Cursus B Zorg en zelfredzaamheid les 6

Cursus B Zorg en zelfredzaamheid

Periode 5 
les 6

Biedt ondersteuning gericht op zelfredzaamheid

1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Cursus B Zorg en zelfredzaamheid

Periode 5 
les 6

Biedt ondersteuning gericht op zelfredzaamheid

Slide 1 - Diapositive

Wat gaan we vandaag doen?
  • Terugblik lesplanner week 5--> interactie vaardigeden
  • Lesplanner week 6 doornemen
  • Tussenmeting formatievetoets
  • Werken aan de Digibib opdracht - verdiepingsopdracht
  • Afsluiten en vooruitblikken

Slide 2 - Diapositive

Leerdoelen vorige week

Slide 3 - Diapositive

Leerdoelen week 6

Slide 4 - Diapositive

PW Formatieve toets
Werkproces P1-K1-W5
SKG Formatieve toets
Werkproces P2-K1-W5

Slide 5 - Diapositive

Formatieve toetsing cursus B periode 5

Formatieve toets--> inleveren op Maandag 23 oktober 2023 aan het einde van de les
Je gaat onderzoeken, observeren, uitvoeren en uitwerken in een verslag


Slide 6 - Diapositive

Lay-out van je formatieve toetst
  • Voorblad
  • Inhoudsopgave
  • Inleiding
  • Hoofdstukken
  • Slot

Slide 7 - Diapositive

Wat zijn interactievaardigheden?

Slide 8 - Question ouverte

6 interactievaardigheden

Slide 9 - Diapositive

Basale interactievaardigheden
  • Respect voor autonomie 
  • Sensitieve responsiviteit = emotionele ondersteuning 
  • Structuren en grenzen stellen

Slide 10 - Diapositive

Educatieve interactievaardigheden
Praten, uitleggen en luisteren
Door veel met de kinderen te praten, uit te leggen en te luisteren, bied je hun de gelegenheid om hun wereld en hun gevoelsleven te begrijpen. Zo leren ze zich uit te drukken. Kinderen leren om duidelijk te maken wat ze zien, bedoelen, willen en voelen. En ze leren dat ook van anderen te begrijpen.
Stimuleren van de ontwikkeling
Jouw handelen kan kinderen helpen bij hun ontwikkeling. Bijvoorbeeld door hun nieuwsgierigheid te prikkelen, of hen te stimuleren bij een activiteit die ze nog net niet zelf kunnen en waarmee ze weer een stapje in hun ontwikkeling kunnen maken.
Begeleiden en stimuleren van onderlinge interactievaardigheden
Als pedagogisch medewerker zorg je voor omstandigheden waarin kinderen met elkaar kunnen spelen. Zo nodig begeleid je de kinderen daarbij. Daarmee zorg je ervoor dat kinderen zich veilig voelen bij elkaar en help je hen om positieve relaties op te bouwen.


Slide 11 - Diapositive


Een ander woord voor 'autonomie' is...
A
Sensitiviteit
B
Zelfbeschikking
C
Autoritair
D
Responsiviteit

Slide 12 - Quiz


Hoe kun je respect voor autonomie tonen tijdens het verschonen?

Slide 13 - Question ouverte


De neus afvegen zonder aankondiging
Wel respect voor autonomie
Geen respect voor autonomie

Slide 14 - Sondage


Een driftig kind oppakken en in de nadenkstoel neerzetten
Wel respect voor autonomie
Geen respect voor autnomie

Slide 15 - Sondage


Een kind zelf handen laten wassen
Wel respect voor autonomie
Geen respect voor autonomie

Slide 16 - Sondage


Eten in de mond doen bij een kind dat lippen op elkaar perst
Wel respect voor autonomie
Geen respect voor autonomie

Slide 17 - Sondage


Wanneer mag je een kind onaangekondigd vastgrijpen?
A
Als je het kind wil gaan verschonen
B
Als je het kind aan tafel wil zetten om te eten
C
Als het kind dreigt te vallen
D
Als het kind verdrietig is

Slide 18 - Quiz

Werken aan de opdracht
  • Vul alle vragen in van het werkblad

Slide 19 - Diapositive

Werken aan Digibib opdracht

Slide 20 - Diapositive

Welke doelen hebben we vandaag bereikt? 

  • Ik begrijp de termen autonomie
  • Ik ken de 6 interactievaardigheden
  • Door de tussenmeting weet ik wat ik nog moet doen
  • Ik weet wat er onder specifieke zorgbehoeften valt

Slide 21 - Diapositive

Vooruitblik volgende week

Slide 22 - Diapositive

Slide 23 - Diapositive