2km Lezen H1 les 4 b2k

Welkom!

Kom rustig binnen. (Je telefoon staat al uit.)

Begroet je docent. 

Doe je telefoon in de bak.   

Desinfecteer je handen. 


Ga op je plek zitten, doe je mondkapje af en pak je spullen. 

  • lesboek Nieuw Nederlands
  • groot schrift (A4) open bij opdracht 3-4 blz. 15-17
  • etui
  • leesboek
Wacht rustig tot de les begint. 
1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 1

Cette leçon contient 22 diapositives, avec diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Welkom!

Kom rustig binnen. (Je telefoon staat al uit.)

Begroet je docent. 

Doe je telefoon in de bak.   

Desinfecteer je handen. 


Ga op je plek zitten, doe je mondkapje af en pak je spullen. 

  • lesboek Nieuw Nederlands
  • groot schrift (A4) open bij opdracht 3-4 blz. 15-17
  • etui
  • leesboek
Wacht rustig tot de les begint. 

Slide 1 - Diapositive

Lesdoelen

Ik kan het onderwerp van een tekst vinden.

Ik kan deelonderwerpen van een tekst vinden.


Slide 2 - Diapositive

Lesplanning
  • opening/welkom
  • stil lezen
  • nakijken opdracht 3  
  • maken opdracht 4 en 5
  • nakijken opdracht 4 en 5
  • nieuwsquiz
  • evaluatie les 

Slide 3 - Diapositive

Stil lezen
Pak je boek. 
Je blijft stil. 
Ik zie je lezen.
timer
10:00

Slide 4 - Diapositive

In de lessen...
... gaan we veilig, vriendelijk en verantwoordelijk met elkaar en onze spullen om.  

... werken we optimaal en ongestoord





Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Diapositive

Lesdoelen

Ik kan het onderwerp van een tekst vinden.

Ik kan deelonderwerpen van een tekst vinden.


Slide 7 - Diapositive

Lezen H1 blz. 12 Onderwerp en deelonderwerpen
Lees de tekst eerst oriënterend en stel dan de vraag: 
Waarover gaat de hele tekst? Het antwoord op 
deze vraag is het onderwerp van de tekst. 

Indeling van een tekst: 
  • inleiding - je maakt kennis met het onderwerp
  • middenstuk
  • slot - vaak herhaling van het belangrijkste

Slide 8 - Diapositive

In het middenstuk lees je over verschillende delen van het onderwerp. Dit zijn de deelonderwerpen


Meestal wordt er in één alinea 

één deelonderwerp behandeld.


Slide 9 - Diapositive

Hoe vind je een deelonderwerp?
Als je heel snel wilt weten wat de deelonderwerpen in een tekst zijn, dan lees je een tekst globaal.

Bij globaal lezen lees je:
de eerste alinea helemaal en daarna de eerste en de laatste zin van elke alinea.  

Je kunt vaak ook gebruik maken van tussenkopjes!

Slide 10 - Diapositive

Nakijken opdracht 3
Hoe?
  1. Kijk met een andere kleur pen na. 
  2. Zet een krul als je antwoord goed is. 
  3. Is het niet goed? Zet een kruisje en                                          daarachter het juiste antwoord.   

Slide 11 - Diapositive

Opdracht 3 blz. 15
  • 1 alleen leven
  • 2 Nee, want er zitten evenveel voordelen als nadelen aan leven in groepsverband. Voordelen:
  •           1 de jongen worden goed beschermd;
  •          2 roofdieren worden eerder opgemerkt;
  •          3 er kan worden samengewerkt om voedsel te krijgen.
  • Nadelen:
  •          1 het gevonden voedsel moet gedeeld worden;
  •          2 de kans op ontdekking door roofdieren is groter;
  •          3 er is meer kans op overdracht van besmettelijke ziektes.

