NOVA H7 les 2 inleiding redox

  • DEZE LES





Deze les nodig:
- schrift
- pen
- laptop
1 / 21
volgende
Slide 1: Tekstslide
ScheikundeMiddelbare schoolhavoLeerjaar 5

In deze les zitten 21 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

  • DEZE LES





Deze les nodig:
- schrift
- pen
- laptop

Slide 1 - Tekstslide

leerdoelencheck huiswerk
aan de hand van de volgende dia's controleer je of je het huiswerk voldoende hebt bestudeerd

--> maak opdracht 1 in je schrift
--> daarna enkele vragen in deze LU 

Slide 2 - Tekstslide


Teken een atoom F-19 volgens het schillenmodel

Teken ion van F-19
(schillenmodel)
opdracht 1 - maak in je schrift
Wat is het verschil tussen een atoom en een - ion?
timer
2:00

Slide 3 - Tekstslide

Wat is de juiste verhoudingsformule van kaliumoxide ?
check
A
K2O2
B
K2O
C
KO2
D
KO

Slide 4 - Quizvraag

Wat is de juiste verhoudingsformule van lood (IV) oxide ?
check
A
Pb2O2
B
Pb2O
C
PbO2
D
PbO

Slide 5 - Quizvraag

timer
1:30
nitrietion
acetaation
ammoniumion
hydroxide‑ion
 fosfaation
carbonaation
 CO32-
PO43-
OH-
NH4⁠+
CH3COO-
NO2-

Slide 6 - Sleepvraag

Hoe goed ken jij de formules van de ionen?
😒🙁😐🙂😃

Slide 7 - Poll

Hoe goed kun je zoutformules opstellen?
😒🙁😐🙂😃

Slide 8 - Poll

Wat ga je doen om het (nog) beter te kunnen?
niets, ik heb het goed geleerd en weet/kan dit
ik kan het, maar moet het blijven herhalen
ik ken de ionen, maar heb uitleg nodig hoe je zoutformules maakt
ik heb de ionen geleerd, maar moet nog oefenen met zoutformules
ik ga leren en oefenen, want dat heb ik nog niet gedaan
iets anders, namelijk...

Slide 9 - Poll

leerdoelen van deze les:
  • herkennen of een reactie een redoxreactie is of niet
  • de begrippen oxidator en reductor kunnen uitleggen

Slide 10 - Tekstslide

inleiding redoxreacties
In het volgende filmpje/demoproefje zie je de reactie tussen magnesium en zoutzuur.
Noteer nu eerst de juiste formules van deze stoffen voor de pijl:

........................... + ....................... -->

Gebruik waarneming om de juiste stof(fen) na de pijl te noteren.
DEMO

Slide 11 - Tekstslide

Slide 12 - Video

Welk gas denk je dat er ontstaat?
A
chloor
B
zuurstof
C
waterstof
D
magnesium

Slide 13 - Quizvraag

Slide 14 - Video

hoe kan bij deze reactie H2 ontstaan?
Mg (s)                   +        2  H+             -->   .............    +            H2

Slide 15 - Tekstslide

dit is een RED-OX reactie
Mg (s)              +              2 H+             --> Mg2+  + H
staat e- af               neemt e- op
       =                                     =
REDuctor                 OXidator

Slide 16 - Tekstslide

elektronenoverdracht
Een reactie waarbij elektronen worden overgedragen van het ene deeltje naar het andere deeltje noem je een REDOXreactie

Je herkent een redoxreactie aan
 het veranderen van de lading van de deeltjes
(voorbeeldopracht 1 en huiswerk opgave 5)

Slide 17 - Tekstslide

Zijn dit wel of geen redoxreacties, sleep naar het juiste blok.
timer
3:00
Redoxreactie
GEEN Redoxreactie
2 Al + Br2 --> 2 AlBr3
HCN + OH- --> CN- + H2O
BaCl2 --> Ba2+ + 2 Cl-
2 HCl + Mg --> H2 + Mg2+
HCl + OH- --> H2O
Fe + 3 Ag+ --> Fe3+ + 3 Ag

Slide 18 - Sleepvraag

welke bindingen worden verbroken/gevormd?
Mg (s)                   +        2  H+             -->   .............    +            H2
......
binding
......
binding

Slide 19 - Tekstslide

Slide 20 - Tekstslide

eigen werk
- doorlezen H7.1 blz 14 + 15
- bestudeer voorbeeldopdracht 1 op blz 15
- leer de definitie van oxidator, reductor en redoxreactie (blz 62)
- maken: opgave 2, 5, 7 en 9
- kijk je antwoorden na
   (Magister: studiewijzer scheikunde - uitwerkingen)
Lesson-UP
klascode: jjbvr

Slide 21 - Tekstslide