Begeleiden les 2 92A

LESDOELEN VANDAAG
Je weet of je bent aangesloten bij de groep binnen traject V&V.
Je begrijpt de uitwerking van vraag 1-3 van H22.
Je kunt de 5 fasen in werkbegeleiding benoemen en toelichten wat deze inhouden.
Je weet wat de beginsituatie inhoudt en wat hierin belangrijke onderdelen zijn bij het begeleiden van een stagiaire.
Je weet wat de opdracht voor volgende week is en waar je deze kunt terugvinden.
1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 3

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

LESDOELEN VANDAAG
Je weet of je bent aangesloten bij de groep binnen traject V&V.
Je begrijpt de uitwerking van vraag 1-3 van H22.
Je kunt de 5 fasen in werkbegeleiding benoemen en toelichten wat deze inhouden.
Je weet wat de beginsituatie inhoudt en wat hierin belangrijke onderdelen zijn bij het begeleiden van een stagiaire.
Je weet wat de opdracht voor volgende week is en waar je deze kunt terugvinden.

Slide 1 - Diapositive

Slide 2 - Diapositive

Noem één fase in de werkbegeleiding

Slide 3 - Diapositive

Fasen in de werkbegeleiding
- introductie
- beginsituatie
- planning
- begeleiding
- nabespreking en evaluatie
- beoordeling

Slide 4 - Diapositive

Wat zijn aandachtspunten bij de introductie?

Slide 5 - Carte mentale

Introductie
- student opvangen, welkom heten op eerste dag
- extra tijd organiseren om de student extra aandacht te geven (observeren en begeleiding geven)
- begeleiden bij kennismaking zorgvragers en collega's
- wegwijs maken op de afdeling
-  op de hoogte zijn van duur stage en opdrachten student
- informeer de student of de regels en afspraken

Slide 6 - Diapositive

Wat wordt bedoeld met de beginsituatie? En waarom is het belangrijk hier zicht op te krijgen wanneer je een student gaat begeleiden?

Slide 7 - Question ouverte

Slide 8 - Diapositive

Bedenk minimaal 5 vragen
Vanaf morgen ga je Manuela Costello begeleiden. De enige informatie die je hebt is:
- 20 weken ma - wo
- 1ejaars VP

timer
5:00

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Diapositive

Wat zijn aandachtspunten bij de planning?

Slide 11 - Carte mentale

Planning
Doel: gewenste leeractiviteiten realiseren.
Student planvaardig?
Verwachtingen ondersteuning?
Afspraken.
Verwachtingen student.
Stimuleer eigen initiatief.
Bespreek leerdoelen en evalueer planning regelmatig.

Slide 12 - Diapositive

Een vraag van een student NIET beantwoorden, maar hem zelf het antwoord laten uitzoeken vind ik:
A
flauw
B
leerzaam

Slide 13 - Quiz

Begeleiding
Student betrekken
Zoveel mogelijk zelf laten doen en bedenken.
Observeren (objectief).
Hulp bieden wanneer hij iets nog niet zelfstandig kan.


Waarom
Zelf laten ervaren en tot inzicht laten komen, zo onthoud en leer je vaak het meeste.
Vaardigheden

Slide 14 - Diapositive

OOTT-model
vaardigheden aanleren in 4 fasen:
1: oriënteren
2: oefenen
3: toepassen
4: transfer


Wat ontbreekt (in de tekst in het boek) bij de oriëntatie-fase?

Slide 15 - Diapositive

De student heeft niet volgens het geldende protocol in de instelling gewerkt.
A
objectieve observatie
B
subjectieve observatie

Slide 16 - Quiz

De student is onbeleefd tegen de zorgvrager.
A
objectieve observatie
B
subjectieve observatie

Slide 17 - Quiz

De student begroet de zorgvrager niet bij binnenkomst.
A
objectieve observatie
B
subjectieve observatie

Slide 18 - Quiz

Wat zijn aandachtspunten bij nabespreking en evaluatie (na dienst)?

Slide 19 - Carte mentale

zelfreflectie
Belangrijk onderdeel van leerproces, terugkijken op eigen handelen. Wat vond ik goed gaan en wat vond ik minder goed gaan?
Feedback geven en ontvangen
Student en werkbegeleider. Objectief en oog voor leerdoelen.
Regels komen in een andere les terug.

Slide 20 - Diapositive

Hoe vindt de beoordeling van een student (Vista College) in de BPV plaats?
A
360 graden feedback
B
BPV-beoordeling
C
Metingen in competent
D
Leerlingvolgsysteem

Slide 21 - Quiz

Slide 22 - Diapositive

EVALUATIE LESDOELEN 
Je weet of je bent aangesloten bij de groep binnen 
traject V&V.
Je begrijpt de uitwerking van vraag 1-3 van H22.
Je kunt de 5 fasen in werkbegeleiding benoemen en toelichten wat deze inhouden.
Je weet wat de beginsituatie inhoudt en wat hierin belangrijke onderdelen zijn bij het begeleiden van een stagiaire.
Je weet wat de opdracht voor volgende week is en waar je deze kunt terugvinden.

Slide 23 - Diapositive