Les 1 - Introductie en dodelijke verliezen

1 / 51
suivant
Slide 1: Diapositive
MarketingMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 51 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesplanning

1. Doornemen weekplanning en leerdoelen 

2. Introductie continu verbeteren - Pingpongballen spel

3. Uitleg PDCA

4. Uitleg dodelijke verliezen

5. Check leerdoelen


Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Weekplanning

Week 1 - Introductie en dodelijke verliezen

Week 2 -  Wat moet beter?

Week 3 - 5S

Week 4 - A3 en KAIZEN

Week 5 - A3 en KAIZEN

Week 6 - KPI's en OEE



Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
  • Je weet hoe structurele verbeteringen verlopen
  • Kun je PDCA-(B) uitleggen
  • Begrijp je wat er misgaat als een stap uit PDCA overgeslagen wordt
  • Jij kent de 7+1 dodelijke verliezen
  • Jij kunt bij elk dodelijk verlies een voorbeeld benoemen

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesplanning

1. Doornemen weekplanning en leerdoelen 

2. Introductie continu verbeteren - Pingpongballen spel

3. Uitleg PDCA

4. Uitleg dodelijke verliezen

5. Check leerdoelen




Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lean Ball game
Probeer als team zoveel mogelijk pingpongballen of tennisballen door het proces te krijgen in sprints van twee minuten. Het geeft inzicht in (lean) flow, zelforganisatie en voorspelbaarheid (velocity).

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

1. Elke deelnemer moet elke bal tenminste 1 keer aangeraakt hebben
2. De bal moet AIR TIME hebben bij het wisselen van speler
3. Als de bal op de grond valt moet deze terug naar de eerste speler
4. Je mag het balletje niet aan degene direct links/rechts van je geven
5. Elke bal moet terugkomen bij de eerste speler
6. Laat de groep bepalen wie de eerste speler is
7. Bepaal in 2 minuten de strategie en het aantal te behalen ballen
8. Start ronde 1, 2 minuten ballen doorgeven. Stop de tijd, bekijk score!
9. Bepaal in 1 minuut de strategie voor de volgende ronde en het te behalen aantal.
10. Speel in totaal 5 rondes.

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 8 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesplanning

1. Doornemen weekplanning en leerdoelen

2. Introductie continu verbeteren - Pingpongballen spel

3. Uitleg PDCA

4. Uitleg dodelijke verliezen

5. Check leerdoelen




Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarom is het altijd belangrijk om problemen structureel op te lossen?
A
Dat scheelt tijd
B
Dat voorkomt frustratie
C
Om te voorkomen dat problemen opnieuw ontstaan
D
Omdat gestructureerd werken prettig is

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stap 1- Plan
  • Vaststellen wat er verbeterd moet worden
  • PROBLEEM!!!
  • Probleem kiezen door prioriteit

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe bepaal je wanneer
je iets gaat verbeteren?

Slide 14 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Problemen top 5

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht

Vul de problemen uit de top 5 in de prioriteitenmatrix in!



Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stap 2 - Do
  • Aan de slag!
  • Juiste aanpak
  • Samenstelling team

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

TEAM
Het gaat niet om de 11 besten 
maar 
om de beste 11...

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stel er is een probleem met de afvulmachine waardoor de afvulhoeveelheid onjuist is. Hoe ziet jouw verbeterteam eruit?
A
Medewerker TD operator vulmachine productieleider
B
Medewerker TD medewerker inkoop operator vulmachine
C
Medewerker inpak operator productbereiding directeur
D
Medewerker TD KD medewerker operator deegbereiding

Slide 23 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Stap 3 -Check
  • Controle!
  • Doel behaald?
  • Stappen juist uitgevoerd?

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stap 4 - Act
  • Accepteren en aanpassen
  • Stap pas afsluiten als verbeterteam tevreden is

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stap 5 - Borgen
  • Zorgen dat het zo blijft!!!

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesplanning

1. Doornemen weekplanning en leerdoelen

2. Introductie continu verbeteren - Pingpongballen spel

3. Uitleg PDCA

4. Uitleg dodelijke verliezen

5. Check leerdoelen




Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 28 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 29 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe herken je "transport" als je op de werkvloer rondloopt?

Slide 30 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 31 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe kom je erachter of voorraad een grote verspilling is?
A
Dat zie je als het magazijn vol staat
B
Daar kom je achter door na te vragen
C
Dat ligt eraan hoe snel de doorlooptijd is
D
Dat weet je niet

Slide 32 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 33 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is een (ander) nadeel van de verspilling "beweging"?

Slide 34 - Question ouverte

In de bewegingstijd kan er geen toezicht gehouden worden op het productieproces

Slide 35 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is interessant om te weten te komen over wachttijd?

Slide 36 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 37 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 38 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 39 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kun je de verspilling "defects" zien, waar/hoe?

Slide 40 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Overproductie
Overprocessing
Grondstoffen opmaken
Meer maken dan besteld
Meer maken om kwaliteitsverliezen op te kunnen vangen
Afronden van batches
Producten onnodig verpakken
Nominaal afvullen terwijl etiket e-teken vermeld

Slide 41 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 42 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesplanning

1. Doornemen weekplanning en leerdoelen

2. Introductie continu verbeteren - Pingpongballen spel

3. Uitleg PDCA

4. Uitleg dodelijke verliezen

5. Check leerdoelen




Slide 43 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
  • Je weet hoe structurele verbeteringen verlopen
  • Kun je PDCA-(B) uitleggen
  • Begrijp je wat er misgaat als een stap uit PDCA overgeslagen wordt

Slide 44 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Een bedrijf merkt dat de omsteltijd van een machine heel veel tijd kost en dat dit varieert. Er wordt een team gevormd.
A
Plan
B
Do
C
Check
D
Act

Slide 45 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

De machine wordt aangepast en gecontroleerd. Een paar aanpassingen worden gedaan.
A
Plan
B
Do
C
Check
D
Act

Slide 46 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Er wordt een nieuwe omstelwerkwijze uitgewerkt.
A
Plan
B
Do
C
Check
D
Act

Slide 47 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat past het beste bij de Plan-fase?
A
De juiste dingen doen
B
De dingen juist doen
C
Vaststellen of het succesvol was
D
Verbeteringen vasthouden

Slide 48 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat past het beste bij de Do-fase?
A
De juiste dingen doen
B
De dingen juist doen
C
Vaststellen of het succesvol was
D
Verbeteringen vasthouden

Slide 49 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat past het beste bij de Check-fase?
A
De juiste dingen doen
B
De dingen juist doen
C
Vaststellen of het succesvol was
D
Verbeteringen vasthouden

Slide 50 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat past het beste bij de Borgfase?
A
De juiste dingen doen
B
De dingen juist doen
C
Vaststellen of het succesvol was
D
Verbeteringen vasthouden

Slide 51 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions