Pip1a werkgroep 1 - sep21

Pip1a - werkcollege 1

Herbert-Jan, Monique & Karen
5 feb 2024



1 / 37
suivant
Slide 1: Diapositive
professional in de praktijkWOStudiejaar 1

Cette leçon contient 37 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Pip1a - werkcollege 1

Herbert-Jan, Monique & Karen
5 feb 2024



Slide 1 - Diapositive

Hoe zit je erbij?
Upload een foto (binnen een minuut) die je gemoedstoestand weergeeft
timer
1:00

Slide 2 - Question ouverte

Wat is je, in losse steekwoorden, het meest bijgebleven van vorige week?

Slide 3 - Carte mentale

programma vandaag
> check-in
> Feedback terugkoppeling
> Minilesjes
> Pip verdere uitleg: praktijkdossier
> opdracht: Mag dit in je klas?
> werkvorm Hand: Leerdoelen opstellen
> Voorbereiding individuele gesprekken

Slide 4 - Diapositive

Dank voor jullie feedback! 

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Diapositive

Slide 7 - Diapositive

Doelen
Aan het einde van deze bijeenkomst hebben jullie:
-een eerste kennismaking gehad met het praktijkdossier;
-nagedacht over wat je acceptabel leerling gedrag vindt in de klas;
-persoonlijke leerdoelen opgesteld
-je voorbereid op het startgesprek met je opleider.

Slide 8 - Diapositive

minilesjes Willem en Willemijn
met fanmail

Slide 9 - Diapositive

Even koffie halen

Slide 10 - Diapositive

Pip
Professional in de praktijk:
> stage
> werkgroepen
> praktijkdossier

! Handleidingen / uitleg op blackboard!

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Lien

Slide 13 - Diapositive

Mag dit in je klas?
hand-out

Slide 14 - Diapositive

Leerdoelen opstellen
Teken een hand (trek je hand over).
Schrijf bij je….
Duim: waar je goed in bent
Wijsvinger: waar je naartoe wilt
Middelvinger: waar je een hekel aan hebt
Ringvinger: waar je je aan wilt committeren
Pink: waar je je klein in voelt


*Bespreek in tweetallen (2 minuten). Hoe kan deze oefening je helpen om leerdoelen op te stellen?





Slide 15 - Diapositive

Leerdoelen opstellen:
 Waar leg je de nadruk op? Waar je goed/ slecht in bent? Waarom?
 Hoe groot maak je doelen? Waarom?
 Hoe maak je ze concreet? (w-tjes)

Slide 16 - Diapositive

Voorbereiding individuele gesprekken
Naam

Leeftijd
Schoolvak
Stageschool
Klassen die je gaat lesgeven
Naam en emailadres SB
Opleidingsvariant
Relevante ervaring
Leerdoelen
Bijzonderheden











timer
10:00

Slide 17 - Diapositive

Doelen
Aan het einde van deze bijeenkomst hebben jullie:
-een eerste kennismaking gehad met het praktijkdossier;
-nagedacht over wat je acceptabel leerling gedrag vindt in de klas;
-persoonlijke leerdoelen opgesteld
-je voorbereid op het startgesprek met je opleider.

Slide 18 - Diapositive

Volgende keer (12-2)
1. Casus uit de praktijk meenemen

2. Kijkopdracht: Wat heb je gezien?​

Wat was het grootste compliment dat de docent gaf?​
Kleinste compliment?​
Wat was de grootste correctie in de les?​
Kleinste correctie?​
Hoe start de docent de les? Hoe wordt de aandacht gepakt?​
Wat doet de docent met laatkomers?​

Slide 19 - Diapositive

Hoe voel je je over het werkcollege van vandaag?

Slide 20 - Sondage

werkcollege 2: intervisie

Slide 21 - Diapositive

Korthagen: reflectie (en intervisie)


Wat deed ik?  -  Wat deed de ander?
Wat wilde ik?  - Wat wilde de ander?
Wat dacht ik?   - Wat dacht de ander?
Wat voelde ik?  - Wat voelde de ander?

Slide 22 - Diapositive

Slide 23 - Diapositive

Slide 24 - Diapositive



Intervisie incident methode

Slide 25 - Diapositive

Intervisie: de incident methode
Intro: Rondje casussen
Intro: Casus kiezen
Fase 1 Introductie casus
Fase 2 Probleemverkenning
Fase 3 Analyse
Fase 4 Handelingsalternatieven (advies)
Fase 5 Afronding: oplossing kiezen
Fase 6: Reflectie en evaluatie

Slide 26 - Diapositive

Rondje casussen
Heel kort beschrijven van de casus

Slide 27 - Diapositive

Welke casus kiezen we?

Slide 28 - Carte mentale

Introductie casus
De inbrenger beschrijft kort en feitelijk de situatie en zijn vraag. 
timer
3:00

Slide 29 - Diapositive

Fase 2: probleemverkenning
De groepsleden nemen even – in stilte – tijd om hun vragen te noteren. > 5 min
Feiten verzamelen door open vragen te stellen (geen advies geven). > 15 min


Doel: nagaan wat er nou ECHT aan de hand is 
timer
5:00
timer
15:00

Slide 30 - Diapositive

Fase 3: analyse
 Groepsleden analyseren met elkaar de kern van het probleem:
In welke context speelde de casus zich af? 
(Waar ,wanneer, met wie, waarom, sfeer, etc.)
Wat wilde / deed /dacht / voelde de docent?
Wat wilde /deed /dacht / voelde de leerling?
Wat weten we hierover?
timer
10:00

Slide 31 - Diapositive

Fase 4: adviesronde
 Ieder groepslid formuleert een advies (handelingsalternatief) voor de inbrenger. 

De inbrenger reageert niet meteen. (Dat is heel moeilijk!)
timer
10:00

Slide 32 - Diapositive

Fase 5: afronding
 De inbrenger geeft aan welke adviezen hem aanspreken en waarom.

Slide 33 - Diapositive

Fase 6: reflectie
Elke deelnemer deelt wat die zelf heeft geleerd uit de bespreking van de casus

Slide 34 - Diapositive

Samen evalueren
Wat kunnen de groepjes meenemen van elkaars sessie?

Slide 35 - Diapositive

Waar heb je behoefte aan tijdens de volgende werkgroep?

Slide 36 - Question ouverte

Hoe voel je je over het werkcollege van vandaag?

Slide 37 - Sondage