Les 1 Muzisch creatief 1

Welkom Muzisch creatief 1
Hang je jas op 
aan de kapstok.
Kies een krukje 
aan een tafel.
Doe je oortjes uit en
 zet je telefoon op stil.

1 / 37
suivant
Slide 1: Diapositive
CreatiefMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 37 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Welkom Muzisch creatief 1
Hang je jas op 
aan de kapstok.
Kies een krukje 
aan een tafel.
Doe je oortjes uit en
 zet je telefoon op stil.

Slide 1 - Diapositive

Les 1 Muzisch creatief 1

Slide 2 - Diapositive

Wat gaan we doen?
kennismaken met elkaar
Introductie Muzisch creatief 1
Afspraken+ Leerdoelen + leermiddelen 
0 meting + overeenkomsten race
Gezelschapspellen carrousel 
Evaluatie spellen + les 1
vooruitblik les 2





Slide 3 - Diapositive

Spelregels  "Levend Kwartet"
Er komen zo verschillende vragen in beeld. 
Zoek medestudenten op die hetzelfde antwoord hebben als jij op de vraag. Ga bij elkaar staan en vorm een groepje. Verzamel alle studenten met hetzelfde antwoord bij elkaar binnen de gegeven tijd!
 Kun je niemand vinden? Ga bij iemand staan die het dichtst in de buurt komt van de opdracht ( lijkt op..)

Slide 4 - Diapositive

Kwartet opdrachten
timer
1:00
  1. Zoek: klasgenoten uit jouw eigen stad! (in de buurt)
  2. Zoek: klasgenoten met dezelfde muzieksmaak
  3. Zoek: klasgenoten met dezelfde kleur sokken aan als jij!
  4. Zoek: klasgenoten met dezelfde oogkleur als jij
  5. Zoek: klasgenoten met dezelfde gezin samenstelling als jij
  6. Zoek: klasgenoten met dezelfde interesse voor BPV plek als die van jou (doelgroep, organisatie)

Slide 5 - Diapositive

Kennismaken (10 min)

Slide 6 - Diapositive

Spel: Ik hou van... ( 3min)
Staan wanneer...
je hand omhoog wanneer....
Zitten wanneer...

Slide 7 - Diapositive

Wat rijmt er op.... Jouw Naam?
We gaan een namen rondje doen met behulp van dit balletje.
Bedenk voor jezelf een kwaliteit/kenmerk wat rijmt op jouw naam en bij jouw past. ( 3 min)
Kun je er niet goed opkomen? 
Iets grappigs mag ook!
Kun je niet iets bedenken dat rijmt? Dan mag je google inzetten.
timer
5:00

Slide 8 - Diapositive

Afspraken met elkaar
In het crea lokaal eten en drinken we buiten de deur. Afsluitbaar flesje drinken mag wel.
Wil je naar de wc? Vraag dat eerst aan mij.
Telefoons staan op stil & tijdens uitleg uit het zicht. Verwacht je een telefoontje? Geef dat aan bij mij
We luisteren naar elkaar wanneer iemand praat. We hebben respect voor elkaar, helpen elkaar en ruimen samen op.

Slide 9 - Diapositive

introductie training  muzisch creatief
Onderdeel Ik ondersteun de cliënt bij participatie: In deze beroepstaak leer je hoe je de cliënt kunt ondersteunen bij het deelnemen aan de maatschappij. Je leert hoe je de cliënt kunt helpen bij het vinden van passende activiteiten en hoe je hem of haar kunt motiveren om deze activiteiten uit te voeren. 
Je maakt in deze training kennis met de verschillende muzisch creatieve activiteiten bijvoorbeeld: kunst en cultuuractiviteiten en zintuigprikkelende activiteiten en je gaat ook zelf ervaren welke materialen en middelen je hiervoor kunt inzetten.

Slide 10 - Diapositive




Vragen tot zover?

Slide 11 - Diapositive

Leerdoelen Muzisch creatief
Je toont zelf vaardig te zijn in een aantal muzische vaardigheden en/of kunt anderen inzetten en kunt aangeven welke middelen je ervoor nodig hebt.
• Je kunt de juiste materialen en middelen in te zetten bij een eenvoudige muzisch creatieve activiteit
• Je kunt een aantal muzisch creatieve activiteiten inzetten om contact te maken met de cliënt
• Je kunt instructie geven bij de uitvoering van een eenvoudige muzisch creatieve activiteit bij cliënten

Slide 12 - Diapositive

Leermiddelen
Je boek: methodisch begeleiden
Verder gaan we vooral activiteiten doen en ervaren die te maken hebben met creativiteit en het aanvullen van jouw portfolio als begeleider.
Motivatie & actieve leerhouding zijn nodig in deze training! :)

Slide 13 - Diapositive

0- meting


Waar sta jij als je denkt aan je eigen creatieve denkvermogen?
0 = weinig  creatief denkvermogen
10 = Veel tot breed creatief denkvermogen
Leg je antwoord uit & overleg met de persoon waar je naast staat ( een 

Slide 14 - Diapositive

Soorten activiteiten?

Slide 15 - Carte mentale

Soorten activiteiten
  1. Drama
  2. Muziek
  3. Dans
  4. Audiovisuele activiteiten
  5. Beeldend vormen
  6. Natuur + buiten activiteiten
  7. Sport en spel activiteiten


zou je al een voorbeeld kunnen bedenken bij de soorten activiteiten?

Slide 16 - Diapositive

Soorten spellen Overeenkomsten race
Om een creatieve activiteit te bedenken, kun je natuurlijk gebruik maken van bestaande spullen. En daar zijn spelletjes er 1 van. Spellen zijn een makkelijke manier om contact te maken met de ander, zorgen voor (ont)spanning, plezier en dwingen je om anders na te denken ( spelregels).
Nu zijn er superveel soorten spellen die je kunt doen, In duo's ga je een "overeenkomsten race" doen, wie haalt de finish? :)

Slide 17 - Diapositive

soorten spellen
Bordspellen
kaartspellen
doe spellen
competitie spel
bal spel
raadspel
puzzel

Slide 18 - Diapositive

Spellen carrousel
We gaan verschillende spellen ervaren. Lees eerst de spelregels voordat je begint met het spel.
Pas als het voor iedereen duidelijk is ga je beginnen met het spel. Help elkaar hierbij. 
Misschien ken jij al een spel, 
maar is het voor iemand anders wel nieuw, 
geef elkaar de tijd <3

Slide 19 - Diapositive

Spellen carrousel 
  • We gaan in groepjes van 4/5 studenten verschillende soorten spellen spelen met elkaar.
  • Per spel heb je ongeveer 5 minuten de tijd.
  • Ben je klaar met een spel binnen de tijd? dan doe je nog een ronde!
  • Ben je nog niet klaar binnen de tijd, wint degene met de meeste punten.
timer
4:30

Slide 20 - Diapositive

Pauze 30 minuten

Slide 21 - Diapositive

Nabespreken Caroussel in groepjes
  1. Hoe vond je het om "kort" kennis te maken met verschillende soorten spellen? leg je antwoord uit
  2. Welke sprak je het meeste aan en waarom?
  3. Welk spel het minst en waarom?
  4. Wat is het effect van een spel spelen op jou en op anderen?
  5. Op welke manier denk je dat je in je werk-stage, spel kan inzetten? 

Slide 22 - Diapositive

Wat gaan we doen deze week
Kennis maken met elkaar
Introductie Muzisch creatief 1
Afspraken+ Leerdoelen + leermiddelen
0 meting + overeenkomsten race
Gezelschapspellen carrousel
Evaluatie spellen
 Eigen creatief portfolio voorkant maken + start portfolio

Slide 23 - Diapositive

Creatief portfolio eindopdracht
Je hebt kennis gemaakt met verschillende spellen, bordspel, doe spel, quiz, denkspel, kaartspel.
Voor je eindopdracht is het de bedoeling dat je van alle activiteiten in de lessen toevoegt aan je creatieve portfolio, met foto's en verslag.
Het verslag bestaat uit: uitleg van de activiteit, jouw ervaring, en hoe je de activiteit zou kunnen gebruiken in het werkveld :)

Slide 24 - Diapositive

Hoe het moet ( verslag creatief portfolio)
Deze les hebben we ..... activiteit gedaan. We begonnen met ......
De regels waren..... (Geef uitleg over de activiteit die we hebben gedaan).
Mijn ervaring met de activiteit is ... ( leg je antwoord uit)
Ik vond het ( leuk, grappig, spannend, moeilijk) omdat...
na de activiteit heb ik geleerd dat ik .......
Ik zou deze activiteit kunnen inzetten bij de doelgroep...   want .........
Wat ik meeneem uit deze les is ........
Wees uitgebreid in je antwoorden & beantwoord alle vragen.

