In deze les zitten 22 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.
Lesduur is: 50 min
Onderdelen in deze les
Leesvaardigheid Inleiding les 1
Slide 1 - Tekstslide
Deze les
- Terugblik
- Lesdoel
- Uitleg
- Samen doen
- Zelf doen
Slide 2 - Tekstslide
Voeg de juiste interpunctie toe: er was eens een ijdele keizer hij was niet een beetje ijdel zoals wij allemaal nee hij was echt een verschrikkelijke ijdeltuit
Slide 3 - Open vraag
Macaroni (lusten) (v.t.) de grijsaard niet.
Slide 4 - Open vraag
Wat is het tekstdoel en noem een tekstvorm van een informatieve tekst
Slide 5 - Open vraag
Waarom hebben we het over leesvaardigheid?
Slide 6 - Open vraag
Waaraan kan ik de inleiding van tekst herkennen?
Slide 7 - Open vraag
Wat kan een schrijver doen om je nieuwsgierig te maken?
Hoe heeft de schrijver geprobeerd om de lezer nieuwsgierig te maken in dit artikel?
Slide 9 - Open vraag
Wat is het doel van het slot van een tekst?
Slide 10 - Open vraag
Welke tekstvorm heeft bijna nooit een slot en waarom?
Slide 11 - Open vraag
Lesdoel
- Aan het einde van deze les ken je de functies van een inleiding en van een slot.
Slide 12 - Tekstslide
Inleiding
Slot
Slide 13 - Tekstslide
Slide 14 - Tekstslide
"Het bestuur wil strenge maatregelen nemen tegen de speler. De spelersraad vindt dit overdreven en de leider van het team denkt dat een waarschuwing voldoende is. Kortom, het is nog onduidelijk hoe dit gaat aflopen."
A
Samenvattend
B
Concluderend
Slide 15 - Quizvraag
"Dit jaar wil ik op vakantie naar Turkije en dat kost nogal wat. Ik moet dus echt een zaterdagbaantje nemen om dit te kunnen betalen."
A
Samenvattend
B
Concluderend
Slide 16 - Quizvraag
Ik heb mijn huiswerk niet gemaakt en ik heb geen tijd om het nu nog te maken. Ik moet dus toegeven dat ik het niet heb.
A
Samenvattend
B
Concluderend
Slide 17 - Quizvraag
Focus van vandaag
De focus van vandaag ligt dus op hoe een schrijver een tekst kan inleiden en afsluiten
Dat verschilt per tekst, vandaar dat ik de opdracht samen wil doen.
Slide 18 - Tekstslide
Samen doen
Opdracht 13 b en c
Slide 19 - Tekstslide
Wat ga je doen?
Maak opdracht 10, 11, 12a, 14 en 16
10 minuten in stilte.
Schrijf je vraag op, als je het lastig vindt.
timer
10:00
Slide 20 - Tekstslide
Lesdoel
- Aan het einde van deze les ken je de functies van een inleiding en van een slot.
Slide 21 - Tekstslide
Wat kun je er zelf aan doen om het lesdoel volledig te behalen?