Les 1 - H25 Argumenteren

Les 4 - H25 De lezer overtuigen
1 / 17
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavo, vwoLeerjaar 2

Cette leçon contient 17 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 100 min

Éléments de cette leçon

Les 4 - H25 De lezer overtuigen

Slide 1 - Diapositive

Programma voor schrijftoets
WEEK 46 – H9 Duidelijk taalgebruik
WEEK 47 – H10 Boeiend taalgebruik
WEEK 48 – H24 Formeel- en informeel taalgebruik
WEEK 49 – H25 Argumenteren
WEEK 50 - Schrijftoets

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen
  • Aan het einde van de les herken jij een betogende tekst;
  • Aan het einde van de les herken jij geldige en juiste argumenten en kan je die zelf formuleren;
  • Aan het einde van de les herken jij foutieve argumenten en kan je deze vermijden.
  • Aan het einde van de les kan ik met behulp van bouwplan een betogende tekst schrijven. 

Slide 3 - Diapositive

Wat was de voorbereiding voor deze les?
● Huiswerk vanuit les 3 > Het toevoegen tip voor jouw favoriete
docent + argument aan e-mail met duidelijk, boeiend en formeel
taalgebruik;
● Lezen van de theorie op p. 102, 103 & 104;
● Het invullen van de Mentimeter.

Slide 4 - Diapositive

Wat gaan we vandaag doen?
  • Bespreken Mentimeter; 
  • Presentatie over de betogende tekst.
  • Opdrachten uit KERN;
  • Schrijven aan jouw eindproduct;

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Lien

Slide 7 - Diapositive

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Diapositive

Basisstappen voor een betogende tekst.

  • Bepaal wat jouw mening is. Waarvan wil jij de lezer overtuigen?

Leerlingen moeten minder les krijgen.

Staat dit in jouw inleiding, middenstuk of slot?

Slide 11 - Diapositive

Basisstappen voor een betogende tekst.
  • Bedenk argumenten die jouw standpunt ondersteunen. Wie wil je overtuigen? En hoe toon ik aan dat mijn mening juist is?

Inleiding, middenstuk of slot?
  1. Volgens Berben (2020) werkt de methode Flip the Classroom veel beter. Dan weten leerlingen meer van de lesstof voor de les begint. 
  2. Leerlingen hebben meer tijd om de stof te verwerken op hun tempo.

Slide 12 - Diapositive

Basisstappen voor een betogende tekst.

  • Maak een schema waarin je argumenten kiest en ook in de juiste volgorde (indeling) neerzet. Doe dit in steekwoorden.
Standpunt: Leerlingen moeten minder les krijgen.

A1: Meer vrije tijd voor leerlingen
A2: Mogelijkheden voor scholen om tijd te 'winnen'
A3: Leerling werkt op eigen tempo.


C: Leerlingen moeten minder les krijgen, want .... . 


Slide 13 - Diapositive

Op welke manier kan jij jouw argumenten versterken?
A
Brongebruik
B
Hoeft niet, ik heb altijd gelijk
C
Brongebruik en denken aan jouw publiek
D
Publiekgerichtheid

Slide 14 - Quiz

Op welke plek(ken) benoem je het standpunt expliciet?
A
Inleiding
B
Middenstuk en inleiding
C
Slot
D
Inleiding en slot

Slide 15 - Quiz

Instructie KERN
Wat: Maak opdracht 1, 2, 3, 6 en 7;
Hoe: Door de theorie te raadplegen op pagina 102, 103 & 104.
Hulp: Diegene naast je & DKM;
Tijd: Tot een halfuur voor het einde van de les.
Uitkomst: Nagekeken opdrachten.
Klaar?: Check in de WikiWijs wat het huiswerk is voor deze- en volgende week.  

Slide 16 - Diapositive

Huiswerk voor vrijdag
Wat: Rond jouw e-mail af. Er moeten in totaal 3 argumenten & 1 tegenargument
in staan. Ook zie ik duidelijk, boeiend, formeel taalgebruik.
Hoe: Met behulp van de theorie op p. 38, 40, 42, 44, 98, 100, 102 & 104.
Hulp: Geen.
Tijd: 20 minuten voor het inleveren van de e-mail.
Uitkomst: Een zakelijke e-mail die voldoet aan de eisen die hierboven staan.
Klaar?: Leer voor de schrijftoets van volgende week.

Slide 17 - Diapositive