Begeleiden les 2

1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 3

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Lesprogramma
- Terugblik vorige les 
- Behandelen lesstof
Zelfstandig aan de slag met opdracht



Slide 2 - Diapositive

Terugblik
- Vragen over vorige week/examens? 
- Iedereen huiswerk en test type werkbegeleider af?  

 





Slide 3 - Diapositive

LESDOELEN VANDAAG
Je begrijpt de uitwerking van vraag 1-3 van H22.
Je kunt de fasen in werkbegeleiding benoemen en toelichten wat deze inhouden.
Je weet wat de beginsituatie inhoudt en wat hierin belangrijke onderdelen zijn bij het begeleiden van een stagiaire.
Je weet wat de opdracht voor volgende week is en waar je deze kunt terugvinden.

Slide 4 - Diapositive

Noem één fase in de werkbegeleiding

Slide 5 - Diapositive

Fasen in de werkbegeleiding
- introductie
- beginsituatie
- planning
- begeleiding
- nabespreking en evaluatie
- beoordeling

Slide 6 - Diapositive

Wat zijn aandachtspunten bij de introductie?

Slide 7 - Carte mentale

Introductie
- student opvangen, welkom heten op eerste dag
-  tijd organiseren om de student extra aandacht te geven (observeren en begeleiding geven)
- begeleiden bij kennismaking zorgvragers en collega's
- wegwijs maken op de afdeling
-  op de hoogte zijn van duur stage en opdrachten student
- informeer of de regels en afspraken duidelijk zijn

Slide 8 - Diapositive

Wat wordt bedoeld met de beginsituatie? En waarom is het belangrijk hier zicht op te krijgen wanneer je een student gaat begeleiden?

Slide 9 - Question ouverte

Bedenk minimaal 5 vragen
Vanaf morgen ga je Manuela Costello begeleiden. De enige informatie die je hebt is:
- 20 weken ma - wo
- 1ejaars VP

timer
5:00

Slide 10 - Diapositive

Slide 11 - Diapositive

Wat zijn aandachtspunten bij de planning?

Slide 12 - Carte mentale

Planning
Doel: gewenste leeractiviteiten realiseren.
Student planvaardig?
Verwachtingen ondersteuning?
Afspraken.
Verwachtingen student.
Stimuleer eigen initiatief.
Bespreek leerdoelen en evalueer planning regelmatig.

Slide 13 - Diapositive

Een vraag van een student NIET beantwoorden, maar hem zelf het antwoord laten uitzoeken vind ik:
A
flauw
B
leerzaam

Slide 14 - Quiz

Begeleiding
Student betrekken
Zoveel mogelijk zelf laten doen en bedenken.
Observeren (objectief).
Hulp bieden wanneer hij iets nog niet zelfstandig kan.


Waarom
Zelf laten ervaren en tot inzicht laten komen, zo onthoud en leer je vaak het meeste.
Vaardigheden

Slide 15 - Diapositive

OOTT-model
vaardigheden aanleren in 4 fasen:
1: oriënteren
2: oefenen
3: toepassen
4: transfer


Wat ontbreekt (in de tekst in het boek) bij de oriëntatie-fase?

Slide 16 - Diapositive

De student heeft niet volgens het geldende protocol in de instelling gewerkt.
A
objectieve observatie
B
subjectieve observatie

Slide 17 - Quiz

De student is onbeleefd tegen de zorgvrager.
A
objectieve observatie
B
subjectieve observatie

Slide 18 - Quiz

De student begroet de zorgvrager niet bij binnenkomst.
A
objectieve observatie
B
subjectieve observatie

Slide 19 - Quiz

Wat zijn aandachtspunten bij nabespreking en evaluatie (na dienst)?

Slide 20 - Carte mentale

zelfreflectie
Belangrijk onderdeel van leerproces, terugkijken op eigen handelen. Wat vond ik goed gaan en wat vond ik minder goed gaan?
Feedback geven en ontvangen
Student en werkbegeleider. Objectief en oog voor leerdoelen.
Regels komen in een andere les terug.

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Diapositive

Aan de slag
Maak de opdracht 'Competenties van een werkbegeleider' in Teams. 


Slide 23 - Diapositive