les 1-3 (week 50)

Welkom!
10 min. lezen in stilte
timer
10:00
1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo tLeerjaar 2

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Welkom!
10 min. lezen in stilte
timer
10:00

Slide 1 - Diapositive

Wat gaan we doen?
- Lesdoel 
- Uitleg schrijftoets
- Ballondebat
- Lesdoel controleren

Slide 2 - Diapositive

Lesdoel
Aan het eind van de les kun je uitleggen hoe je iemand kunt overtuigen

Slide 3 - Diapositive

Betoog schrijven
Dinsdag 15 december

Slide 4 - Diapositive

Waar denk je aan bij argumenteren?

Slide 5 - Carte mentale

- Vijf vrijwilligers

Slide 6 - Diapositive

Feedback
Richt je niet op je medestanders, maar op het publiek. Als je wilt overtuigen, bedenk je dan altijd op wie jij je moet richten. Stem je boodschap af op degene die je wil overtuigen. Redeneer dus niet vanuit het eigenbelang (“Ik, Marco Borsato, wil nog een CD uitbrengen”), maar vanuit het belang van de jury (“Ik wil jullie opvrolijken met een aantal nieuwe, leuke liedjes!”).

Slide 7 - Diapositive

Ronde 1:
- Iedere vrijwilliger is 1 minuut aan het woord om het publiek te overtuigen waarom hij/zij in de luchtballon moet blijven.

Tijd: 1 minuut per persoon (totaal 5 minuten)

timer
1:00

Slide 8 - Diapositive

Ronde 2
Elke ballonvaarder moet dit keer een speech houden over waarom de andere twee beslist niet in de ballon mogen blijven zitten – waarom zij misbaar zijn! Sluit af met applaus voor de winnaar van het ballondebat! (1 minuut per persoon)
timer
1:00

Slide 9 - Diapositive

Volgende ronde!
- Vijf vrijwilligers


De ballonvaarders vertegenwoordigen nu een voorwerp. Denk aan keukengerei of gereedschap. Waarom moet jij met jouw gereedschap in de ballon blijven?

Slide 10 - Diapositive

Lesdoel
Aan het eind van de les kun je uitleggen hoe je iemand kunt overtuigen

Slide 11 - Diapositive

Welkom!
10 min. lezen in stilte
timer
10:00

Slide 12 - Diapositive

Wat gaan we doen?
- Terugblikken vorige les
- Lesdoel
- Uitleg opbouw betoog
- Oefening betoog schrijven
- Lesdoel controleren

Slide 13 - Diapositive

Terugblik
Wat is het belangrijkste als je iemand wil overtuigen? Denk terug aan gisteren.

Slide 14 - Diapositive

Lesdoel
Aan het eind van de les weet je hoe je een betoog kunt schrijven.

Slide 15 - Diapositive

Betoog
Standpunt
Argumenten
Publiek 

Slide 16 - Diapositive

Opbouw betoog (1)
Neem over in je schrift:
1. Titel - pakkende titel
2. Inleiding
A. onderwerp introduceren en aandacht van de lezer trekken
B. - opstap naar de kern: formuleer stelling

Slide 17 - Diapositive

Opbouw betoog (2)
3. Kern - noem argumenten die bij je stelling passen (bij elk hoofdargument een nieuwe alinea). Bedenk ook mogelijke tegenargumenten en probeer die te ontkrachten in je betoog. 
4. Conclusie: herhaal je stelling met de belangrijkste argumenten

Slide 18 - Diapositive

Aan de slag
Lees de opdracht goed door.
Denk aan de opzet van een betoog. Gebruik argumenten.
Je betoog bestaat uit ongeveer 300 woorden.


Schrijf een betoog voor het schoolbestuur. Dit jaar kan het schoolfeest niet doorgaan door het coronavirus, maar jij hebt een idee hoe het wel zou kunnen: coronaproof.


timer
30:00

Slide 19 - Diapositive

Lesdoel
Aan het eind van de les weet je hoe je een betoog kunt schrijven.

Slide 20 - Diapositive