Week 15 - 1b2 - H4.4 Schrijven - Les 1 (fokker)

Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:
1 / 27
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 1

In deze les zitten 27 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 50 min

Onderdelen in deze les

Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

  • Kenmerken van een informatieve tekst
  • Tips voor leraren
  • Oefenen met inleidingen
  • Aanpassen aan de doelgroep
  • Synoniemen
  • In duo's een tekst maken (inleiding, kern, slot).
Vandaag
 Huiswerk:
Programma:

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies


  • Je kent de kenmerken van een informatieve
     tekst
    .
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de lezer.
LESDOELEN H4.3

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Een informatieve tekst...
A
... probeert je ergens van te overtuigen.
B
... probeert je aan het lachen te maken.
C
... probeert je alleen informatie te geven.
D
... probeert je ergens toe over te halen.

Slide 4 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Slide 5 - Tekstslide

blz. 32 in boek B.

Opdracht: lees de tekst goed en probeer zoveel mogelijk te onthouden. Ik stel er straks 1 quizvraag over.
Hoe weet je of iets een feit is of een mening?

Slide 6 - Open vraag

Antwoord: van een feit kun je controleren of het waar is.

Vervolgvraag: opdr.2e: waarom moet je in een informatieve tekst vooral feiten noemen?

Slide 7 - Tekstslide

Kort herhalen:

Titel
Tussenkopje
Witregel
Inleiding, kern, slot
Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
Opdracht 2 en 4:
Werkboek B - blz. 33

Slide 8 - Tekstslide

We maken samen een pdf die we naar de leraren mailen!
Post hier jouw tip voor leraren.
Klaar? Maak dan nu opdracht 4c.
Let op leestekens!
timer
12:00

Slide 9 - Open vraag

Leerlingen die snel klaar zijn, kunnen een passend plaatje bij hun bericht zoeken.
Post hier jouw antwoord bij 4c. Heb je een passend plaatje gevonden? Post dat dan ook hier.

Slide 10 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies


  • Je kent de kenmerken van een informatieve
     tekst
    .
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de lezer.
LESDOELEN H4.3

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Noem minstens drie kenmerken van een informatieve tekst.

Slide 12 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Slide 13 - Tekstslide

blz. 32 in boek B.

Opdracht: lees de tekst goed en probeer zoveel mogelijk te onthouden. Ik stel er straks 1 quizvraag over.

  • Je kent de kenmerken van een informatieve tekst.
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de lezer.
LESDOELEN H4.3

Slide 14 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 15 - Tekstslide

Leertekst op blz. 34 in boek B.

Slide 16 - Tekstslide

Hoe trekt de schrijver je aandacht in deze inleiding? Gebruik de leertekst in je boek.

Slide 17 - Tekstslide

  • Waar gaat dit plaatje over?
  • Bij wat voor tekst zou dit plaatje kunnen staan?
  • Voor wie is die tekst geschreven?
Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
Opdracht 5 en 6:
Werkboek B - blz. 35

Slide 18 - Tekstslide

Let op de tips die je krijgt in de leertekst bij opdracht 5!
Post hier jouw antwoord op opdracht 6b.
Let op leestekens!
timer
8:00

Slide 19 - Open vraag

Bespreken: hoe wordt de aandacht getrokken?
Na afloop kun je eventueel de beste inleiding laten kiezen.

  • Je kent de kenmerken van een informatieve tekst.
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de
     lezer.

LESDOELEN H4.3

Slide 20 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 21 - Tekstslide

Leertekst op blz. 35 in boek B.
Vraag: wat is ook alweer een synoniem?
POEPEN

Slide 22 - Woordweb

Opdracht: bedenk zoveel mogelijk synoniemen ;)

Nabespreken: je kunt ook een beschrijving geven.
Lust uw kind geen spruitjes? Dat is jammer, want SPRUITJES zijn juist zo gezond!

Slide 23 - Open vraag

Opdracht: schrijf de zin nog een keer en vervang SPRUITJES door iets anders. Let op: je kunt een beschrijving geven.

Voorbeeld: die kleine groene balletjes, die bittere hap groen, deze groentjes, dit gerecht is, 

  • Je kent de kenmerken van een informatieve tekst.
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de lezer.
LESDOELEN H4.3

Slide 24 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
120 woorden of meer!

Slide 25 - Tekstslide

Opdracht uitleggen met tips voor leerlingen:
  • Liever zelf een onderwerp kiezen? Overleg even.
  • Schrijf minstens drie alinea's. Maak met witregels duidelijk onderscheid tussen inleiding, kern en slot.
  • Wat staat er ook alweer in een inleiding, kern en slot?
  • Pas toe wat je hebt geleerd over een pakkende inleiding.

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
Waar let je op?

Slide 26 - Tekstslide

Schrijven mag in duo's. Na het schrijven wisselen de duo's met een ander duo. Ze vullen voor elkaar het feedbackformulier in.
Tot ziens!

Slide 27 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies