PW 1c Methodiek rapporteren

Methodiek
2021/2022
Periode 2
Les 6
PW1a/c

1 / 26
suivant
Slide 1: Diapositive
OnderwijsassistentenMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 26 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

Éléments de cette leçon

Methodiek
2021/2022
Periode 2
Les 6
PW1a/c

Slide 1 - Diapositive

Vorige keer 
Gehele observatieplan afgerond
In eDition module 3 waarnemen opdrachten gemaakt.

Slide 2 - Diapositive

Even herhalen
Observatie en observatieplan

Module 3 boek! Observeren: theorie goed lezen!!!
Even opfrissen: wat staat er in het observatieplan:


Slide 3 - Diapositive

observeren en observatieplan
1. beginsituatie
2. achtergrondgegevens
3. doel observatie
4. observatievragen
5. observatiemethode
6. observatiehulpmiddel
7. drie observatiemomenten
8. manier van rapporteren

Slide 4 - Diapositive

Wat vul je in bij 5. observatiemethode?

Slide 5 - Question ouverte

Wat vul je in bij 1: bepaal de beginsituatie?

Slide 6 - Question ouverte

Wat vul je in bij 6: observatiehulpmiddel?

Slide 7 - Question ouverte

Deze week 
Rapporteren

Slide 8 - Diapositive

Lesdoel
Aan het einde van deze les heb je inzicht gekregen in de functie van rapporteren. Weet je wat mondelinge en schriftelijke rapportages zijn. En heb je zicht op andere vormen van rapporteren.

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Vidéo

Inleiding 
In je werk maak je verslagen. Je rapporteert wat je hebt gezien/ gedaan.
Aan collega’s, ouders/verzorgers
Mondeling
Schriftelijk: overdrachtsrapport, voortgangsrapport, observatieverslag of dagrapport.
Gebruik: dagboek/logboek. Leerlingvolgsysteem.

Slide 11 - Diapositive

vandaag
Algemene uitleg over rapporteren
1. Functie van rapporteren
2. Mondeling of schriftelijk

Slide 12 - Diapositive

algemene uitleg 
Rapporteren is:

Schriftelijk of mondeling verslag doen van gebeurtenissen of situaties die zijn waargenomen.

Slide 13 - Diapositive

Functie van rapporteren 
Waarom rapporteer je?
Informeren
Evalueren
Adviseren
Verantwoorden
Signaleren

Slide 14 - Diapositive

Informeren 
Informeren staat op de eerste plaats. Hoofddoel.
Ouders/ verzorgers, team.
Collega’s
* Dagelijkse dingen en zorgelijke dingen
Om een goed beeld te krijgen van het kind. 
Deze informatie leg je vast op papier. Overdacht naar je team/ collega’s en voor jezelf

Slide 15 - Diapositive

Evalueren 
Informatie uit je rapportages gebruik je om te evalueren.
Ontwikkelingen volgen, plannen, bijstellen.
Geven en ontvangen van feedback

Slide 16 - Diapositive

adviseren
Met name rapportages van observaties is een belangrijke basis bij adviseren.
Gegevens verzameld: kan je een advies geven. Onderbouwen waarom je dit advies geeft.

Slide 17 - Diapositive

Verantwoorden 
Verantwoording afleggen over je activiteiten. Aan:
Leidinggevende.
Opdrachtgevers (kunnen de ouders zijn, team of jeugdzorg instantie)
Waarom:
Uren en financiële verantwoording
 Welke methodieken effectief

Slide 18 - Diapositive

Signaleren 
Praten over opvallende dingen. Met: Collega’s
Ouders/ verzorgers
Waarom:
Zien zij het ook?
Actie:
Naast signaleren ook iets met het signaal doen. In overleg eventueel met protocollen.

Slide 19 - Diapositive

rapporteren 
Kan mondeling en schriftelijk. 

Slide 20 - Diapositive

Wat is het voordeel van Mondelinge rapportage?

Slide 21 - Question ouverte

Wat is het nadeel van mondelinge rapportage?

Slide 22 - Question ouverte

Wat is het voordeel van schriftelijke rapportage?

Slide 23 - Question ouverte

wat is het nadeel van schriftelijke rapportage?

Slide 24 - Question ouverte

Formeel of informeel rapporteren
Formeel: zakelijk.. Methodisch te werk.

Informeel: informele, persoonlijke manier. Vaak gesprekken met ouders/begeleiders over wat je is opgevallen aan het gedrag van een kind. Informatie die je kan meenemen in je rapportage.
Zorgvuldig verwoorden.

Slide 25 - Diapositive

maken Edition
Lezen: Module 3 Observeren> rapporteren 2.1 tot aan 2.3
Maken: MET3 Observeren: Rapporteren: niv3/4: opdracht 1, 3.

Slide 26 - Diapositive