv. om 11 uur klaar bent.
  • in quarantaine (lok.123-125) = geen telefoon en geen computer
  • Zorg voor offline leer-/ leeswerk!
  • Als je je betoog geprint hebt en voorzien hebt van het aantal woorden en je handtekening, ben je klaar, eerder niet.

Slide 13 - Diapositive

En verder
  • De computers staan in toetsstand.
  • Je logt in op het toetsaccount, een handleiding ligt klaar.
  • De achterkant van deze handleiding is je kladpapier.
  • De spellingcontrole staat aan.
  • Je kunt niet op internet.
  • Je kunt niet bij je eigen documenten. 
  • Sla je werk regelmatig op, want je werkt niet in Drive, maar in Word.
  • Je mag een bouwplan maken, maar alleen je betoog wordt beoordeeld.
  • Zorg dat je een pen en een marker bij je hebt.

Slide 14 - Diapositive

Zijn er nog vragen?

Slide 16 - Diapositive

Ga lekker lezen in je boek!

Is je boek uit? Werk dan aan de presentatie van je SE.
Terwijl jullie lezen deel ik de boekjes over de leermiddelen uit.

Slide 17 - Diapositive

Lekker lezen in de zomer:

Slide 18 - Diapositive

vr. 25 juni - 4V3 - 5e uur
  • Lezen in je leesboek of leren voor gpw-week (20 min)
  • Vragen stellen over SE en gpw
  • Film of quiz

Slide 19 - Diapositive


Ga lekker lezen in je boek 
of 
ga lekker leren voor volgende week
- 20 min. -

Terwijl jullie lezen deel ik de resterende boekjes over de leermiddelen uit.

Slide 20 - Diapositive

Zijn er nog vragen?

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Diapositive

Slide 23 - Diapositive

Heel veel succes met de gpw's en SE's!!



We zien elkaar woensdag 14 juli voor de rapportuitreiking.

Slide 24 - Diapositive