Periode 2, les 4 instructies beoordelen

Nederlands
Periode 2, les 4
instructies beoordelen

Let op: alleen welkom in deze les wanneer je instructie geschreven is en voorzien van zelfgemaakte foto's. 

1 / 23
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 23 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

Nederlands
Periode 2, les 4
instructies beoordelen

Let op: alleen welkom in deze les wanneer je instructie geschreven is en voorzien van zelfgemaakte foto's. 

Slide 1 - Tekstslide

Slide 2 - Tekstslide

Beroepshouding
  • Zaken voor elkaar: dus boek mee en instructie geschreven + foto's toegevoegd
  • Telefoon in tas
  • Lezen = lezen
  • Uitleg = opletten
  • Werken = werken 
  • Eten = niet in het lokaal

Slide 3 - Tekstslide

In deze les
  • Lesdoelen
  • 15 minuten lezen
  • Korte herhaling model van Van Gelder
  • Korte herhaling instructie schrijven
  • Uitleg opdracht beoordelen
  • Uitvoeren opdracht beoordelen
  • Inleveren eindopdracht in Motile

Slide 4 - Tekstslide

Lesdoelen
Aan het eind van deze les...
  • heb je jouw woordenschat en taalvaardigheden verder uitgebreid. 
  • heb je een beoordeling gegeven aan een paar klasgenoten. 
  • heb je een beoordeling gekregen van 2 klasgenoten op jouw zelfgeschreven instructie. 
  • heb je jouw aangepaste instructie ingeleverd in de inlevermap in Motile. 

Slide 5 - Tekstslide

Lezen
15  minuten lezen in een boek, tijdschrift of strip. 

Slide 6 - Tekstslide

Hoe heb jij gelezen?
Ik heb me de hele tijd goed kunnen concentreren.
Ik heb me een groot deel van de tijd goed kunnen concentreren.
Ik werd af en toe afgeleid.
Ik had een slechte concentratie vandaag.

Slide 7 - Poll

model van Van Gelder
Het model geeft het lesgeefproces weer​.


Het model kent vier onderdelen: ​
  • De beginsituatie​
  • De doelstelling​
  • De les of training​
  • De evaluatie





Slide 8 - Tekstslide

Beginsituatie
Doelstelling
Les / training
Evaluatie

Slide 9 - Sleepvraag

model van Van Gelder
  • Lesopbouw: Structuur van de les
  • Organisatie: Tijd, materiaal, klassenmanagement
  • Bewegingsvormen: Actieve betrokkenheid fysiek en mentaal
  • Didactische werkvormen: Instructie of actieve werkvormen





Slide 10 - Tekstslide

hoort er niet in
lesopbouw
organisatie
bewegings-vormen
didactischewerkvormen
differentiatie
reflectie
motivatie
communicatie
leeromgeving

Slide 11 - Sleepvraag

Bij welk onderdeel heb je het over de tijdsindeling, materialen en je klassenmanagement?
A
lesopbouw
B
organisatie
C
bewegingsvormen
D
didactische werkvormen

Slide 12 - Quizvraag

Wat valt er onder de didactische werkvormen?
A
instructie, (actieve) werkvormen
B
fysieke en mentale betrokkenheid leerlingen
C
inleiding, kern, afsluiting
D
tijd, materialen, klassenmanagement

Slide 13 - Quizvraag

In een instructie komen signaalwoorden terug zoals: eerst en daarna. 
Een instructie wordt duidelijker wanneer je afbeeldingen toevoegt. 
In een instructie wordt geen gebruik gemaakt van opsommingstekens. 
In een instructie is de volgorde niet zo belangrijk.
Een voorbeeld van een instructie is een reisbrochure.
Een voorbeeld van een instructie is een ontruimingsplan. 
goed
goed
goed
fout
fout
fout

Slide 14 - Sleepvraag

Wat is het verschil tussen een uitleg en een instructie?
A
Een uitleg is kort en bondig, terwijl een instructie uitgebreider is.
B
Een uitleg gebruikt de gebiedende wijs, terwijl een instructie in een informele toon wordt geschreven.
C
Een uitleg is altijd geschreven in de vorm van een vraag, terwijl een instructie altijd in de verleden tijd staat.
D
Een uitleg is uitgebreid en geeft details, terwijl een instructie kort en bondig is, en in de gebiedende wijs geschreven staat.

Slide 15 - Quizvraag

Kijk recht vooruit in de spiegel en trek je onderste ooglid omlaag. 
Als het niet duidelijk is, dan zou je contact kunnen opnemen met mijn collega via e-mail of telefoon.
Het is handig om voor jezelf te bepalen wat een goede hoogte zou zijn voor je fotolijst.
Stap vervolgens een paar meter achteruit en kijk of je tevreden bent.
Zoek een veilige plek om het wiel te wisselen.
Om het makkelijker te maken om een fietsband te pakken, zet je de fiets op zijn kop en zorg je ervoor dat het stuur recht staat.
goed
goed
goed
fout
fout
fout

Slide 16 - Sleepvraag

In deze les
  • Lesdoelen
  • 15 minuten lezen
  • Korte herhaling model van Van Gelder
  • Korte herhaling instructie schrijven
  • Uitleg opdracht beoordelen
  • Uitvoeren opdracht beoordelen
  • Inleveren eindopdracht in Motile

Slide 17 - Tekstslide

Beoordelen
  • Zorg dat 2 medestudenten jouw instructie bekijken en beoordelen. 
  • Je mag zelf kiezen wie dit zijn. 
  • Feedback moet helpend zijn, niet veroordelend of te lief. Wees kritisch. 
  • Gebruik formulier 1 om in te lezen wat onvoldoende, voldoende of goed is. 
  • Gebruik formulier 2 om je beoordeling op te schrijven. 

Slide 18 - Tekstslide

Inleveren
  • Pas je instructie aan na de feedback. 
  • Maak een foto van beide beoordelingen of laat je klasgenoten het online invullen (zie bestand Teams) en je toesturen.
  • Voeg de twee beoordelingen toe aan je instructie. 
  • Sla het bestand op als PDF en upload hem in de inlevermap van Motile. 

Slide 19 - Tekstslide

Slide 20 - Tekstslide

Slide 21 - Tekstslide

Opdracht Motile

Slide 22 - Tekstslide

Klaar?
  • Ga bezig met een module waar je naam bij staat. 
  • Ga bezig met een ander vak. 
  • Verlaat het lokaal. 

Slide 23 - Tekstslide