pleeggezinnen voor hulphonden gezocht sessie 1

1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
Begrijpend lezenBasisschoolGroep 7,8

Cette leçon contient 22 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Lesdoel sessie 1

Ik kan een samenvatting maken van de tekst per kopje. 

Slide 2 - Diapositive

Hoe?
Je gaat een informatieve tekst lezen. Tijdens het lezen probeer je te letten op de belangrijkste informatie. 
Je gaat de hoofdzaken van de bijzaken scheiden. 

Slide 3 - Diapositive

Waarom
Om een informatieve tekst goed te kunnen begrijpen heb je overzicht nodig. Door o.a. de hoofdzaken en de bijzaken uit elkaar te halen, kun je beter overzicht krijgen. 

Slide 4 - Diapositive

Woordbegrip
Een
informatieve tekst 
is geschreven met de bedoeling je  te informeren over een onderwerp. Ze zijn te vinden in tijdschriften, in geschiedenisboeken, in autobiografieën en in handleidingen. 

Slide 5 - Diapositive

woordbegrip
Je let vooral op de

hoofdzaken: 

Dat zijn belangrijke dingen die over het onderwerp worden gezegd. 

Slide 6 - Diapositive

woordbegrip
In een tekst staan ook altijd 
bijzaken
zoals voorbeelden. 
Die zijn bedoeld om je beter te laten begrijpen waar de tekst over gaat. 

Slide 7 - Diapositive

Woordbegrip
Voorbeelden 

Voorbeelden zijn bedoeld om je beter te laten begrijpen waar de tekst over gaat. Voorbeelden zijn niet belangrijk als je een tekst gaat samenvatten. In een samenvatting noem je alleen de hoofdzaken.

Slide 8 - Diapositive

We lezen de tekst.

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Diapositive

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Diapositive

Slide 13 - Diapositive

Hoofdzaken
Per kopje strepen we de bijzaken weg zodat we de hoofdzaken behouden. 

hoofdzaken:

Dat zijn belangrijke dingen die over het onderwerp worden gezegd. 


Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Diapositive

Inleiding
Streep de bijzaken weg zodat we de hoofdzaken houden.

Extra vraag: 
Welke zinnen passen het beste in een samenvatting?
Kies twee zinnen.
A. Een puppypleeggezin zorgt een jaar voor een hulphond.
B. Er zijn te weinig pleeggezinnen voor hulphonden.
C. Hulphonden worden voorbereid om mensen te helpen.



Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Verschillende hulphonden

Streep de bijzaken weg zodat we de hoofdzaken houden.

Extra vraag: 
Welke zinnen passen het beste in een samenvatting?
Kies twee zinnen.
A. De bekendste hulphond is de blindengeleidehond, gevolgd door de epilepsiehond en de signaalhond.
B. Hulphonden zijn speciaal opgeleid om mensen met een beperking te helpen om zelfstandiger te leven.
C. Er zijn veel mensen die een hulphond nodig hebben, maar er zijn wachtlijsten, onder andere door een tekort aan pleeggezinnen.


Slide 18 - Diapositive

Slide 19 - Diapositive

Het ideale pleeggezin

Streep de bijzaken weg zodat we de hoofdzaken houden.

Extra vraag:
Welke zinnen passen het beste in een samenvatting?
Kies twee zinnen.

A. Het gezin van Jill, Luna en Kjell heeft een puppy in huis die later hulphond kan worden, Ursa.
B. Het ideale pleeggezin is een gezin met kinderen ouder dan vier jaar, dat de hulphond een jaar lang opvoedt volgens de richtlijnen van de KNGF.
C. Het is voor een hulphondpup beter om op te groeien in een pleeggezin dan in een kennel, omdat de hond dan went aan allerlei dingen.


Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

Hulphond in de klas

Streep de bijzaken weg zodat we de hoofdzaken houden.

Extra vraag: 
Welke zinnen passen het beste in een samenvatting?
Kies twee zinnen. 

A. Er zijn in Nederland ook initiatieven waarbij kinderen voorlezen aan een hulphond.
B. In de Achterhoek lezen kinderen op school voor aan een hulphond en doen ze spelletjes met ze.
C. Doordat hulphonden op allerlei manieren kunnen helpen, is de vraag naar hulphonden groot


Slide 22 - Diapositive