Fase 1 LOB les 2 - Lesweek 4

Vak: LOB  les 2
Fase: 1 - 2024

1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

Vak: LOB  les 2
Fase: 1 - 2024

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma LOB-les 2
Lesweek 4 
(week van 23 september )
 LOB
1. Welkom, AWR
2. Lesdoelen 
3. Loopbaancompetenties
4. LOB-portfolio 
5. Start:  Loopbaancompetentie Kwaliteitenreflectie
6. Opdracht: Talentposter
7. Presentatie talentposter
8. Afsluiting 

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen:

Aan het einde van de les:
- kan je benoemen waar je goed in bent.
- kan je een poster maken van je talenten.
- kan je deze poster presenteren in tweetallen.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kort beeld van de vijf loopbaancompetenties

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarom is ''veiligheid'' in de klas extra belangrijk tijdens LOB?

Slide 7 - Carte mentale

Kwaliteitenreflectie
Motievenreflectie
Netwerk
Werkexploratie
Loopbaansturing
LOB Portfolio
In het LOB-portfolio heb je bij  de 5 loopbaancompetentie opdrachten die je maakt en toevoegt aan je LOB-portfolio.

Alle opdrachten die je hebt toegevoegd aan je LOB-portfolio kun je afvinken in de aftekenlijst. De aftekenlijst ontvang je nog van de docent (en staat binnenkort op It's Learning).



Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB Portfolio
Om het LOB-portfolio te maken en behalen is het belangrijk:
- Alle lessen aanwezig te zijn en de opdrachten direct toe te voegen aan je LOB-portfolio. Les gemist door ziekte etc? Dan ben je zelf verantwoordelijk om de les in te halen en de opdracht(en) te maken.
- Een actieve leerhouding te hebben tijdens de lessen (inspanningsverplichting)



Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB Portfolio - Deadline
Om LOB met een voldoende af te ronden voor leerjaar 1 moet je de opdrachten gedaan hebben die vermeld staan op de aftekenlijst verwerkt in LOB-portfolio.
Het LOB-portfolio wordt opgebouwd in twee delen:
- Binnen onderwijsperiode 1 en 2 lever je je LOB-portfolio deel 1 in. In de LOB-portfolio verwerk je alle opdrachten van aftekenlijst deel 1.
- Binnen onderwijsperiode 3 en 4 lever je je LOB-portfolio deel 2 in. Je voegt de nieuwe opdrachten van aftekenlijst deel 2 toe aan je al bestaande LOB-portfolio die in deel 1 al beoordeeld is door de docent.

Inleverdatum LOB-portfolio deel 1:
Deadline: Vrijdag 13 december 2024 vóór 23:59 uur
Herkansing: Maandag 10 januari 2025 vóór 23:59 uur.

Deze informatie staat binnenkort ook in de moduleplanner op It's Learning onder Bronnen> Inleiding en eindopdracht LOB.


Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Eindopdracht: LOB-portfolio
AAN DE SLAG:
Stap 1. Open Word - leeg document
Stap 2. Klik op invoegen voorblad op pagina 1
Stap 3. Ga naar pagina 2 > Klik op verwijzingen ->  Klik op inhoudsopgave
Stap 4. Ga naar pagina 3 > Klik ''Kop 1'' en typ dan ''Aftekenlijst deel 1''
Stap 5. Ga naar pagina 4 > Klik ''Kop 1'' en typ dan ''Kwaliteitenreflectie''
Stap 6. Klik op invoegen > paginanummer en kies waar jij je paginanummers wil.
Klaar? Maak je voorblad mooi! Let op wat zet je op een voorblad? Welke gegevens zijn er van belang...
Geef dit document de volgende naam: (Eigen naam)_LOB Portfolio leerjaar 1_ 2024-2025
In dit document verwerk jij de komende periode alle opdrachten onder de juiste loopbaancompetentie (hoofdstuk).

Zorg dat je het document goed opslaat! Je gaat hier het hele schooljaar in werken.



Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Terugblik > Opdracht 1:  '' Wie ben ik''
Voor in je LOB-portfolio onder Kwaliteitenreflectie
Schrijf een kort verslag van min. 1 a4  in je portfolio over jezelf ''Wie ben ik''.
Stap 1: Open je LOB portfolio en schrijf onder het kopje ''Kwaliteitenreflectie''  : '' Opdracht 1: Wie ben ik?''
Stap 2: In dit verslag typ je de onderstaande 7 vragen over en geef je antwoord op:
1. Wie ben je? Wat maakt jou anders dan anderen?
2. Uit wat voor soort gezin kom je?
3. Hoe ziet jouw persoonlijke situatie eruit? Ben je single, woon je thuis of op jezelf?
4. Heb je kinderen?
5. Hoe zou je jezelf omschrijven?
6. Wat zijn je eigenschappen, eigenaardigheden en/of kenmerken?
7. Wat wil je bereiken in je leven, wat is je passie?

timer
15:00

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Klassikaal Nabespreken > Opdracht 1:  '' Wie ben ik''

  •  Hoe was het om deze opdracht te maken?

  • Zou je deze opdracht klassikaal durven delen? En wat is er voor nodig om het te kunnen delen?
Jij hebt de regie over wat je wel en niet deelt als het te persoonlijk is. Veiligheid in de klas is belangrijk.

  • Wat is het nut volgens jou van deze opdracht als medewerker in de Maatschappelijke Zorg?

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 2:  '' Talentposter''
Voor in je LOB-portfolio onder Kwaliteitenreflectie
Stap 1 . Ga naar It's Learning > Loopbaanoriëntatiebegeleiding.
Stap 2. Klik op Bronnen> Klik op het mapje kwaliteitenreflectie
Stap 3. Open Opdracht 2 Talentposter




We bespreken de opdracht > zie volgende slide.

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 2: Een talentposter maken
Stap 1. Open je LOB portfolio en schrijf onder kwaliteitenreflectie, opdracht 2; Een talentposter maken.
Stap 2. Zoek op google afbeeldingen die passen waar jij goed in bent. 
Denk  bijvoorbeeld aan: in welke sport/ hobby ben jij goed? 
Waar geven je  ouders/  vrienden hen complimenten over? 
Waar vind je zelf dat je goed in bent? Bijvoorbeeld:  ‘ik kan goed luisteren’, ‘ik kan mensen op hun gemak stellen’,  ‘ik kan goed zorgen voor anderen’, ‘ik kan goed met geld omgaan’ etc.
Stap 3. Op 1 A4 plak je de afbeeldingen die een goed beeld van jou vormt.  
Stap 4. Controleer of je poster volledig is. Je zal je talentposter aan een klasgenoot presenteren.

Tip: Wees creatief je mag je poster ook in andere programma's maken en plakken in je portfolio


timer
15:00

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Het maken van een Talentposter vond ik...

Slide 16 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Je talentposter presenteren
  • In tweetal ga je jouw talentenposter presenteren.
  • Geef bij elke afbeelding aan waar het voor staat en waarom je daarvoor hebt gekozen.
  • Maak er een mooi verhaal van!
  • Na 3 minuten is de andere aan de beurt.
timer
3:00

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Check lesdoel

- Wie kan er benoemen waar je goed in bent? 
- Wie kan benoemen waar je je verslag ''wie ben ik''  en ''talentposter'' aan toe moet voegen?
- Wie kan benoemen onder welke loopbaancompetentie het verslag ''wie ben ik'' en ''talentposter'' horen?

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorbereiding voor de volgende les + huiswerk
1. Zorg dat LOB-portfolio er goed uit ziet en maak je verslag ''Wie ben ik'' en ''Talenposter'' af (eventueel bij HWB).  
LOB-portfolio
-Voorblad
- Inhoudsopgave
- Kopjes/Hoofdstukken (Alle 5 loopbaancompetenties)
- Paginanummers
- Opdracht Wie ben ik en Talentposter zijn af en toegevoegd onder kopje '' Kwaliteitenreflectie.

2. Denk alvast na over welke kwaliteiten jij hebt! Tip: vraag het aan vrienden, familie of werk etc.
Schrijf deze op en neem ze mee naar de volgende les.

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Fijne lesweek allemaal! 

Slide 20 - Diapositive

Kijk even hoe ver je komt gezien de tijd. 
Ik zou ervoor kiezen om het prioriteitenlijstje te maken (overzicht) 
En dan volgende LOB les door te gaan met een weekplanning