Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.
La durée de la leçon est: 45 min
Éléments de cette leçon
4H - Stoomcursus Leesvaardigheid
Les 8 van 12
Slide 1 - Diapositive
Globale planning per week
Slide 2 - Diapositive
4 Inleiding, kern, slot
Slide 3 - Diapositive
Lesinhoud
De leerdoelen
Terugblik op vorige les
Gezamenlijk lezen langere leestekst en maken vragen daarbij
Slide 4 - Diapositive
Leerdoelen § 4
Ik weet wat de functie is van een heldere indeling in inleiding, kern en slot in teksten.
Ik kan me oriënteren op de indeling van een tekst en ik kan inleiding, kern en slot herkennen.
Ik kan in mijn eigen woorden omschrijven op welke manier een tekst is ingedeeld en bijzonderheden met betrekking tot de inleiding en het slot omschrijven.
Slide 5 - Diapositive
Terugblik vorige les, a.d.h.v. vraag 6 a en b, wat staat er in de tekstdelen, bijvoorbeeld:
inleiding
kern
slot
recensie
Beschrijving van de cultuuruiting die je recenseert en de schrijver (bijv. titel, naam maker, wat heeft die nog meer gemaakt, prijs, waar te zien?)
Mening recensent over aspecten van de cultuuruiting (bijv. plot, taalgebruik, gebruikte techniek)
Eindoordeel
betoog
Wat is het onderwerp, wat is het standpunt?
(Tegen)argu-menten met onderbouwing
Conclusie
Slide 6 - Diapositive
Terugblik vorige les, a.d.h.v. vraag 6 c en d
Voorbeeld van tekstsoort die niet volgens 'inleiding - kern - slot' wordt opgebouwd
We gaan weer oefenen met het lezen van een tekst. Pak daarom de tekst Leer sneller, maar vooral effectiever lezen erbij op pagina 44 van je oefenboekje. Op pagina 45 vind je de vragen (13 t/m 18).
We bekijken eerst samen de vragen. Daarna lezen we gezamenlijk de tekst. Jullie beantwoorden de vragen daarna eerst in je schrift, daarna bespreken we ze klassikaal.
Slide 8 - Diapositive
De vragen
We nemen gezamenlijk de vragen op pag. 45 van het opdrachtenboekje door
Slide 9 - Diapositive
De tekst
We nemen gezamenlijk de tekst op pag. 44 van het opdrachtenboekje door in vier leesbeurten
Slide 10 - Diapositive
13. waar begint de kern, waar begint het slot?
timer
0:20
Slide 11 - Question ouverte
Vraag 14 (zie opdrachtenboekje)
Slide 12 - Diapositive
15. In welke alinea's worden de twee deelonderwerpen uit 14C uitgewerkt?
timer
0:30
Slide 13 - Question ouverte
Vraag 16: Wat maakt het geconcentreerd lezen van digitale teksten extra lastig?
Slide 14 - Diapositive
Vraag 17: Hoe moet een lezer volgens hoogleraar Hagoort lezen om tot goed tekstbegrip te komen (eigen woorden)
Slide 15 - Diapositive
Vraag 18: (zie opdrachtenboekje)
Slide 16 - Diapositive
Leerdoelen § 4
Ik weet wat de functie is van een heldere indeling in inleiding, kern en slot in teksten.
Ik kan me oriënteren op de indeling van een tekst en ik kan inleiding, kern en slot herkennen.
Ik kan in mijn eigen woorden omschrijven op welke manier een tekst is ingedeeld en bijzonderheden met betrekking tot de inleiding en het slot omschrijven.
Slide 17 - Diapositive
In hoeverre heb jij het idee dat je deze leerstof hebt begrepen?
😒🙁😐🙂😃
Slide 18 - Sondage
Huiswerk
Herhaal de theorie uit het theorieboekje (blz. 52 t/m 60) en maak opdr. 17 en 18 van blz. 45 van het opdrachtenboekje thuis af
Volgende les
Je krijgt uitleg over de theorie van par. 5: de tekststructuur en werkt aan opdracht 1 t/m 4