Les 12: Kopers groepen van een nieuw product

Het adoptieproces van een nieuw product
Kopersgroepen
1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive

Cette leçon contient 22 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Het adoptieproces van een nieuw product
Kopersgroepen

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoel
Aan het einde van de les kun je uitleggen wat het adoptieproces van een nieuw product inhoudt aan de hand van innovators, early adopters, early majority, late majority en de laggards.

Slide 2 - Diapositive

Begin de les met het delen van het leerdoel met de studenten.
Wat weet je al over het adoptieproces van een nieuw product?

Slide 3 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 1
Introductie

Slide 4 - Diapositive

Geef een korte introductie over het belang van het begrijpen van het adoptieproces van een nieuw product.
Slide 2
Innovators

Slide 5 - Diapositive

Beschrijf wie innovators zijn en hoe ze nieuwe producten als eerste omarmen.
Slide 3
Early adopters

Slide 6 - Diapositive

Leg uit wie early adopters zijn en waarom ze vaak invloed hebben op de adoptie van nieuwe producten.
Slide 4
Early majority

Slide 7 - Diapositive

Beschrijf de early majority en hoe zij nieuwe producten adopteren nadat ze door innovators en early adopters zijn geaccepteerd.
Slide 5
Late majority

Slide 8 - Diapositive

Leg uit wie de late majority zijn en waarom ze nieuwe producten pas adopteren nadat een groot deel van de markt dit al heeft gedaan.
Slide 6
Laggards

Slide 9 - Diapositive

Beschrijf wie laggards zijn en waarom ze nieuwe producten vaak pas heel laat adopteren.
Slide 7
Adoptieproces

Slide 10 - Diapositive

Geef een overzicht van het hele adoptieproces en hoe de verschillende groepen bijdragen aan de verspreiding van een nieuw product.
Slide 8
Interactieve oefening

Slide 11 - Diapositive

Laat de studenten een voorbeeld bedenken van een nieuw product en vraag hen welke groepen uit het adoptieproces dit product waarschijnlijk als eerste zouden adopteren.
Slide 9
Voorbeeld innovators

Slide 12 - Diapositive

Geef een voorbeeld van een echt product dat door innovators wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product als eerste zouden willen hebben.
Slide 10
Voorbeeld early adopters

Slide 13 - Diapositive

Geef een voorbeeld van een echt product dat door early adopters wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product als eerste zouden willen hebben.
Slide 11
Voorbeeld early majority

Slide 14 - Diapositive

Geef een voorbeeld van een echt product dat door de early majority wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product pas later zouden adopteren.
Slide 12
Voorbeeld late majority

Slide 15 - Diapositive

Geef een voorbeeld van een echt product dat door de late majority wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product pas adopteren nadat het al door anderen is geaccepteerd.
Slide 13
Voorbeeld laggards

Slide 16 - Diapositive

Geef een voorbeeld van een echt product dat door laggards wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product pas heel laat zouden adopteren.
Slide 14
Voordelen van het begrijpen van het adoptieproces

Slide 17 - Diapositive

Beschrijf de voordelen van het begrijpen van het adoptieproces van een nieuw product, zoals het kunnen anticiperen op de marktvraag en het succesvol lanceren van een nieuw product.
Slide 15
Samenvatting

Slide 18 - Diapositive

Vat de belangrijkste punten van de les samen en beantwoord eventuele vragen van de studenten.
Slide 16
Einde van de les

Slide 19 - Diapositive

Bedank de studenten voor hun deelname en moedig hen aan om het geleerde toe te passen in de praktijk.
Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 20 - Question ouverte

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 21 - Question ouverte

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 22 - Question ouverte

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.