Slide 25 - Diapositive

Leswijzer
Op teams vind je bij het kanaal muzisch creatief 1 > bestanden het document "leswijzer". hierin kun je vast zien wat we de komende weken gaan doen. misschien dat hierin nog wat gewijzigd wordt, als dat zo is laat ik het  jullie weten :)

Slide 26 - Diapositive

Volgende les
deze les gaan we werken aan ons creatieve portfolio en krijg je uitleg over de eindopdracht van deze training.
Verder gaan we naar de leswijzer kijken in Teams.
Hier gaan we dan ook gelijk een start mee maken.

Slide 27 - Diapositive

Les 2 Muzisch creatief 1

Slide 28 - Diapositive

Afspraken met elkaar
In het crea lokaal eten en drinken we buiten de deur. Afsluitbaar flesje drinken mag wel.
Wil je naar de wc? Vraag dat eerst aan mij.
Telefoons staan op stil & tijdens uitleg uit het zicht. Verwacht je een telefoontje? Geef dat aan bij mij
We luisteren naar elkaar wanneer iemand praat. We hebben respect voor elkaar, helpen elkaar en ruimen samen op.

Slide 29 - Diapositive

Leerdoelen Muzisch creatief
Je toont zelf vaardig te zijn in een aantal muzische vaardigheden en/of kunt anderen inzetten en kunt aangeven welke middelen je ervoor nodig hebt.
• Je kunt de juiste materialen en middelen in te zetten bij een eenvoudige muzisch creatieve activiteit
• Je kunt een aantal muzisch creatieve activiteiten inzetten om contact te maken met de cliënt
• Je kunt instructie geven bij de uitvoering van een eenvoudige muzisch creatieve activiteit bij cliënten

Slide 30 - Diapositive

Leermiddelen
Je boek: methodisch begeleiden
Verder gaan we vooral activiteiten doen en ervaren die te maken hebben met creativiteit en het aanvullen van jouw portfolio als begeleider.
Motivatie & actieve leerhouding zijn nodig in deze training! :)

Slide 31 - Diapositive

collage maken over jezelf

Slide 32 - Diapositive

Wat heb je nodig
• schaar
• groot leeg papier                      • lijmstift
• (restjes) papier, zowel effen (in verschillende kleuren) als met een patroon, afbeeldingen uit tijdschriften, teksten uit tijdschriften.
Probeer je gehele witte achtergrond op te  vullen en 
de tijd te nemen om alles waar jij jezelf in kan vinden
in je collage te verwerken :)!

Slide 33 - Diapositive

Collage op je toekomstige stage
Zou je deze activiteit ook met verschillende doelgroepen kunnen doen?
Waarom wel en waarom niet?
Waar ligt de grens?

Slide 34 - Diapositive

Volgende les
Volgende les gaan we aan de slag met Verf en pastelkrijt.
Tip: trek niet je mooiste outfit aan, mocht je verf morsen ;)

Bedankt allemaal en tot volgende week :)

Slide 35 - Diapositive

creatief portfolio eindopdracht
De voorkant van je portfolio heb je tijdens deze les gemaakt.
Deze mag je nu fotografen en digitaal toevoegen aan je portfolio.
Wat ga je nu doen.
  1. open een nieuw word document of Powerpoint ( dit mag je zelf kiezen)
  2. zet je naam, klas en student nummer op de voorkant.
  3. Maak een inhoudsopgave.
  4. Begin met je portfolio aan te vullen door je verslag legging te schrijven over activiteit 1 Spellen & activiteit 2 Collage

Slide 36 - Diapositive

Wat gaan we doen?
Kennis maken met elkaar
Introductie Muzisch creatief 1
Afspraken+ Leerdoelen + leermiddelen 
0 meting + overeenkomsten race
Gezelschapspellen carrousel 
Evaluatie spellen 
 vooruitblik les 2





Slide 37 - Diapositive