Les 27 PVS

Les 27  GGG
1 / 13
volgende
Slide 1: Tekstslide
MentorlesVoortgezet speciaal onderwijsLeerroute 5Leerroute 6Leerroute 7

In deze les zitten 13 slides, met tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Les 27  GGG

Slide 1 - Tekstslide

Programma
Terugblik
Lesdoelen
herhaling driehoek

oefeningen 
Afsluiting

Slide 2 - Tekstslide

Terugblik
Wat hebben wij de vorige les besproken?
Stoorzenders ombuigen in helpende/positieve gedachten

Slide 3 - Tekstslide

Lesdoelen
- Wat houdt de driehoeken denken, voelen, doen in.
- gedachten, gedrag en gevoel onderscheiden.
- Invullen 5G schema
- Wat zijn denkfouten

.


Slide 4 - Tekstslide

Inleiding
Welke invloed heeft denken, doen en voelen op elkaar?
Deze 3 staan altijd in verbinding.
positief en negatief.

Slide 5 - Tekstslide

Oefening kaartenhuis
We krijgen om de beurten allemaal een minuut om een kaartenhuis zo hoog mogelijk te bouwen daarna vullen wij de 
gebeurtenis, gedachten, gevoel in en als het lukt kijken we naar het gevolg.

Slide 6 - Tekstslide

5 g schema

Slide 7 - Tekstslide

Uitleg schema
  • Gebeurtenis/ situatie
  • Gedachte (stoorzender, negatief)
  • gevoel  Wat voel je dan?
  • gedrag ( wat doe ik dan?)
  • Gevolg  ( wat is dan de nieuwe situatie)

Slide 8 - Tekstslide

Oefening stiften
in 1 minuut zo veel mogelijk stiften rechtop tafel zetten.

daarna invullen 5 g schema.

Slide 9 - Tekstslide

Denkfouten
- Overdrijven (herkennen altijd, nooit, niemand, iedereen)
- Denken in moeten ( Ik mag niet)
- Negatief filter ( Je let wel op de negatieve dingen niet op de positieve) rotweekend gehad, 1 incident.
- Door een donkere bril kijken (alles is negatief)
- Etiketten plakken ( oordeel)
- Toekomst voorspelen ( invullen voor een ander), daar ga je naar gedragen.
- Gedachten lezen (je weet te denken wat een ander vindt)

Slide 10 - Tekstslide

Lichaamssignalen
https://schooltv.nl/video-item/het-klokhuis-lichaamstaal

nabespreken.

Slide 11 - Tekstslide

Slide 12 - Tekstslide

Evaluatie
- Wat hebben wij deze les gedaan/geleerd?
-Hebben wij de lesdoelen behaald?
-Wat is je werkniveau?
-Hebben we ons aan de gedragsverwachtingen gehouden?

Slide 13 - Tekstslide