Week 5B - De pluriforme samenleving

5B De multiculturele samenleving
1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
GeschiedenisMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

Cette leçon contient 22 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

Éléments de cette leçon

5B De multiculturele samenleving

Slide 1 - Diapositive

Programma
Samen (15 min)
  • Programma
  • Wat weet je nog?
  • Bespreken nieuwe leerstof.

Zelfstandig (35)
  • Aan de slag met de opdracht 
  • Afsluiten les 
  • Lesplan
  • Lesdoelen
  • Herhaling
  • Instructie
  • Opdracht(en)
  • Lesdoelvragen
  • Afsluiting

Slide 2 - Diapositive

Tijdvak 10: Tijd van Televisie en Computer (1945 - 2023)
  1. Introductie
  2. Dekolonisatie (10.1)
  3. De Koude Oorlog 1 (10.2)
  4. De Koude Oorlog 2 (10.2)
  5. Welvaart en Cultuur (10.3)
  6. De eenwording van Europa. (10.4)
  7. Multiculturele samenleving (10.5)
  8. De Wereld van nu (10.6)
  • Lesplan
  • Lesdoelen
  • Herhaling
  • Instructie
  • Opdracht(en)
  • Lesdoelvragen
  • Afsluiting

Slide 3 - Diapositive

Leerdoelen
  • Je kan aangeven waarom en met welke 3 migratiestromen West- Europa te maken kreeg.
  • Je kan uitleggen hoe er een  multiculturele sameleving ontstond.
  • Lesplan
  • Lesdoelen
  • Herhaling
  • Instructie
  • Opdracht(en)
  • Lesdoelvragen
  • Afsluiting

Slide 4 - Diapositive

herhaling leerdoelen / test
  • Lesplan
  • Lesdoelen
  • Herhaling
  • Instructie
  • Opdracht(en)
  • Lesdoelvragen
  • Afsluiting

Slide 5 - Diapositive

de EGKS staat voor...?
A
Europese Groep voor Klimaat en Straling
B
Europa groep Kolen en staatsaangelegenheden
C
Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal
D
Europese Gemeenschap voor Klimaat en Straling

Slide 6 - Quiz

De EU bestaat sinds...
A
1951
B
2002
C
1992
D
1989

Slide 7 - Quiz

In het verdrag van Schengen staat dat:
A
Asielzoekers worden vehoord door de IND
B
Alle Europeanen overal mogen wonen/werken w
C
Europa vluchtelingen moet opnemen

Slide 8 - Quiz

Slide 9 - Vidéo

Leerdoel
Je kan enkele voorbeelden/gevolgen geven waarom nederland een pluriforme samenleving is.

Slide 10 - Diapositive

integratie en assimilatie

Door alle migratie ging de samenstellign van de bevolking er heel anders uit zien. 
De overheid ging hier op verschillende manieren mee om.

NL, GB, en DTSL - ruimte voor minderheidsculturen.
Frankrijk- assimileren

Integratie:
aansluiten bij de cultuur van een land
assimilatie
aanpassen aan de dominante cultuur

Slide 11 - Diapositive

Gevolgen 


Sommige migranten hadden meteen werk, veel; anderen kwamen niet in aamerking voor goed betaalde banen.
In West-europese steden ontstond een onderklasse met migranten.
veel problemen. (banlieus)
Maar: jongeren deden/doen het vaak beter dan hun ouders op de arbeidfsmarkt /school.

Slide 12 - Diapositive

Spanningen
Er ontstonden spanningen door dde grote aantallen migranten vanaf 1989.
Rexhts-extremisten pleegden aanslagen.

Slide 13 - Diapositive

Beperking immigratie

Aanpassing asielrecht.
Grenscontrolles.

Slide 14 - Diapositive

Toename Islam
  • Steeds meer islam in West-Europa. In Frankrijk het hoogste percentage 7,5 %
  • Spanningen, mede door 9/11
  • Spanningen ook door andere normen en waarden over bv homohuwelijk, vrouwenemancipatie, vrijheid en democratie.
  • Maar meer integratie.

Slide 15 - Diapositive

.

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Aan de slag
Kies uit:
  • Samenvatten
  • Methodeopdrachten
  • Mindmap
  • Zelf toetsvragen bedenken
  •  Eindopdracht
  • Creatieve opdracht

Slide 18 - Diapositive

Test

Slide 19 - Diapositive

10.5: pluriforme en multiculturele samenlevingen
- de ontwikkeling van pluriforme en multiculturele samenlevingen. 

Slide 20 - Diapositive

Een bewering: de ontwikkeling van de multiculturele samenleving in Europa na 1945 kan in verband worden gebracht met:
- het proces van dekolonisatie
- de toenemende welvaart
Leg beide delen van de bewering telkens met een voorbeeld uit.

Slide 21 - Question ouverte

Antwoord:
- een verband tussen de ontwikkeling van de multiculturele samenleving en het proces van dekolonisatie is dat na de onafhankelijkheid van de koloniën veel mensen naar het moederland kwamen en daarbij hun gewoonten meenamen, zoals bijvoorbeeld de Surinamers in Nederland.
 
- Een verband tussen de ontwikkeling van de multiculturele samenleving en de toenemende welvaart is dat door de toenemende welvaart in Europa veel behoefte ontstond aan arbeidskrachten, bijv. uit Marokko, die als gastarbeiders naar Nederland kwamen en later (na gezinshereniging) een permanente plaats in de Nederlandse samenleving innamen.

Slide 22 - Diapositive