Les 1: Introductie

Startklaar
         Jas uit, telefoon en oortjes in je tas
         Pen en schrift I&S op tafel
         Start je laptop op en open Toddle/LessonUp
timer
5:00
1 / 12
suivant
Slide 1: Diapositive
GeschiedenisMiddelbare schoolmavo, havo, vwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 12 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Startklaar
         Jas uit, telefoon en oortjes in je tas
         Pen en schrift I&S op tafel
         Start je laptop op en open Toddle/LessonUp
timer
5:00

Slide 1 - Diapositive


Overeenkomsten, diversiteit en verbinding...

...in de wijk (AK)
...in de provincies van het Romeinse rijk (GS)
...in religies (FI)
I&S - Unit 4: Wereldwijk

Slide 2 - Diapositive

Leerdoelen
Aan het eind van deze les...

... kun jij de Romeinse provincies op een moderne landkaart aangeven.

... weet je welke provincie je wil onderzoeken voor je eindopdracht.



Slide 3 - Diapositive

Wereldwijd contact leidt tot overeenkomsten, diversiteit en verbinding tussen culturen.
Unit 4: Wereldwijk
?
?

Slide 4 - Diapositive

Wie kan zich herinneren wanneer het Romeinse rijk op zijn allergrootst was?
A
509 v.Chr.
B
27 v.Chr.
C
117 n.Chr.
D
385 n.Chr.

Slide 5 - Quiz

Om zo'n groot rijk bestuurbaar te houden, deelden de Romeinen het in in verschillende provincies. Hoeveel provincies denk je dat ze creëerden?

Slide 6 - Question ouverte

Formative & summative assessment
AK + Filo
GS
FA = infographic godsdienst

SA = infographic godsdienst en eigen onderzoek in wijk
FA = presentatie inhoud / slides

SA = presentatie in toetsweek
Wereldwijd contact leidt tot overeenkomsten, diversiteit en verbinding tussen culturen.

Slide 7 - Diapositive

ATL-skills Unit 4
Communication skills
  • Give and receive meaningful feedback
  • Read critically and for comprehension
  • Find information for inquiries, using a variety of media
 
Information literacy skills
  • Collect, record and verify data
  • Access information to be informed and inform others
  • Process data and report results

Slide 8 - Diapositive

I&S - GS: Onderzoek je eigen Romeinse provincie
Je gaat de komende periode de volgende vragen beantwoorden over een provincie die je zelf hebt gekozen:

  • Introductie: ligging van provincie vroeger en nu?​
  • Hoe en wanneer werd provincie deel van het rijk?​
  • Wie woonden er in dit gebied voordat de Romeinen kwamen?​
  • Wat waren de belangrijkste Romeinse steden en hoe zagen die eruit?​
  • Welke Romeinse resten/sites kun je nu nog bezoeken als je hier op vakantie gaat?​
  • Welke geschreven bronnen kennen we over provincie?​
  • Welke ongeschreven bronnen kennen we uit provincie?​
  • Welke overeenkomsten, diversiteit en verbinding wat betreft cultuur en religie zijn er tussen het centrum (Rome) en provincie?​
  • Vind ik het terecht dat de Romeinse cultuur als een dominante cultuur wordt gezien?​
  • Wat heb ik geleerd?​
  • Welke bronnen heb ik gebruikt?










Slide 9 - Diapositive

Maar welke provincies waren er en waar lagen ze?
OPDRACHT:
Teken op de moderne kaart van Afro-Eurazië (zwart wit) zelf de Romeinse provincies  in met het Romeinse voorbeeld (kleur). Schrijf de namen van de provincies erbij.

Let op: dit is ook het huiswerk voor volgende week!
timer
20:00

Slide 10 - Diapositive

Welke provincie zou jij deze periode graag willen onderzoeken? Geef een top 3 (het kan zijn dat je niet je eerste keuze toebedeeld krijgt).

Slide 11 - Question ouverte

Zijn er nog vragen?

Slide 12 - Diapositive