Evenementenmanagement les 1.3.1 MEP/MR

KEUZEDEEL EVENEMENTENMANAGEMENT
(EVEN)
Periode 3 en 4
Marty Bosman
Mediaproducer / Mediaredactiemedewerker
1 / 31
suivant
Slide 1: Diapositive
EvenementenmanagementMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 31 diapositives, avec quiz interactif, diapositives de texte et 5 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 180 min

Éléments de cette leçon

KEUZEDEEL EVENEMENTENMANAGEMENT
(EVEN)
Periode 3 en 4
Marty Bosman
Mediaproducer / Mediaredactiemedewerker

Slide 1 - Diapositive

korte introductie
welkom
Wie ben ik 
mijn ervaring in event management, is onderdeel marcom, is tool

tassen weg etc.
MAAR EERST GAAN WE KENNISMAKEN!
Zoek iemand die een van dingen uit een van de vakjes is/doet/heeft en vul de naam in op de Bingokaart. 

De naam van je klasgenoot mag maar 1 x voorkomen per vakje!

We hebben 5 minuten...

Let's go!

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

DE REGELS VOOR IN  DEZE LES
Richt al je aandacht op de les (wat je aandacht geeft, groeit!)
Even geen telefoon (ga je overleven)
Spreken wanneer het jouw beurt is, laat een ander uitspreken!
Positief blijven, lukt iets niet, hoe kan het wel?
Elkaar helpen want we zijn een team
Communicatie met elkaar en met mij (hoe?)
Tijd is geld dus ben je op tijd in de les!
Waarom hebben we deze regels?

Slide 3 - Diapositive

Aanwezigheid (te laat, vertraging melden, ziekmelding, wanneer ben je absent)
Aandacht (voor mij, elkaar, de gastdocent, de lesstof)
Telefoon (sorry, die moet van tafel, ik waarschuw je genoeg maar er is een grens)
Communicatie met elkaar en met mij (op tijd, wat je kunt verwachten van mij)

Waarom hebben we deze regels?
CONTACT (MET MIJ)
IAanwezig op maandag, dinsdag en donderdag
(wanneer dus niet?)
Bereikbaar:
Via Teams
Berichten in de Teamstegel
Opdrachten voor feedback
Via e-mail
m.bosman@ma-web.nl

THAT'S IT...

Slide 4 - Diapositive

Hoe kun je mij bereiken voor vragen etc. 

EN DA NU... EEN VIDEO
Kijk, luister en denk na over het volgende:
Waar gaat deze video over?

Slide 5 - Diapositive

5 min totaal
eerst even opwarmen met een video
'waar gaat deze video over?'

'waarom denk je dat er een Netflix docu van gemaakt is?'

eerst even opwarmen met een video
'waar gaat deze video over?'

'waarom denk je dat er een Netflix docu van gemaakt is?'

Slide 6 - Vidéo


NB het is in het Engels
Wat valt je op aan deze video?
Waarom denk je dat er een Netflix documentaire van gemaakt is?
TRAILER VIDEO FYRE FESTIVAL

Waarom denk je dat er een Netflix docu van gemaakt is?

Slide 7 - Diapositive

5 min totaal
Leerlingvraaggesprek
EVENEMENTEN
MANAGEMENT

Slide 8 - Carte mentale

Waar denk je aan bij het woord 'evenementenmanagement'
in het algemeen
Welke woorden schieten er bij je te binnen?
scan de QR en typ je woorden in
1 minuut om te scannen
1 minuut om na te denken en te noteren
Daarna zetten we de woorden in clusters bij elkaar

LEERDOELEN 
Na de les van vandaag:

  • Weet je wat het vak Evenementenmanagement inhoudt
  • Kun je de informatie vinden over hoe deze periode is opgebouwd in de Studiewijzer
  • Kun je uitleggen aan een klasgenoot hoe het examen wordt afgenomen
  • Kun je vertellen wat voor soort evenementen er zijn
  • Kun je vertellen wat voor werk er is in de evenementenbranche

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 10 - Vidéo

even weer erin komen met een leuke video
Evenementenmanagement

De omschrijving van dit vak volgens het Kwalificatiedossier:

Bij het keuzedeel Evenementenmanagement leer je hoe je een bijdrage levert aan de voorbereiding en de uitvoering van een evenement, in opdracht van een leidinggevende of opdrachtgever. Je denkt mee over een concept, je leert werken met een draaiboek, medewerkers en publiek te regelen en om leveranciers en artiesten te informeren. Maar ook hoe je de op- en afbouw, de veiligheid en de inrichting van de ruimtes ondersteunt. En natuurlijk hoe je de catering regelt. Je leert dus van A tot Z hoe je met de organisatie van een evenement aan de slag gaat.   

