18-05-2021 digitale les Microbiologische Technieken

Les 18-05-2021
H14 
Groei van micro organismen
1 / 28
suivant
Slide 1: Diapositive
Biologie LaboratoriumtechniekMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 28 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Les 18-05-2021
H14 
Groei van micro organismen

Slide 1 - Diapositive

Leerdoelen
Je kunt de achterliggende principes van de kiemgetalbepaling, Gramkleuring en reinstrijk omschrijven.

Slide 2 - Diapositive

Teken de strepen die je zet bij een reinstrijk op een agarplaat. Nummer de strepen zodat je kunt zien welke volgorde je ent.

Slide 3 - Question ouverte

Waarom voer je een reinstrijk uit?
A
Om de macroscopische morfologie van een micro organisme te bestuderen
B
Om een pure kolonie te krijgen van een bacterie
C
Om de bacterien schoon te maken
D
Om de bacterien uit te spreiden op een agarplaat

Slide 4 - Quiz

Wat voor nut zou het hebben om een bacterie rein te hebben? (een kolonie ontstaan uit 1 individu met gelijke genetica)

Slide 5 - Question ouverte

Om eigenschappen van die bacterie te achterhalen. Bijv Gram +/-. Teken/beschrijf de stappen van Gram kleuring uit.

Slide 6 - Question ouverte

Slide 7 - Diapositive

Hoe komt het dat gram positieve bacteriën paars zijn na de gram kleuring?

Slide 8 - Question ouverte

Deel bacteriën in op gram +/- en vorm. Benoem beide.

Slide 9 - Question ouverte

Lezen H14
p 287 en 288
klaar? Maken vragen 1 tm 3

Slide 10 - Diapositive

Verloopt de groei van bacteriën lineair of exponentieel?
A
Lineair
B
Exponentieel
C
beide
D
geen van beide

Slide 11 - Quiz

2

Slide 12 - Vidéo

00:20
Indien een E. coli ongeremd kan delen (iedere 20 min.) kan deze kolonie na ong. 48 uur de massa van de aarde overstijgen. Wat remt hem hierin?

Slide 13 - Question ouverte

Kiemgetal bepaling
- Producten onderzoeken op aanwezigheid van aantallen micro organismen
- Monster nemen, vloeibaar maken
- Verdunningsreeks maken
- Uitplaten
- Incuberen
- Tellen kolonies
- Berekenen KVE per gram / ml /cm2

Slide 14 - Diapositive

10

Slide 15 - Vidéo

Leerdoel behaald?
Je kunt de achterliggende principes van de kiemgetalbepaling, Gramkleuring en reinstrijk omschrijven.

Slide 16 - Question ouverte

Zelf aan de slag deze week
- Werken aan poster onderdelen (eerstvolgende theorie op locatie is posterpresentatie)
- Voorbereiden praktijklessen

-Volgende week: Uitleg berekening Kiemgetal


Slide 17 - Diapositive

00:25
Aeroob vs Anaeroob

Slide 18 - Diapositive

00:27
Wat doet de analist hier verkeerd?

Slide 19 - Question ouverte

00:40
Waarom is het belangrijk om het monster te homogeniseren in vloeistof?

Slide 20 - Question ouverte

01:13
Waarom ieder buisje homogeniseren? En waarom niet door buisje ondersteboven te draaien?

Slide 21 - Question ouverte

02:22
Waarom iedere keer een nieuwe pipetpunt?

Slide 22 - Diapositive

03:06
Waarom mag de agar niet veel warmer zijn dan 45C? En niet veel kouder?

Slide 23 - Question ouverte

03:13
Waarom mengen van de platen? Wat als je hier te lang mee wacht?

Slide 24 - Question ouverte

03:46
Selectief Kiemgetal
Sommige agars zijn selectief voor bepaalde typen bacterien. In het geval van VRBG is dit voor de familie van enterobacteriaceae. Alleen deze bacterien zullen kolonies vormen op deze plaat, en je kunt dus het enterobacteriaceae Kiemgetal bepalen van deze platen. 

Slide 25 - Diapositive

04:30
Bij welke incubatie loop je meer risico op besmetting? Die met het algemen voedingsmedium of met het selectieve? Waarom?

Slide 26 - Question ouverte

04:59
Waarom gebruikt ze een stift om de getelde kolonies te markeren?

Slide 27 - Question ouverte

00:20
Waarom verkleurt de binnenkant van de kolonie een beetje?

Slide 28 - Question ouverte