Slide 12 - Diapositive

opdracht 3
  • 3 Solitair, want dieren die leven in groepsverband worden eerder ontdekt door roofdieren (al. 2))
  • 4 Papegaaiduikers leven solitair, want ze komen alleen bij elkaar om te paren. of: Papegaaiduikers leven in groepsverband, maar alleen om te paren en om de jongen groot te brengen.

Slide 13 - Diapositive

Zelfstandig werken
Maak opdracht 4 en 5 op blz. 16-17
Klaar? Lees je boek. 



Je bent rustig aan het werk. Als het verkeerslicht op 
oranje staat, mag je fluisterend een vraag over het werk stellen aan je 
buurman of buurvrouw. Als het licht op rood staat, ben je helemaal stil. 
timer
1:00

Slide 14 - Diapositive

Opdracht 4
  • 1 twee meisjes die hard lachen
  • 2 eigen antwoord, bijvoorbeeld: Vanochtend heb ik nog gelachen om een gekke reclame.
  • 3 eigen antwoord, bijvoorbeeld: Ik lachte samen met een klasgenoot.
  • 4 eigen antwoord, bijvoorbeeld: Wij moesten grinniken, want het was niet hilarisch.
  • 5 ja (het onderwerp is ‘lachen’)

Slide 15 - Diapositive

Opdracht 4
6
  • a verslappen               5 niet meer gespannen staan
  • b blaas                           7 zakje in het lichaam waar je urine (‘plas’) in zit
  • c ervaren                      4 meegemaakt
  • d waarschijnlijk         6 vermoedelijk
  • e verklaren                   1 duidelijk maken
  • f de productie             3 het maken
  • g geforceerd               2 gedwongen


Slide 16 - Diapositive

Opdracht 4
  • 7 hormonen
  • 8 bijvoorbeeld: Tip tegen de slappe lach of: Zo kom je van de slappe lach af
  • 9 bij alinea 2
  • 10 B bij alinea 3 en 4
  • 11 Hormonen zijn stofjes die in je hersenen aangemaakt worden.
  • 12 De oorzaak van slappe lach ligt in onze spiegelneuronen. Deze hersencellen zorgen ervoor zorgen dat we het gedrag van anderen nadoen, (al. 3)  Bij pubers is de reactie op gezichtsuitdrukkingen (zoals blijdschap) veel sterker dan bij volwassenen. (al. 4)
  • 13 A De schrijver wil informatie geven.
  • 14 a waar
  • b waar
  • c waar

Slide 17 - Diapositive

Opdracht 5
  • a – al. 2
  • b – al. 5
  • c – al. 3
  • d – al. 5
  • e – al. 2


Slide 18 - Diapositive

Nieuwsquiz

Je maakt de nieuwsquiz in LessonUp. 

Je blijft stil. 

Je zit niet op andere sites.

Ben je klaar? Lees je boek.


 



  





timer
5:00

Slide 19 - Diapositive

Huiswerk

Datum:  maandag 13 september 2e lesuur

  • Leer de theorie op blz. 12 en in LessonUp. 
  • Maak opdracht 4 en 5 op blz. 16-17

Datum: woensdag 22 september
Toets H1 en 2 lezen
Leer de theorie op blz. 212, 12 en 38 + aantekeningen 

Slide 20 - Diapositive

Evaluatie les
  1. Wat heb je deze les geleerd?
  2. Wat ging deze les goed?
  3. Waar gaan we de volgende les met elkaar op letten / voor zorgen?

veilig - vriendelijk - verantwoordelijk - optimaal - ongestoord

Slide 21 - Diapositive

Opruimen en vertrekken
Stop al je spullen in je tas. (Als de docent dit zegt!)
Is je tafel helemaal leeg en schoon?
Is de grond onder en rondom je tafel helemaal opgeruimd?

Wacht tot je docent zegt dat je mag vertrekken. 
Zet je tafel recht en schuif je stoel aan. 
Verlaat rustig het lokaal. 

Slide 22 - Diapositive