Bijeenkomst 3 (PD) Avans+

Les 3 Didactiek / Pedagogiek
Online - Avans+
1 / 27
volgende
Slide 1: Tekstslide
CoachingMiddelbare schoolvmbo t, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6

In deze les zitten 27 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 240 min

Onderdelen in deze les

Les 3 Didactiek / Pedagogiek
Online - Avans+

Slide 1 - Tekstslide

Slide 2 - Video

+ Hoe zit je op dit moment in de wedstrijd?
+ Wat vind je van dit onderdeel van de opleiding? 


Terugblik

Slide 3 - Tekstslide

Om mee te beginnen
  • Huiswerk: artikel

Slide 4 - Tekstslide

Wat heb je geleerd van het artikel?

Slide 5 - Woordweb

Doelen
  • Aan het einde van deze bijeenkomst:
  • Maak je een bewuste keuze voor het type les dat jij wil gaan ontwerpen.
  • Vertel je in eigen woorden wat er in het onderdeel ‘gepland lesverloop’ van jouw ‘didactisch analysemodel’ moeten komen te staan.

Slide 6 - Tekstslide

Jouw Executieve functies

Slide 7 - Tekstslide

  • De onderdelen van de module eindopdracht Pedagogiek en Didactiek zijn:
  • A. Analyse van een methode-les
  • B. Observatie en analyse van een video
  • C. Lesvoorbereiding en analyse

Deelnemers leveren de verschillende onderdelen in één verslag in. Dit verslag moet voldoen aan de vormeisen die in de studiehandleiding staan.

Jouw opdracht

Slide 8 - Tekstslide

Waar sta je nu zelf in je leerproces?
Welke executieve functie is steeds beter ontwikkeld?

Slide 9 - Open vraag

Welke rol wil je vandaag?
A
Ik volg de les. Ik luister en doe de opdrachten.
B
Ik help actief de docent.
C
Ik wil graag in groepjes werken en veel overleggen.
D
Ik volg, ik let op, ik spring bij waar nodig.

Slide 10 - Quizvraag

Hoe bereid ik een les voor?
  • Lesdoel formuleren
  • Beginsituatie op didactisch en op pedagogische gebied: waar moet ik rekening mee houden?
  • Lesopbouw kiezen
  • Lesvoorbereiding schrijven: Welke activiteiten ben ik van plan op welke manier uit te gaan voeren? Wat verwacht ik aan houding en gedrag bij de leerlingen te stimuleren?
  • Voorbereiden les (inrichten ruimte, klaarzetten materialen etc)

Slide 11 - Tekstslide

Hoe zat het ook al weer?
  • Leerkracht gestuurd vs. Leerling gericht

Slide 12 - Tekstslide

Lesopbouw
Welke gebruik je op school?

Slide 13 - Tekstslide

Welke vorm spreekt jou het meest aan? (eerst overleg in groepen)

Slide 14 - Open vraag

1

Slide 15 - Video

Slide 16 - Tekstslide

Slide 17 - Tekstslide

Slide 18 - Tekstslide

Slide 19 - Tekstslide

Lesvoorbereiding schrijven
Psychologische basisbehoeftes:
- Hoe zorg je ervoor dat je het kind ziet, oprechte interesse toont?
- Hoe zorg je ervoor dat er ‘veilig’ samengewerkt wordt?
- Hoe zorg je voor autonomie; hoe geef je kinderen echte keuzes i.p.v. pseudo-keuzes?
- Hoe zorg je ervoor dat je je ieder kind aanspreekt op zijn of haar kracht?

Slide 20 - Tekstslide

Huiswerk
+ Gebruik het ‘Didactisch Analyse model’ om jouw eigen les uit te gaan werken.

+ Stuur jouw uitwerking naar jouw groepje zoals afgesproken in bijeenkomst 3.
+ Lees de lesvoorbereidingen van de deelnemers uit jouw groepje.

Slide 21 - Tekstslide

Slide 22 - Tekstslide

05:22
Over welk handelen heeft meester Kanamori vooraf nagedacht?
Wat is het effect van zijn handelen?
Kun je deze manier van handelen altijd en overal toepassen?
Wat vind jij zelf van deze manier van handelen?

Slide 23 - Open vraag

Deadlines
  • De uiterste deadline om tussentijdse feedback te vragen is 8 mei.
+ De uiterste deadline om je module eindopdracht in te leveren is 24 mei.
+ Mail je docent wanneer je ingeleverd hebt: zowel bij de tussentijdse feedback als bij het inleveren van de definitieve versie.

+ Is er sprake van een herkansing? Je spreekt in overleg met Stefanie en jouw docent af wanneer je deze uiterlijk inlevert en wanneer de docent deze uiterlijk nagekeken heeft.



Feedback
+ Je vraagt één keer voordat je definitief inlevert feedback aan de docent op jouw module eindopdracht.
 
+ Vraag gericht feedback op:
 - de uitwerking van de observatie van de video.
- het geplande lesverloop van je zelf ontworpen les.
- de uitwerking van maximaal twee analysevragen. 
Kies dus uit de 3 onderdelen (dus uit A, B én C samen) 2 analysevragen waar je graag feedback op wil hebben.

Slide 24 - Tekstslide

Evaluatie:  leerdoelen
  • Vertel in eigen woorden welk soort keuzes er in het onderdeel ‘gepland lesverloop’ van jouw ‘didactisch analysemodel’ moeten staan.


+ Wie heeft er een bewuste keuze gemaakt voor het type les dat je zelf wil gaan ontwerpen? 

Slide 25 - Tekstslide

De volgende keer
Datum bijeenkomst 4: 10 mei online

2 mogelijkheden:
- eigen studie aan de hand van een instructievideo van mij.
- individuele consultatie over jouw opdracht!

- fysieke bijeenkomst op 8 - 9 - 11 mei in Breda.

Slide 26 - Tekstslide

Welke voorkeur?
Zelfstudie
Zelfstudie met reflectiemoment
Fysieke bijeenkomst 8 mei
Fysieke bijeenkomst 9 mei
Fysieke bijeenkomst 11 mei

Slide 27 - Poll