Fase 2 LOB les 26 - Lesweek 30

Vak: LOB  les 25
Fase: 2 - 2024
SLB'ers: 238ABCD
1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

Vak: LOB  les 25
Fase: 2 - 2024
SLB'ers: 238ABCD

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma LOB
lesweek 30
(week van 15 april)
 LOB
1. Welkom, AWR
2. Lesdoelen
3. Reminder deadline LOB
4. Theorie
6. Aan de slag: SWOT-Analyse
7. Opbouw LOB-portfolio
8. Evaluatie van de les
9. Lesdoelen check
10. Afsluiting

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen:
Aan het einde van de les:
-Heb je een SWOT-analyse gemaakt
-Heb je gereflecteerd op jouw SWOT-analyse.








Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Deadline LOB-portfolio
Deadline: Vrijdag 17 mei vóór 23:59 uur via It's Learning (na de meivakantie).
Herkansing: Maandag 3 juni vóór 23:59 uur via It's Learning.

Hoe behaal je LOB met een voldoende?:
1. Je levert je volledige LOB-portfolio in. Let op:  Je levert in  ALS alle lessen over de opdrachten uit de LOB-aftekenlijst zijn behandeld  per loopbaancompetentie en verwerkt in je LOB-portfolio.
2. Je zet je in tijdens de les een maakt/ neemt deel aan de opdrachten tot het eind van het schooljaar (ook als je LOB-portfolio is ingeleverd dus)



Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Planning tot de deadline LOB-portfolio


Les 26
DEZE LES
Opdracht: SWOT-Analyse (Loopbaancompetentie: Loopbaansturing)

Les 27
Na de vakantie laatste les voor de deadline!
Opdracht: Incidentenmethode (Loopbaancompetentie: Werkexploratie)
Opdrachten buiten de les/ Huiswerk
Huiswerk: Blok- en weekplanning bijhouden (Loopbaancompetentie: Loopbaansturing)
Komt later 
Na de deadline en wordt mogelijk niet in je LOB-portfolio verwerkt.
Opdracht: Interview hogerejaars: Deze opdracht zal dan in de les worden beoordeeld na de deadline als inzet voor LOB.

Na de deadline volgen nog LOB lessen die meetellen voor je inzet in de LOB les.

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Reminder-  Hoe lever je je LOB-Portfolio in
 vóór 17 mei 23:59 uur op It's Learning:


  • Voorblad
  • Inhoudsopgave (Vergeet de paginanummers niet!)
  • Inleiding
  • LOB-Aftekenlijst
    Alle hoofdstukken per loopbaancompetentie met ALLE opdrachten die onder deze loopbaancompetentie vallen – check aftekenlijst - zie IT's Learning > Loopbaanoriëntatiebegeleiding> Bronnen> Eindopdracht > LOB-portfolio definitief (dit is de inleverknop waar de voorwaarden ook staan + de check aftekenlijst)
  • Hoofdstuk 1 Loopbaancompetentie Kwaliteitenreflectie 
  • Hoofdstuk 2 Loopbaancompetentie Motievenreflectie
  • Hoofdstuk 3  Loopbaancompetentie Loopbaansturing 
  • Hoofdstuk 4 Loopbaancompetentie Werkexploratie 
  • Hoofdstuk 5 Loopbaancompetentie Netwerken 
  • Slot
ALLE opdrachten zijn te vinden in It's Learning per loopbaancompetentie

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerk van vorige week: Blok- en weekplanning
Pak je Blok- en weekplanning erbij of open deze op je laptop.

De volgende vraag gaat over je blok- en weekplanning :)

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat heb je ontdekt tijdens het maken van je blok- en weekplanning?
Denk aan: is het gelukt? ga je de deadlines halen, hoe je het hebt ervaren om te plannen, kon je je BPV/SLB'er erbij betrekken, Wat ging goed bij het maken van de planning en wat ging minder goed.

