SSM - 06/12 - H3 Smaak - Schrijven - Les 3

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas;
  • Meld je alvast aan voor deze LessonUp (code onderin).
timer
5:00
1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo b, k, gLeerjaar 3

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas;
  • Meld je alvast aan voor deze LessonUp (code onderin).
timer
5:00

Slide 1 - Diapositive

  • Geen telefoons.
  • Gebruik je iPad alleen als dat nodig is.
  • Als de docent aan het woord is, is de rest van de klas stil.
  • Als een klasgenoot aan het woord is,
    is de rest van de klas stil.
  • Kortom, we luisteren naar elkaar en weten wanneer we mogen praten.
De verwachtingen tijdens de lessen Nederlands

Slide 2 - Diapositive

Check-In
Hoe voel je je op dit moment?
😒🙁😐🙂😃

Slide 3 - Sondage

Dagopening

Slide 4 - Diapositive

Dagopening:

Hoe steun jij iemand die het lastig heeft?

Slide 5 - Question ouverte

Aan het einde van de les:
- kan ik een nette en zakelijke brief schrijven.

Slide 6 - Diapositive

Programma             45 minuten
Doelen
Startopdracht
Instructie
Toepassen
Check-out


 5 minuten
 5 minuten
15 minuten 
10 minuten
 5 minuten

Slide 7 - Diapositive

Instructie 

Slide 8 - Diapositive

Het maken van aantekeningen kan helpen om de uitleg beter te onthouden. 
Aantekeningen

Slide 9 - Diapositive

Instructie
Zakelijke brief
Wat: Een brief die je stuurt naar bedrijven, personen of organisaties. 
Hoe: Inhoud

- Inleiding: Je vertelt de aanleiding van jouw e-mail. Vertel ook wie je bent.
- Kern/middenstuk: meer informatie of stel je vragen. 
  Soms stuur je een bijlage mee, zoals de rekening van een bestelling of
  een ingevuld formulier. Noem deze bijlage dan ook in je tekst.
- Slot: Spreek in het slot een wens of verwachting uit, bijvoorbeeld:
             Ik hoop snel een antwoord van u te krijgen.


Programma

Instructie
Toepassen
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 10 - Diapositive

Instructie
Hoe: Vorm

- Begin met een beleefde aanhef, bijvoorbeeld Geachte heer of mevrouw, of Geachte mevrouw Meppelink,. Na de aanhef gebruik je een komma. Begin wel de eerste alinea met een hoofdletter.
- Gebruik witregels tussen alle onderdelen van de e-mail.
- Spreek de ander aan met ‘u’ en gebruik beleefde taal.
- Sluit af met een beleefde groet, gevolgd door een komma. Zet daaronder je voor- en achternaam. Bijvoorbeeld:
Met vriendelijke groet, 

Hiertussen een handtekening

Jay van Vleuten
Zet onder je naam, alleen als dat nodig is, je adres en/of telefoonnummer.

Programma

Instructie
Toepassen
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 11 - Diapositive

Voorbeeld
Programma

Instructie
Toepassen
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 12 - Diapositive

Toepassen

Slide 13 - Diapositive

Waar ga jij aan werken?
Oefenen met de lay-out van de brief
Oefenen met de inhoud van de brief
De gehele brief

Slide 14 - Sondage

Wat?
Hoofdstuk 3: Smaak (blz. 77) § Schrijven
Opdracht 2 
Hoe?
Op papier voor eventuele feedback
Hulp
Kom bij mij met een vraag.
Tijd
10 minuten in stilte (5 minuten fluisteren)
Klaar?
Kom bij mij voor feedback
Je kan online oefenen met (werkwoord)spelling
of taalverzorging. (Denk aan de feedback!)
Opdracht (individueel)
timer
15:00
Programma

Toepassen
Check-out

Slide 15 - Diapositive

Evaluatie

Slide 16 - Diapositive

Hoe ziet de alineaverdeling eruit van een zakelijke brief?

Slide 17 - Question ouverte

Hoe start je een zakelijke brief en hoe sluit je hem af?

Slide 18 - Question ouverte

Aan het einde van de les:
- kan ik een nette en zakelijke brief schrijven.

Slide 19 - Diapositive

Volgende les
Hoofdstuk 2 - Schrijven
- Starten we met opdr. 2


Slide 20 - Diapositive