Klas 3 wk 05 les 1 betoog schrijven

Betoog schrijven
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 3

Cette leçon contient 13 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 30 min

Éléments de cette leçon

Betoog schrijven

Slide 1 - Diapositive

Lesdoelen
  • Je krijgt handvatten voor het uitwerken van alle drie de tekstdelen van een betoog.
  • Je leert je schriftelijk begrijpelijk uit te drukken.
  • Je houdt je aan de regels voor spelling & grammatica. 

Slide 2 - Diapositive

Lever hier een foto in van jouw schrijfplan.

Slide 3 - Question ouverte

Stappen bij het schrijven
  1. OW bepalen + informatie zoeken
  2. Standpunt en argumenten in argumentatieschema invullen
  3. leespubliek/doelgroep vaststellen 
  4. bouwplan invullen
  5. 1e versie schrijven
  6. laten beoordelen
  7. 2e (= definitieve) versie schrijven

Slide 4 - Diapositive

Opbouw betoog
inleiding
. ow
. pakkend schrijven
. stp (laatste zin inleiding)
kern
. argument
. tegenarg. + weerlegging
slot 
. samenvatting belangrijkste arg.
. conclusie / herhaling stp.

Slide 5 - Diapositive

Inleiding schrijven
  • onderwerp noemen
  • pakkend schrijven
  • eindigen met standpunt 

Slide 6 - Diapositive

Kern schrijven
  • Elk nieuw argument in een nieuwe alinea.
  • Signaalwoorden! 
  • Tegenargument + weerlegging

Slide 7 - Diapositive

Alinea schrijven
  • Signaalwoord + argument in een zin (= kernzin)
  • Toelichting argument
  • Voorbeeld bij het argument 

Slide 8 - Diapositive

Voorbeeld
(stp in inleiding: fysieke lessen zijn effectiever dan online lessen)

Allereerst ontstaat er meer interactie in een fysieke les. De docent kan makkelijker reageren op wat hij ziet. Wanneer een leerling geen boeken op tafel heeft liggen ziet een docent dat meteen en kan er wat van zeggen.

Daarnaast .......................................................

Etc. 

Slide 9 - Diapositive

Slot schrijven
  • Herhalen / samenvatten belangrijkste argumenten
  • Signaalwoord: dus
  • Herhaling standpunt. 

Slide 10 - Diapositive

Voorbeeld slot
Tijdens fysieke lessen is er meer interactie en kan er beter (non-verbaal) gecommuniceerd worden. Het is dus duidelijk dat fysieke lessen effectiever zijn dan online lessen.

Slide 11 - Diapositive

Weektaak

Slide 12 - Diapositive

Aan het werk
  • Voor maandag 8 feb. moet de eerste versie af zijn.

Slide 13 - Diapositive