Slide 11 - Diapositive

Wat is het Kwalificatiedossier?
We lopen door lastige woorden heen
Kwalificatiedossier
Wat moeten jullie leren volgens het Kwalificatiedossier?

Het organiseren en uitvoeren van evenementen

Dit doe je door;
  • Het opstellen van een draaiboek en checklists
  • Het werven en informeren van medewerkers en vrijwilligers
  • Het regelen en coördineren van de logistiek, de inrichting, de materialen, de ruimtes, de catering
  • Het ondersteunen van het veiligheidsbeleid 

Slide 12 - Diapositive


We lopen door lastige woorden heen
HOE GAAN WIJ HIERAAN WERKEN?
In 2 periodes van 10 weken gaan we

Periode 1:
  • leren
  • oefenen
  • ervaren
  • oefenen

Periode 2:
  • toepassen
  • examen maken

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

PERIODE 1
  • introductie
  • theorie
  • gastlessen
  • excursies
  • opdrachten (Teams)
  • meivakantie en studiereis MR
PERIODE 2 
  • introductie examen
  • briefing examenopdracht
  • theorie
  • gastlessen
  • excursies
  • eindexamenopdrachten (Teams en examenportfolio)
  • eindexamen

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

HOE ZIET HET EXAMEN ERUIT?
    Het examen vindt plaats in periode 2 en bestaat uit:
    • Het door jou opgebouwde en volledige examenportfolio
    • Een praktijkexamen aan de hand van een een opdracht
    Je krijgt daarom twee briefings voor het examen:
    • 1 van de docent over het examen
    • 1 van de opdrachtgever over de eindopdracht 
    Het examen en de opdracht
    • De eindopdracht is het organiseren van een festival
    • Vanaf week 1 krijg je hier opdrachten voor samen je die  eindexamenportfolio vormen
    • Wanneer je alle opdrachten ingeleverd hebt en de feedback zoals verwerkt hebt, mag deelnemen aan het examen
    • Tijdens de uitvoering van het festival word jij beoordeeld op jouw gedrag en inzet 

      Slide 15 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      WAAR KUN JE DEZE INFORMATIE VINDEN?
      In de Studiewijzer in de Teamstegel Evenementenmanagement. Hierin staat o.a.:
      • De omschrijving van het vak
      • De beoordeling van het vak
      • De planning voor de aankomende periodes
      • Het aantal uren les
      • De thema's van de lessen
      • Een omschrijving van de opdrachten
      • Deze is nog under construction omdat er nog wijzigingen kunnen komen 

      Slide 16 - Diapositive

      Zoek de Studiewijzer op 
      studenten krijgen een kopie

      DE LESSEN
      dinsdag 13.45 - 18.00 uur

      Les op school:
      3 lesblokken met pauzes
      (evt. met gastdocent)

      Excursie:
      Verzamelen op locatie (info volgt per excursie)


      Slide 17 - Diapositive

      over de lessen

      Slide 18 - Diapositive

      even pauze en dan gaan we beginnen!

      Slide 19 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Slide 20 - Vidéo

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Slide 21 - Vidéo

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Slide 22 - Vidéo

      Cet élément n'a pas d'instructions

      OPDRACHT: ONDERZOEK DE EVENEMENTENBRANCHE
      Maak een duo met iemand naar keuze. Met je duopartner zoek je naar de volgende informatie:

      • Wat voor soort evenementen zijn er? Vind er minimaal 5 (waarvan 1 online).

      Onderzoeken kan online, door te vragen, te bellen, te interviewen. Zoek het op, bel mensen die je kent, vraag het aan studenten of docenten. Vraag dus ook rond in de klas bij andere duo's! Noteer je elk antwoord apart op een post-it. De antwoorden bespreken we straks met de hele klas.
      Werk in duo's
      10 minuten
      Vragen? Een ander duo


      Slide 23 - Diapositive

      Per vraag gaan we kijken wat dit oplevert
      we plakken het op brownpaper dat aan de wand hangt


      OPDRACHT: BREID JE ONDERZOEK NAAR DE EVENEMENTENBRANCHE UIT
      Met je duopartner zoek je naar de volgende informatie:

      • Wat voor soort bedrijven houdt zich bezig met evenementen? 
      • Welke banen heb je in de evenementenbranche? 

