B1C, B1D en B1G - les 4 - H3.5 Spelling en H2.6 Schrijven

Welkom! 


Nederlands
mevrouw Zuiderwijk
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 1

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Welkom! 


Nederlands
mevrouw Zuiderwijk

Slide 1 - Diapositive



  • lesdoelen
  • bespreken gemaakte
     opdrachten
  • afronden H3.5 Spelling
  • uitleg theorie H2.6 Schrijven
  • maken opdrachten
  • checken lesdoelen
Wat gaan we doen?

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen
  • Aan het einde van deze les heb je gecontroleerd hoe het gaat met het
     in het meervoud zetten van zelfstandig naamwoorden.
  • Aan het einde van deze les weet je wat een verslag is, maar ook
     hoe deze opgebouwd is en waar de inleiding en titel aan moeten
     voldoen.

Slide 3 - Diapositive

Bespreken gemaakt werk
H3.5 Spelling, opdracht 5 t/m 9

Slide 4 - Diapositive

10a.

In onze tuin (groeien) een tiental (orchidee).
A
groeide - orchidees
B
groeide - orchideeën
C
groeiden - orchidees
D
groeiden - orchideeën

Slide 5 - Quiz

10b.

's Zomers (maken) ze onze tuin tot een kleurrijk geheel.
A
maken
B
maakden
C
maakte
D
maakten

Slide 6 - Quiz

10c.

Mijn moeder (verzorgen) de planten dagelijks.
A
verzorgte
B
verzorgde
C
verzorgten
D
verzorgden

Slide 7 - Quiz

10d.

Helaas (vaststellen) de huisarts bij mijn vader meerdere (allergie), bijvoorbeeld voor (orchidee) en (geranium).
A
stelde vast - allergiën orchideeën - geraniums
B
stelde vast - allergieën orchideeën - geranimi
C
stelde vast - allergieën orchideeën - geraniums
D
stelden vast - allergies orchideeën - geraniums

Slide 8 - Quiz

10e.

Mijn vader en ik (verwijderen) de planten als ware (botanicus).
A
verwijderde - botanici
B
verwijderen - botanicussen
C
verwijderden - botanicussen
D
verwijderden - botanici

Slide 9 - Quiz

10f.

Hij (planten) daarna een boompje op dezelfde locatie.
A
plant
B
plante
C
plantte
D
plantten

Slide 10 - Quiz

10g.

Jammer genoeg (verhuizen) ons gezin daarna alsnog.
A
verhuiste
B
verhuizde
C
verhuisden
D
verhuisde

Slide 11 - Quiz

H2.6 Schrijven
Opbouw van een tekst
  • inleiding           meestal één alinea
  • kern                  meerdere alinea's
  • slot                   meestal één alinea

Een verslag
  • schrijfdoel: informeren
  • logische (chronologische) volgorde, gebruik daarvoor
     signaalwoorden

Slide 12 - Diapositive

H2.6 Schrijven
Een goede inleiding
  • onderwerp noemen
  • aandacht trekken a.d.h.v. een binnenkomer

Titel van een verslag
  • onderwerp noemen
  • belangrijke informatie aan het onderwerp toevoegen

timer
20:00

Slide 13 - Diapositive

Even terug naar de lesdoelen
Hoe gaat het met het in het meervoud zetten van zelfstandig naamwoorden?

En vertel...wat kun je vertellen over het schrijven van een verslag?




Slide 14 - Diapositive