Lesformulier afrondende les jaar 2

Lesformulier
Afrondende les
1 / 22
volgende
Slide 1: Tekstslide
OnderwijsassistentenMBOStudiejaar 2

In deze les zitten 22 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Lesformulier
Afrondende les

Slide 1 - Tekstslide

Terugblik
Forms 1, 2, 3, 4

Slide 2 - Tekstslide

Deze les
Terugkijken op de onderdelen van vorige week
Ruimte voor vragen
Herhaling waar nodig
Aanmelden voor begeleiding

Slide 3 - Tekstslide

Onderdelen
Forms 1: Doelen en beginsituatie
Forms 2: Didactische werkvormen
Forms 3: Leerstof, leeractiviteit, instructiefase
Forms 4: Lesfasen en werkwijze

Slide 4 - Tekstslide

1. Doelen en beginsituatie
Vragen n.a.v. vorige week

Slide 5 - Woordweb

Persoonlijk leerdoel
Iets wat jij wilt leren
Niet te groot maken
Persoonlijk beginsituatie is onderbouwing van jouw keuze

Slide 6 - Tekstslide

Lesdoel
Beoordeling zie teamschat
Vragen waarom iets niet goed is: Hand op steken in teams

Slide 7 - Tekstslide

Beginsituatie
Wat kunnen ze al wel/niet met oog op het doel?
Is het al eerder behandeld?
Hoeveel kinderen zijn er betrokken bij de les?
Zijn er bijzonderheden waarmee je rekening moet houden?

Slide 8 - Tekstslide

Kerndoel
Tule.slo.nl
Nummer en uitleg
Twijfel: Klik op een kerndoel en vervolgens op leerlijn

Slide 9 - Tekstslide

Didactische werkvormen
Doceren                                         Samenwerkingsvorm   
Demonstreren                            Discussiëren
Stappenplan voorleggen      Reflectiegesprek
Vertellen                                       Theoretisch verhaal houden
Interactie
Spelvorm
Opdrachtvorm
Voorlezen

Slide 10 - Tekstslide

2. Didactische werkvormen
Vragen n.a.v. vorige week

Slide 11 - Woordweb

Geef een voorbeeld van interactie zoals je die bij de werkwijze zou beschrijven

Slide 12 - Open vraag

Geef een voorbeeld van doceren zoals je die in een werkwijze zou beschrijven

Slide 13 - Open vraag

3. Leerstof leermiddel instructie
Vragen n.a.v. vorige week

Slide 14 - Woordweb

Concreet beschrijven
Plus en min sommen tot 20
Vijf nieuwe spellingswoorden, namelijk: ...
Niet instructievorm, wel wélke instructievorm (doceren, demonstreren...)
Niet ik benoem het doel, wel ik noem dat de leerlingen vandaag plus en minsommen tot 20 gaan maken

Slide 15 - Tekstslide

4. Lesfasen en werkwijze
Vragen n.a.v. vorige week

Slide 16 - Woordweb

Concreet beschrijven
Les overnemen
Duidelijke opbouw
Geen overbodige informatie
Concreet beschrijven (zeg je iets of doe je iets voor, wat doen de kinderen, hoe begeleid je, hoe organiseer je?)

Slide 17 - Tekstslide

Wat wordt er bedoeld met 'terugblik'?

Slide 18 - Open vraag

Wat wordt er bedoeld met 'voorkennis ophalen'?

Slide 19 - Open vraag

Wat wordt er bedoeld met 'het in een betekenisvolle context gieten'?

Slide 20 - Open vraag

Wat doe je in de afsluitingsfase van de les?

Slide 21 - Open vraag

Hulp
Hulp nodig of samen naar een DA formulier kijken?
Volgende week vrijdag om 09.10 uur spreekuur op afspraak:
Je meldt je nu aan of stuurt uiterlijk maandag een chatbericht.
Je komt vrijdag 29 januari op school met een ingevuld DA formulier, hier gaan we samen naar kijken.

Slide 22 - Tekstslide