LE 1. Les 5 evalueren

Leerdoelen theorie
  • je weet wat een procesevaluatie is
  • je kan aangeven waarom we evalueren
  • je kunt de kolommen evalueren  van het lesvoorbereidings-formulier adequaat invullen.
1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive

Cette leçon contient 22 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Leerdoelen theorie
  • je weet wat een procesevaluatie is
  • je kan aangeven waarom we evalueren
  • je kunt de kolommen evalueren  van het lesvoorbereidings-formulier adequaat invullen.

Slide 1 - Diapositive

evalueren

Slide 2 - Carte mentale

Evalueren
Je gaat terugkijken op je  voorbereiding en hoe je les is zelf verlopen. Ben je tevreden hoe het is gegaan en heb je je doelen  kunnen bereiken.

Slide 3 - Diapositive

Procesevaluatie
Meestal kijk je als lesgever niet alleen naar het resultaat van de les, maar ook hoe de les verlopen is. Bij procesevaluatie kijk je als lesgever naar de manier waarop het resultaat tot stand is gekomen. Alle factoren die invloed hebben gehad loop je na. Deze factoren zijn de componenten van het didactisch model. De evaluatie van de doelstelling komt bij de volgende leereenheid (LE2) aan de orde gekomen. Bij de procesevaluatie evalueer je:
de beginsituatie, de organisatie, de begeleiding, de bewegingsvormen en de lesopbouw

Slide 4 - Diapositive

Slide 5 - Diapositive

leerdoelen praktijk
Je bent in staat om een les te evalueren met het coachmodel: loopt het, lukt het, leert het en leeft het. 

Slide 6 - Diapositive

opdracht 
 Vul de kolommen evalueren in van het lesvoorbereidings-formulier voor een les of training de je de afgelopen tijd gegeven hebt. Geef ook aan wat deze informatie betekent voor de volgende les.

Slide 7 - Diapositive

waarom evalueren?
  • Verbeteren van de volgende les. Goede dingen neem je mee minder goed  pas je aan.
  • Bijstellen van doelstellingen. Soms merk je dat de groep meer of minder tijd nodig heeft om de doelen te halen.
  • Reflectie voor eigen leren. Het is goed om af en toe naar jezelf te kijken. Doe ik het wel goed, moet ik dingen misschien anders doen?
  • Beoordelen en selecteren. je kijkt wat het vaardigheidsniveau van je sporters zijn.



Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Diapositive

productevaluatie
procesevaluatie
  • evaluatie van het resultaat en/of doelstelling
  • evaluatie van het lesverloop, van de lesonderdelen
            Evaluatievormen  

Slide 10 - Diapositive

Slide 11 - Diapositive

productevaluatie
Dit komt in de volgende LE  aan de orde waarbij jij   leermomenten in een les kan creëren waarin  jij  een beweging (een techniek) kan aanleren of verbeteren.

Slide 12 - Diapositive

Slide 13 - Diapositive

Slide 14 - Diapositive

Evaluatiemethoden

Slide 15 - Diapositive

procesevaluatie en  je lesvoorbereidingsformulier
Je stelt jezelf vragen over:
  • de beginsituatie
  • de bewegingsvormen
  • de begeleiding
  • de organisatie
  • de lesopbouw

Slide 16 - Diapositive

lukt 't: de beginsituatie
Heb ik de beginsituatie goed ingeschat (overschatten, onderschatten)?Heb ik voldoende gegevens over de beginsituatie verzameld?Heb ik voldoende rekening gehouden met bijzondere omstandigheden (deelnemers, randvoorwaarden)?

Slide 17 - Diapositive

lukt 't: de bewegingsvormen
Voldeden de bewegingsvormen aan de gestelde eisen?
Heb ik de bewegingsvormen methodisch goed opgebouwd?Waren er voldoende mogelijkheden voor differentiatie?

Slide 18 - Diapositive

Loopt't: de organisatie
Loopt de organisatie naar wens, worden de regels toegepast? Was de les veilig, doelmatig en intensief?
Heb ik de juiste opstellingen gebruikt?
Heb ik de juiste groepjes gemaakt?
Heb ik de juiste organisatievormen gebruikt?
Heb ik bij het veranderen van opstellingen de zes W´s gebruikt? 

Slide 19 - Diapositive

Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

verwerkingsopdrachten boek
Opdracht 4. Evaluatie in het didactisch model
Opdracht 5. Product en proces
Opdracht 6. Voorbeeld van evaluatie

Slide 22 - Diapositive