Les 1 Communicatie Een gesprek voeren m.b.t. de leefgebiedenwijzer

Les 1 Communicatie
Een gesprek voeren m.b.v. "De leefgebiedenwijzer"

1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBO

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Les 1 Communicatie
Een gesprek voeren m.b.v. "De leefgebiedenwijzer"

Slide 1 - Diapositive

1.Welkom

Slide 2 - Diapositive

Programma vandaag
1. Welkom
2. Incheckmoment
3. Regels tijdens de les (brainstorm)
4. Terugblik periode 1 t/m 3: Communicatie
5. Lesdoelen van vandaag
6. Introductie periode 4
7. De Beroepsopdracht
8. Klassenspel
9. Lesdoelen check
10. Vooruitblik les 2               11. Evaluatie: Tips en Tops


8. E

Slide 3 - Diapositive

2. Incheckmoment

Slide 4 - Diapositive

Stuur het nummer in (links boven is 1, rechts onder is 16)

Slide 5 - Question ouverte

3. Regels tijdens de les (brainstorm)

Slide 6 - Diapositive

Welke regels vindt jij belangrijk in de klas?
We maken uiteindelijk een top 5!

Slide 7 - Question ouverte

4. Terugblik periode 1 t/m 3
Periode 1: Basis communicatie technieken
Periode 2: Rots en Water
Periode 3: Professionele gesprekken met cliënten voeren

Slide 8 - Diapositive

5. Lesdoelen van vandaag
Je beschrijft aan het einde van de les  wat de beroepsopdracht inhoudt
Je geeft aan het einde van de les in je eigen woorden weer wat leefgebieden zijn
Je verteld aan het einde van de les in je eigen woorden hoe jij denkt over de thema’s pesten, eigenwaarde, gevoelend en vriendschap en online pesten 
Je ontwikkelt in samenspraak met medestudenten een lijst met “Klassenregels/lesregels” ontwikkelen
Je beschrijft aan het einde van de les de opbouw van het vak communicatie


Slide 9 - Diapositive

7. Beroepsopdracht
Je krijgt een casus en voert een gesprek met een client met een hulpvraag. Je stelt onbevooroordeeld open vragen, je luistert, vat samen en vraagt door. Je verzamelt informatie en brengt de vragen op verschillende leefgebieden in kaart. Samen met de cliënt stel je de belangrijkste doelen vast. Je bespreekt wat de mogelijkheden zijn van de cliënt zelf en van zijn sociale netwerk. Ten slotte spreek je af welke acties ondernomen worden.



Gebruik in het gesprek het Werkblad Leefgebieden om aantekeningen te maken.
Het gesprek wordt geobserveerd door een medestudent. Na afloop bespreken jullie de observaties en krijg je feedback.
Tenslotte schrijf je een kort verslag over het gesprek.
Schrijf een samenvatting van het gesprek
Schrijf welke gespreksvaardigheden je hebt gebruikt.
Reflecteer op jouw eigen gesprek: welke feedback heb je gekregen, wat heb je deskundig uitgevoerd, wat zijn je leerpunten? 









Slide 10 - Diapositive

6. Introductie periode 4
Een moeder vraagt jou, als sociaal werker, of je haar kan helpen. Haar dochter gaat naar de middelbare school maar ze heeft geen geld voor het openbaar vervoer. Je stuurt haar door naar Stichting Leergeld om een fiets aan te vragen. Daar heeft ze recht op. Probleem opgelost! Toch?

Misschien wel maar zou er niet meer aan de hand zijn? Vaak is dat het geval: een probleem staat zelden alleen.
Om jouw cliënt echt te kunnen helpen, zul je moeten doorvragen en belangrijke informatie in kaart brengen. De leefgebiedenwijzer helpt je daarbij. 

Slide 11 - Diapositive

Resultaat

Je kunt een gesprek met een cliënt voeren en de ondersteuningsvragen op relevante leefgebieden in kaart brengen. Je gebruikt vooral open vragen, luistert, vat samen en vraagt door. Je houding is onbevooroordeeld. Samen met de cliënt kun je de belangrijkste doelen vaststellen en een aanpak bespreken.
Inleveren
Verslag van het gesprek inclusief het Werkblad Leefgebieden en het feedbackformulier. 




Slide 12 - Diapositive

Slide 13 - Diapositive

8. Klassenspel
"Respect , hoe zie jij dat?"

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Diapositive

9. Lesdoelen check
Je kunt aan het einde van de les beschrijven wat de beroepsopdracht inhoudt
Je kunt aan het einde van de les in je eigen woorden weergeven wat leefgebieden zijn
Je kunt aan het einde van de les in je eigen woorden vertellen hoe jij denkt over de thema’s pesten, eigenwaarde, gevoelend en vriendschap en online pesten
Je kunt in samenspraak met medestudenten een lijst met “Klassenregels/lesregels” ontwikkelen
Je kunt aan het einde van de les de opbouw beschrijven het vak communicatie

Slide 19 - Diapositive

10. Vooruitblik les 2
We gaan het hebben over leefgebieden

Slide 20 - Diapositive

11. Evaluatie:
Tips?

Slide 21 - Question ouverte

11. Evaluatie:
Tops?

Slide 22 - Question ouverte

Slide 23 - Diapositive