D2B 25-4-2022

Aardrijkskunde D2B






25-4-2022
1 / 32
suivant
Slide 1: Diapositive
AardrijkskundeMiddelbare schoolvmboLeerjaar 2

Cette leçon contient 32 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Aardrijkskunde D2B






25-4-2022

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat heb je nog onthouden
van de vorige les?

Slide 2 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Oriëntatie
  • Leerdoelen
      - zie §3.1 t/m §3.3
      - je kunt de kennis over water in natte en droge gebieden toepassen op 
        de situatie in de Verenigde Staten en Banglasdesh 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesplanning
  • Afronding §3.1 t/m §3.3 (20 min)
       - Overstromingen
       - Watertekorten
  • Inleiding Verenigde Staten & Bangladesh: droog en nat (5 min)
  • Maken Verenigde Staten & Bangladesh: droog en nat (35 min)
       Opdracht 1 t/m 6

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesplanning
  • Keuze onderdelen (30 min)
       - Afronden §3.3
       - Interactieve schoolplaat: waterkringloop
       - Filmpjes watertekorten
       - Opdracht leerdoelen

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afronding §3.1 t/m §3.3

Slide 6 - Diapositive

Welke stad zie je op deze foto?

Slide 7 - Lien

Cet élément n'a pas d'instructions

In welk land was er een overstroming?
A
Australië
B
India
C
Thailand
D
Nieuw-Zeeland

Slide 8 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is de belangrijkste oorzaak voor de overstroming?

Slide 9 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke gevolgen van de
overstroming heb je gezien?

Slide 10 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat wordt er gedaan om te zorgen dat mensen minder gevaar lopen?

Slide 11 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Is het bijzonder dat Australië wordt getroffen door grote overstromingen?
A
ja
B
nee

Slide 12 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Leg je antwoord bij de vorige vraag uit

Slide 13 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 14 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel procent van het zoete water zit in meren en rivieren?
A
ongeveer 1%
B
ongeveer 2,5%
C
ongeveer 30%
D
ongeveer 70%

Slide 15 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarom is zoet water belangrijk voor de aarde?

Slide 16 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

In welke landen/gebieden
is waterschaarste?

Slide 17 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarom legt Ethiopië de Grote Renaissancedam aan?

Slide 18 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarom is Egypte niet blij met de aanleg van de Grote Renaissancedam?

Slide 19 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel procent van het zoete water wordt gebruikt door de landbouw?
A
20%
B
50%
C
80%
D
90%

Slide 20 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Waardoor neemt de hoeveelheid zoet water op aarde steeds verder af?

Slide 21 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions






Inleiding VS en Bangladesh:
droog en nat

Slide 22 - Diapositive

Welke stad zie je op deze foto?
Wat weet je al over
de Verenigde Staten?

Slide 23 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat weet je al over
Bangladesh?

Slide 24 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke verschillen zijn er tussen de VS en Bangladesh?

Slide 25 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

In welk land is er vooral sprake van wateroverlast?
A
Bangladesh
B
Verenigde Staten

Slide 26 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe komt het dat er in Bangladesh een grote kans is op wateroverlast?

Slide 27 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe komt het dat er in California (VS) een grote kans is op watertekorten?

Slide 28 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Soorten steden
  • Megasteden: minimaal 10 miljoen inwoners; vooral in arme landen
  • Wereldsteden: belangrijke rol voor de economie, politiek of cultuur wereldwijd; vooral in rijke landen
  • Hoofdsteden: meestal de plek waar de regering zit
  • Primate cities: 1e stad is veel groter dan 2e stad van het land; 1e stad minimaal 2x zoveel inwoners als 2e stad 
Aan het werk
Wat?
Afronden en nakijken §3.1 t/m §3.3
Inleveren §3.1 t/m §3.3 via Teams
Maken VS en Bangladesh; droog en nat:
opdracht 1 t/m 8 
Waar?
Werkboek of digitaal lesmateriaal
Hoe?
35 minuten; zelfstandig of samenwerken
Vragen via chat of microfoon
Klaar?
Maken opdrachten herhaling en/of verdieping §3.1 t/m §3.3

Slide 29 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afsluiting

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerk voor 12-4
  • BKL/TL
       Maken VS en Bangladesh droog en nat: opdracht 1 t/m 8

Slide 31 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat heb je vandaag
geleerd?

Slide 32 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions