Lesplan: De Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) en de Gouden Eeuw

Lesplan: De Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) en de Gouden Eeuw
1 / 17
volgende
Slide 1: Tekstslide
GeschiedenisBasisschoolGroep 6

In deze les zitten 17 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Lesplan: De Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) en de Gouden Eeuw

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les begrijpen de leerlingen wat de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) was en waarom het belangrijk was tijdens de Gouden Eeuw.
Aan het einde van de les kunnen de leerlingen belangrijke aspecten van de VOC benoemen, zoals handel, ontdekkingen en kolonisatie.
Aan het einde van de les begrijpen de leerlingen de impact van de VOC op Nederland en de rest van de wereld.

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat weet je al over de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) en de Gouden Eeuw?

Slide 3 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Inleiding tot de VOC en de Gouden Eeuw
Korte introductie van de VOC en de Gouden Eeuw.

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Belangrijke punten van de VOC
Oprichting, doelstellingen, handelsroutes, handelswaren.

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Impact van de VOC op Nederland
Economische groei, stedenbouw, culturele uitwisseling.

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Interactieve activiteit: VOC Handelspel
Een interactief handelsspel om de handelsactiviteiten van de VOC te ervaren.

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Creatieve opdracht: VOC Schip Ontwerpen
Leerlingen ontwerpen een VOC-schip als creatieve opdracht.

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Afsluiting en recapitulatie van de les
Discussie en recapitulatie van de geleerde stof.

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

VOC: Een Nederlands handelsbedrijf
Opgericht in 1602, dat een monopolie had op de handel met Azië en een belangrijke rol speelde in de Gouden Eeuw.

Slide 10 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Gouden Eeuw
Een periode in de Nederlandse geschiedenis (17e eeuw) waarin handel, wetenschap, militaire macht en kunst tot grote bloei kwamen.

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Handelswaren
Goederen die door de VOC werden verhandeld, zoals specerijen, textiel en porselein.

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Handelsroutes
De zeeroutes die door de VOC werden gebruikt om goederen te verhandelen tussen Nederland en Azië.

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Kolonisatie
Het proces waarbij de VOC gebieden in Azië bezette en controleerde voor handelsdoeleinden.

Slide 14 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 15 - Open vraag

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 16 - Open vraag

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 17 - Open vraag

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.