Slide 10 - Question ouverte

Bespreek kort het plannen na met de studenten.
Opdracht: SWOT-Analyse

  


Deze les gaat over de opdracht ''SWOT- Analyse''
Deze opdracht valt onder loopbaancompetentie: Loopbaansturing

Door de SWOT-Analyse te maken kun jouw mogelijkheden en (ontwikkel)wensen afstemmen op de specifieke situatie van de stage. 
Je kunt op deze manier bewust stil staan hoe jij je ontwikkelt en laat zien op je stage.

De vorige les ging over talenten van jouw jongeren en het maken van een blok- en weekplanning.

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Filmpje  uitleg SWOT-Anlyse
Tip: Schrijf mee je gaat straks zelf een maken.

Slide 12 - Diapositive

Benoem kort waar studenten de schuingedrukte termen van herkennen (zijn uiteraard vaker in opleiding naar voren gekomen). Bij de modules en eerdere LOB-lessen. Weten studenten nog de betekenis?

Voorbeeld - De SWOT Analyse kan over verschillende zaken/onderwerpen gaan die met ontwikkeling te maken hebben. In jullie geval gaat het over je persoonlijke SWOT-Analyse gericht op stage (en school).

Slide 13 - Diapositive

Benoem kort waar studenten de schuingedrukte termen van herkennen (zijn uiteraard vaker in opleiding naar voren gekomen). Bij de modules en eerdere LOB-lessen. Weten studenten nog de betekenis?

Je mag straks je eigen persoonlijke SWOT-Analyse maken
Tip: Maak gebruik van het invulschema op It's learning deze kun je kopiëren en plakken

Slide 14 - Diapositive

Benoem kort waar studenten de schuingedrukte termen van herkennen (zijn uiteraard vaker in opleiding naar voren gekomen). Bij de modules en eerdere LOB-lessen. Weten studenten nog de betekenis?

Opdracht: SWOT-Analyse
LOB-competentie: Loopbaansturing
Tijd
10 minuten
Hoe
 Ga zelfstandig aan de slag met je SWOT-Analyse

Open It's Learning > Tegel Loopbaanoriëntatiebegeleiding> Bronnen> Loopbaansturing> Opdracht SWOT-analyse
 
Gebruik het invulschema of maak zelf een invulschema waarin je de SWOT-analyse verwerkt.

Straks zullen we reflecteren hoe deze opdracht is verlopen.
Hulp
Invulschema + filmpje uitleg SWOT-Analyse  (staat in de opdracht deze kun je nogmaals bekijken)
Uitkomst
Je hebt een volledig ingevulde SWOT-Analyse
Klaar?
Controleer je LOB-portfolio en aftekenlijst in de LOB-portfolio.
Welke opdrachten mis je nog?
timer
10:00

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Reflecteren opdracht '' SWOT-Analyse''
Lesdoel was:  Aan het einde van de les heb je een SWOT-analyse gemaakt

Slide 16 - Diapositive

Benoem kort waar studenten de schuingedrukte termen van herkennen (zijn uiteraard vaker in opleiding naar voren gekomen). Bij de modules en eerdere LOB-lessen. Weten studenten nog de betekenis?

Lesdoelen check
Heb je allebei de lesdoelen nu behaald?

Aan het einde van de les:
-Heb je een SWOT-analyse gemaakt
-Heb je gereflecteerd op jouw SWOT-analyse.


Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorbereiding voor de volgende les + huiswerk



1. SWOT-analyse niet af? Maak deze alsnog af en voeg deze toe aan je LOB-portfolio.

2. Check dubbel of je LOB-portfolio tot nu klopt. In It's Learning  kun je vinden wat je tot nu toe af moet hebben per loopbaancompetentie wat al behandeld is in de les . Zorg dat ook je aftekenlijst in je LOB-portfolio staat en vink af wat je al gedaan hebt.

3. Denk na over een dilemma/probleem op je BPV en neem deze mee na de volgende les.  Na de vakantie doen wij in de LOB-les intervisie > de laatste opdracht voor je LOB-portfolio.




Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Fijne lesweek allemaal! 

Slide 19 - Diapositive

Kijk even hoe ver je komt gezien de tijd. 
Ik zou ervoor kiezen om het prioriteitenlijstje te maken (overzicht) 
En dan volgende LOB les door te gaan met een weekplanning