DID LE5 Les 4 Evaluatie

1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
DidactiekMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 25 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Product- en procesevaluatie
Volgende week

Slide 2 - Diapositive

Slide 3 - Diapositive

Product evaluatie
Het doet er niet toe hoe de bal er ingaat, als hij er maar ingaat !

- Kijk je alleen naar het resultaat, dan wordt gesproken van product evaluatie

- Het resultaat van de les meet je af aan de doelstelling

- Drie soorten doelstellingen: motorisch, cognitief en sociaal affectief

Slide 4 - Diapositive

Product evaluatie
Doelstellingen
1. Acht van de tien deelnemers kunnen de handenstand tegen de muur, zonder hulp van medeleerlingen, waarbij vooral de nadruk ligt op een gespannen lichaamshouding.

2. Tachtig procent van de deelnemers kunnen een voorwaartse salto uit een aanloop met afzet van een MT springen en op de voeten landen.

3. De helft van de deelnemers kunnen de wreeftrap als voorzet zodanig toepassen dat de bal over een afstand van twintig meter op hoofdhoogte bij de medespeler komt.

Slide 5 - Diapositive

Proces evaluatie
Op welke manier is het resultaat tot stand gekomen !


Beginsituatie
- Goed ingeschat
- Voldoende gegevens verzameld
- Bijzondere omstandigheden?
Lesopbouw
- juiste lesindeling
- Hoe verliepen de lesdelen?
- Lesdelen op elkaar afgestemd?
Organisatie
- VID?
- Juiste opstellingen?
- Juiste groepjes?
- Passende organisatievormen?
- Zes W's bij veranderingen toegepast?
- Organisatorische differentiatie?
Bewegingsvormen
- Voldeden aan gestelde eisen?
- Methodisch goed opgebouwd
- Voldoende mogelijkheden voor differentiatie?
Didactische werkvormen
- Passende didactische werkvorm gebruikt?
- De werkvormen hebben tot gewenst leergedrag geleid?

Slide 6 - Diapositive

Slide 7 - Diapositive

Slide 8 - Diapositive

Aan het eind van de les laat je iedere deelnemer tien services slaan.
Je telt hoeveel er gemiddeld in het servicevak komen.

Welke vorm van evaluatie is dat?
A
Product evaluatie
B
Proces evaluatie

Slide 9 - Quiz

Karin heeft net een hockeyles gegeven. Ondanks dat ze de les goed had voorbereid, is de les niet goed verlopen. Karin heeft haar doelstelling niet bereikt. De deelnemers waren erg onrustig en weinig geconcentreerd. Karin moest ze vaak tot de orde roepen.
Hoe kwam dat nou?

Welke vorm van evaluatie is dit?
A
Product evaluatie
B
Proces evaluatie

Slide 10 - Quiz

Tijdens de uitvoering observeer je in hoeverre de strekking van de armen en benen goed zichtbaar is.
Je noteert bij wie wel en bij wie het niet zichtbaar is.

Welke vorm van evaluatie is dat?
A
Product evaluatie
B
Proces evaluatie

Slide 11 - Quiz

Een atlete heeft hard getraind om bij de kampioenschappen in vorm te zijn. De kampioenschappen vormen een evaluatiemoment om te beoordelen of de training wel goed opgebouwd was.
De wedstrijdresultaten zijn: kogelstoten 8.50 meter, speerwerpen 31.70 meter.

Welke vorm van evaluatie is dit?
A
Product evaluatie
B
Proces evaluatie

Slide 12 - Quiz

Aan welk antwoord heb jij het meest?

Aan het einde van de training houdt de trainer een procesevaluatie.

Wat kan hij dan het beste aan de deelnemer vragen?
A
“Wat heeft je meer geholpen: de uitleg of het voordoen?”
B
“ Vond je mijn uitleg duidelijk?”
C
“ Hoe vond je zelf dat je de smash hebt uitgevoerd?”

Slide 13 - Quiz

Bij procesevaluatie gaat het om...
A
de manier waarop het resultaat tot stand is gekomen
B
het meetbare eindresultaat van de les

Slide 14 - Quiz

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Diapositive

LE5 / LE6: wat wanneer en hoe
1. De les LE5 geven, LVF op papier inleveren bij docent

2. Nadat de les is afgerond krijg je feedback van docent en groep

3. Jij verwerkt feedback in de proces- en productevaluatie van het LVF

Slide 17 - Diapositive

LE5 / LE6: wat wanneer en hoe
4. Jij verwerkt de evaluatie in het nieuwe LVF voor LE6 (vervolgles)

5. Docent beoordeelt kolom algemeen LVF van LE5 o.b.v. kolom evaluatie op LVF LE6


Slide 18 - Diapositive

Slide 19 - Diapositive

LE5 / LE6: wat wanneer en hoe
6. De les LE6 geven, LVF op papier inleveren bij docent

7. Nadat de les LE6 is afgerond krijg je (weer) feedback van docent en groep

8. Jij verwerkt feedback in LVF LE6


Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

LE5 / LE6: wat wanneer en hoe
9. Jij gaat het LVF LE6 inclusief evaluatie uploaden in SBIS

Deadline vrijdag 23 april 2021


Slide 22 - Diapositive

Slide 23 - Diapositive

Slide 24 - Diapositive

Opmerkingen LVF van de docent

Slide 25 - Diapositive