      Onderzoeken kan online, door te vragen, te bellen, te interviewen. Zoek het op, bel mensen die je kent, vraag het aan studenten of docenten. Noteer je elk antwoord apart op een post-it. De antwoorden bespreken we straks met de hele klas.

      Werk in duo's
      20 minuten
      Vragen? Een ander duo


      Slide 24 - Diapositive

      We kijken wat dit oplevert aan antwoorden en plakken deze post-is
       op brownpaper dat aan de wand hangt


      FOCUS!
      We weten nu iets meer over de evenementenbranche.
      Deze is breder dan bijvoorbeeld alleen festival.
      En er zijn meer beroepen dan alleen wedding planner of podiumbouwer.

      Er zijn veel soorten evenementen...
      Er zijn veel soorten evenementen bedrijven...
      Er zijn veel soorten banen binnen de evenementenbranche...

      WHAT WE NEED IS FOCUS!

      Dat gaan we doen door met een paar kleine groepjes verschillende bedrijven te onderzoeken... (remember de Branche in Beeld?)

      Slide 25 - Diapositive

      Vraag aan de studenten
      Leerlingvraaggesprek
      OPDRACHT: ONDERZOEK EEN BEDRIJF IN DE EVENEMENTENBRANCHE
      De klas wordt in groepjes van 3 verdeeld. Met je groepje ga je op zoek naar een bedrijf binnen de evenementenbranche dat jullie gaan onderzoeken. Dit onderzoek presenteer je later in de klas. Deze opdracht staat in Teams en lever je vandaag in.
       
      Onderzoeken kan bijv. online, social media, de website of via recensies, via nieuwsberichten, door het aan medewerkers door te bellen, door mensen te interviewen, online 3D-tour te doen.


      Werk in trio's
      45 minuten
      Vragen? Een ander duo


      Slide 26 - Diapositive

      we hebben bedrijven uit de verschillende branches nodig
      Docent maakt random groepjes van 3

      Slide 27 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      PRESENTATIES KIJKEN!
      Elke groep presenteert het bedrijf dat ze onderzocht hebben
      De presentatie duurt maximaal 3 minuten, daarna is er nog 2 minuten tijd om vragen te stellen
      We luisteren naar elkaar en stellen vragen als iets niet duidelijk is of als we nieuwsgierig zijn
      Bedenk bij elk bedrijf 'zou ik hier willen werken?' want daar kun je vragen over stellen
      We bedanken elkaar voor het presenteren
      Aan het einde van de dag weten we dus heel veel over al deze bedrijven!

      Slide 28 - Diapositive

      Vraag aan de studenten
      Leerlingvraaggesprek
      THE SHOW MUST GO ON...


      WIE KENT DEZE UITDRUKKING?
      WAT ZOU DIT IN DE PRAKTIJK INHOUDEN?
      HOE ZOU JE HIERAAN BIJ KUNNEN DRAGEN?
      WELKE EIGENSCHAPPEN MOET JE DAARVOOR HEBBEN?

      Over de eigenschappen gaan we het in de volgende les op school hebben. En nog veel meer. 

      Maar eerst gaan we....

      Slide 29 - Diapositive

      Vraag aan de studenten
      Leerlingvraaggesprek
      PARADISO
      • 27 februari (dinsdag na de vakantie)
      • 12.50 uur DAAR verzamelen voor de deur, we gaan samen naar binnen als iedereen er is (ik ook)
      • Je mag die dag eerder weg uit de les, om 12.00 uur
      • Dit staat niet in het rooster dus zet het in je agenda 
      • De excursie is een les dus is verplicht!
      • Gedraag je daar als een gast en make me proud
      • Bereid je voor via de opdracht in Teams (je gaat naar een legendarische poptempel in Amsterdam waar grote sterren spelen, je kunt vast wel iets geks bedenken...)
      • Na het bezoek maak je de opdracht in Teams, die je in Teams inlevert op tijd voor de deadline



      Slide 30 - Diapositive

      Vraag aan de studenten
      Leerlingvraaggesprek

      Slide 31 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions