Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
Blok 3 Wie ben ik?: Mijn land
1 / 31
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
In deze les zitten
31 slides
, met
interactieve quizzen
,
tekstslides
en
2 videos
.
Lesduur is:
70 min
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Slide 1 - Tekstslide
Planning
(bladzijde 24) Maken Blok 2 mijn familie : 12, 13, 14, 16, 17, 19 en 20 (opdrachten/nakijken)
Blok 3 mijn land
Uitleg blok 3 en Klokhuis Willem van Oranje
Video Kunstmatige en natuurlijke grenzen
Opdrachten
Slide 2 - Tekstslide
Leerdoelen Les 3
Je kan uitleggen waarom Nederland nog niet bestond in de 16 eeuw.
Twee redenen waarom Nederlanders in opstand kwamen.
Je kan natuurlijke en kunstmatige grenzen beschrijven en hier voorbeelden bij geven.
Slide 3 - Tekstslide
https:
Slide 4 - Link
Slide 5 - Tekstslide
Slide 6 - Tekstslide
Video
Kijkvraag
Waarom kwam Willem van Oranje in Opstand?
Slide 7 - Tekstslide
Slide 8 - Kaart
Grenzen
Tussen landen en gebieden liggen grenzen. Tussen de beide kanten van de grens zijn verschillen.
Natuurlijke grenzen
zijn grenzen die door de natuur zijn ontstaan: rivieren, zeeën, woestijnen.
Kunstmatige grenzen zijn getrokken door mensen. Muren, prikkeldraad, hekjes etc...
Slide 9 - Tekstslide
Slide 10 - Video
Slide 11 - Tekstslide
Opdrachten
Lezen: de blauwe leerteksten in je boek
Maken: Blok 3: 1, 2 5, 6, 7, 8, 9. 13, 17, 18
Atlasvragen kun je overslaan, dus niet maken
Voor sommige vragen kun je oko google maps gebruiken. Doe dat wel.
Nakijken Blok 2:
Slide 12 - Tekstslide
Programma
Terugblik vorige les
groepswerkvorm
Afronden blok 3 + uitleg
Opdrachten
Leerdoelen controleren
Slide 13 - Tekstslide
Uitleg werkvorm
Afbeelding wat te maken heeft met een onderwerp de Nederlandse opstand. Om jullie de de taak het onderwerp te achterhalen.
Groepen van 3 personen.
Jullie gaan de afbeelding natekenen.
Ieder groepslid krijg 20 seconden de tijd om de afbeelding te bekijken.
Daarna gaat hij terug naar zijn groep en vertelt wat hij heeft gezien.
Vervolgens gaan jullie het tekenen.
Wanneer iedereen is geweest gaan we het bespreken.
Slide 14 - Tekstslide
Slide 15 - Tekstslide
Slide 16 - Tekstslide
https:
Slide 17 - Link
https:
Slide 18 - Link
Stelling: Ik vind het goed dat dingen die met de slavernij te maken hebben worden verwijderd.
A
Eens
B
Oneens
Slide 19 - Quizvraag
Slide 20 - Tekstslide
Slide 21 - Tekstslide
Opdrachten
Lezen: de blauwe leerteksten in je boek
Maken: Blok 3: 1, 2 5, 7, 8, 9. 13, 17, 18
Atlasvragen kun je overslaan, dus niet maken
Voor sommige vragen kun je ook google maps gebruiken. Doe dat wel.
Klaar? Nakijken Blok 2
Slide 22 - Tekstslide
Filips wilde van Nederland 1 land maken met één bestuur en dezelfde wetten
A
Eens
B
Oneens
Slide 23 - Quizvraag
Noem een voorbeeld van een natuurlijke en kunstmatige grens
Slide 24 - Open vraag
Wat gebeurde er tijdens de beeldenstorm in 1566?
Slide 25 - Open vraag
Opdrachten blok 3
Lezen: de blauwe leerteksten in je boek
Maken: Blok 3: 1, 2 5, 6, 7, 8, 9. 13, 17, 18
Atlasvragen kun je overslaan, dus niet maken
Voor sommige vragen kun je oko google maps gebruiken. Doe dat wel.
Slide 26 - Tekstslide
https:
Slide 27 - Link
Slide 28 - Video
Grenzen
Tussen landen en gebieden liggen grenzen. Tussen de beide kanten van de grens zijn verschillen.
Natuurlijke grenzen
zijn grenzen die door de natuur zijn ontstaan: rivieren, zeeën, woestijnen.
Kunstmatige grenzen zijn getrokken door mensen. Muren, prikkeldraad, hekjes etc...
Slide 29 - Tekstslide
Afspraken bij de grens
Aan de
buitengrenzen
van een land of groep landen worden mensen en goederen streng gecontroleerd.
Aan de binnengrenzen van de EU-landen wordt niet streng gecontroleerd.
In het
Akkoord van Schengen
werd dit door landen afgesproken.
Tegenwoordig controleren landen hun grenzen toch weer strenger....
Slide 30 - Tekstslide
Verschillende culturen
De manier waarop mensen in een gebied samenleven en wonen, noem je
cultuur.
De onderdelen van een cultuur (cultuurelementen) zijn bijvoorbeeld:
taal
godsdienst
eetgewoonten
kleding
begroeting
Slide 31 - Tekstslide
Meer lessen zoals deze
Geschiedenis - Hoe zat dat? - Waarom zijn er grenzen?
Augustus 2024
- Les met
14 slides
door
Kidsweek in de Klas
Begrijpend lezen
Geschiedenis
Basisschool
Groep 5-8
Kidsweek in de Klas
T1B3 (les 3)
Oktober 2020
- Les met
11 slides
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo b, k
Leerjaar 1
Introductie grenzen / soorten grenzen (3.1 Grenzen)
Maart 2022
- Les met
31 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 3
Blok 3 Mijn land les 1
Oktober 2021
- Les met
36 slides
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 1
Grenzen en identiteit les 2
Maart 2023
- Les met
33 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 2
Mundo: Wie ben ik? Blok 3: Mijn land
Augustus 2019
- Les met
38 slides
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Grenzen en identiteit les 2
Mei 2023
- Les met
35 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 2
Introductie grenzen / soorten grenzen (3.1 Grenzen)
Mei 2022
- Les met
27 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 3