B1 Les 7 Boekenpitch

Het bepalen van de kernzin van een alinea
WELKOM
timer
3:00
Ga rustig zitten, pak je leesboek, Talent 1B, maar laat deze dicht!
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 1

Cette leçon contient 13 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Het bepalen van de kernzin van een alinea
WELKOM
timer
3:00
Ga rustig zitten, pak je leesboek, Talent 1B, maar laat deze dicht!

Slide 1 - Diapositive

Ga lekker lezen!
timer
10:00
Na het lezen schrijf je in minimaal 3 zinnen een korte samenvatting van wat je hebt gelezen.

Slide 2 - Diapositive

Uitleg boekenpitch
Lesdoel:
Na deze les weet je wat je voor de SO Boekenpitch moet doen.

Slide 3 - Diapositive

Slide 4 - Diapositive

Wat moet je doen?
• Onderdeel: spreekvaardigheid > Doel: -Promoten en overhalen
• Kies een Nederlandstalig boek dat jij hebt gelezen en dat jou aanspreekt
• De pitch duurt minimaal 30 seconden en maximaal 1 minuut
• Hulpmiddelen: Het boek (deze neem je dus mee!)
• Spreekhouding (let op je spreekhouding, gebruik bijvoorbeeld je handen tijdens het spreken)

Slide 5 - Diapositive

Opbouw boekenpitch
  1. Inleiding
  2. Kern/middenstuk
  3. Slot 
  • Aan het einde van jouw boekenpitch moeten jouw klasgenoten ongeveer weten waar jouw boek over gaat.
  • Wees kort en krachtig!

Slide 6 - Diapositive

1. Inleiding
 Stel jezelf voor
 Houd het boek omhoog en laat het zien. “Mijn boekenpitch gaat over het boek……… geschreven door de auteur ……….”
 Geef het verhaalsoort/genre van het boek aan
 Lees een kort stukje uit het boek voor. Kies hiervoor een grappig, spannend of verdrietig/indrukwekkend fragment.

Slide 7 - Diapositive

Verhaalsoorten/genre

Slide 8 - Diapositive

 2. Kern/middenstuk
 Vertel waarom je dit leesfragment hebt gekozen (waarom heeft dit indruk op jou gemaakt)
 Vertel waarom je voor dit boek hebt gekozen (wat maakt jouw boek zo bijzonder)
 Gebruik beoordelingswoorden, zoals: grappig, ontroerend, eng, leerzaam, laat me meeleven, geschikt voor mijn leeftijd

Slide 9 - Diapositive

Hoofdpersoon

Slide 10 - Diapositive

Ik vond het fragment van Juul on fire niet zo spannend, want er gebeurde niet echt iets in het verhaal. Er was geen actie, want op de flaptekst staat al een beetje dat Juul problemen krijgt met een onbekende fan.

Slide 11 - Diapositive

Beoordelen
  • Ik vond het fragment van Juul on fire niet zo spannend, want er gebeurde niet echt iets in het verhaal. Er was geen actie, want op de flaptekst staat al een beetje dat Juul problemen krijgt met een onbekende fan.
  • Ik vond het onderwerp van Juul on fire niet zo origineel, want ik heb vorig jaar en op de basisschool best vaak boeken gelezen over kinderen die beroemd wilden worden via internet.

Slide 12 - Diapositive

3. Slot
 Maak jouw klasgenoten enthousiast
 Haal jouw klasgenoten over om het boek ook te lezen (Doel: activeren/overhalen, vertel waarom wij het zouden moeten lezen.)
 Bedank je klasgenoten voor de aandacht
 Zorg voor een verrassende afsluiting

Slide 13 - Diapositive