Les 5

 GLOBAL PERSPECTIVES
 PERIODE 4 
       Les 5
1 / 17
suivant
Slide 1: Diapositive
Global PerspectivesMiddelbare schoolvwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 17 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

Éléments de cette leçon

 GLOBAL PERSPECTIVES
 PERIODE 4 
       Les 5

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma
  • Nieuwspresentaties
  • Het ontvangen van geld
  • Onderzoeksvragen
  • Malthusiaans plafond + opdracht
  • Werkstuk

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen
1. De leerling kan onderzoek doen naar het ontvangen van geld m.b.t. ontwikkelingshulp.
2. De leerling kan onderzoeken en uitleggen waarom ontwikkelingshulp ook schadelijk kan zijn.
3. De leerling kan de voor- en nadelen benoemen van het ontvangen van geld.

Slide 3 - Diapositive

Deze doelen zijn gebaseerd op de leerdoelen:
1. De leerling kan onderzoek doen rondom het thema ontwikkelingshulp.

2. De leerling kan een essay over ontwikkelingshulp structureren door gebruik te maken van een inleiding, hoofdstukken, conclusie en een bronnenlijst. 

3.  Leerlingen kunnen uitleg geven over de basisprincipes van ontwikkelingshulp. 

4. De leerling kan vanuit verschillende mondiale perspectieven beargumenteren waarom het geven en ontvangen van ontwikkelingshulp goed of slecht is. 

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 5 - Diapositive

Inleiding ontvangen van hulp en geld


daarom liever samenwerking dan hulp

Slide 6 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat bedoelt de vrouw met: wake up! This is a business.

Slide 7 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerk (ter inspiratie voor werkstuk hoofdstuk 3)
Werk in duo’s (maak gebruik van het internet en de bronnen)

  1. Welke landen krijgen het meeste steun, en van wie?
  2. Zijn er landen die geen steun krijgen, of dit niet willen en waarom?
  3. Wat doen de meeste landen met de steun die zij krijgen?
  4. Is er kritiek op sommige landen voor het ontvangen van geld?



timer
1:00

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vragen thema 3
- Wat voor steun krijgen landen dit kan erg kort want dit heb je al in H2 besproken, en wat
doen zij met deze steun.
- Bij wie komt de steun terecht, bij de inwoners van een land of bij de regering?
- Ondersteun je uitleg met landen als voorbeeld. Zo kan je dus uitleggen dat voor land A het
geld allemaal bij de regering terecht komt en dat er ook landen zijn die erg corrupt zijn,
bijvoorbeeld land B.
- In hoeverre gaat het beter deze landen. sinds ze ontwikkelingshulp krijgen. Geef een korte
schets van de ontwikkelingen na het ontvangen van steun. Gebruik de voorbeeldlanden uit de
vorige vraag
- Hoe denken landen (de regering of de inwoners) over ontwikkelingshulp
- Probeer positieve en negatieve reacties te verwerken in dit hoofdstuk
timer
1:00

Slide 9 - Diapositive

Deze vragen even doornemen. Zijn wat lastig.
Podcast
Wat?: Schrijf thema 3, de conclusie en de outro. 
Hoe?: Je werkt zelfstandig. Gebruik de uitleg van de opdracht voor de invulling van de inhoud.
Klaar?: Laat het checken door de docent.
Tijd: Zie timer.

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afronden podcast
Inleveren op datum: 

Let op de bronnenlijst. Per thema zijn minstens 3 bronnen gebruikt en in de bronnenlijst vermeld volgens de apa richtlijnen.

Begin nu ook met de conclusie en de afronding van de podcast.

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Volgende week
Huiswerk:
Zorg dat je alle info hebt voor de podcast.
Dus alles moet geschreven zijn. Volgende 
week gaan jullie de gesproken tekst voor de
podcast uitschrijven.

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Extra

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat heeft het Malthusiaanse plafond voor effect heeft op de ontwikkelingshulp?

Slide 15 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe kan een land het plafond doorbreken?

Slide 17 - Question ouverte

Eerst zelf laten bedenken