GIA: signaleren, communiceren, risicofactoren & balansmodel

GIA
Geweld in afhankelijkheidsrelaties
1 / 25
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 25 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 2 videos.

Onderdelen in deze les

GIA
Geweld in afhankelijkheidsrelaties

Slide 1 - Tekstslide

Les 2

  • overzicht periode
  • lesdoelen les 2
  • huiswerk les 1
  • terugblik les 1
  • woordenschriftwoorden
  • signaleren
  • communiceren
  • balansmodel
  • groepsopdracht
  • huiswerk les 2

Slide 2 - Tekstslide

Overzicht periode
les
thema
1
introductie & meldcode
2
signaleren, communiceren, risicofactoren & balansmodel
3
melden
4
kindermishandeling
5
ouderenmishandeling
6&7
presentaties
8
grensoverschrijdend gedrag van professionals

Slide 3 - Tekstslide

Lesdoelen les 2
De student kan uitleggen wat huiselijk geweld is

De student is in staat signalen van huiselijk geweld te onderscheiden en te benoemen


Slide 4 - Tekstslide

Huiswerk les 1
  • Wie is het gelukt om in te loggen in de e-learning?
  • Wie heeft de opdracht huiselijk geweld gemaakt? 

Slide 5 - Tekstslide

Een kind structureel te weinig aandacht geven, is kindermishandeling.
Eens
Oneens

Slide 6 - Poll

Als ouders ruzie maken, hebben kinderen daar niet altijd last van.
Eens
Oneens

Slide 7 - Poll

Bij ouderenmishandeling is er altijd sprake van intentioneel geweld.
Eens
Oneens

Slide 8 - Poll

Woordenschrift woorden
Opvoedonmacht
Lichamelijke mishandeling
Lichamelijk verwaarlozing
Psychische mishandeling
Psychische verwaarlozing
Huiselijk geweld
Eergerelateerd geweld
Meldcode

Sociaal Werk 2: thema 7

Slide 9 - Tekstslide

Signaleren
Het is belangrijk om huiselijk geweld goed te signaleren omdat: 
  • slachtoffers er niet snel vanzelf over vertellen
  • slachtoffers zich er niet altijd van bewust zijn dat ze mishandeld of verwaarloosd worden



Slide 10 - Tekstslide

Signaleren
We onderscheiden verschillende soorten signalen:
• Lichamelijke signalen
• Gedrag van het kind algemeen
• Gedrag van het kind naar andere kinderen
• Gedrag van het kind naar ouders
• Gedrag van het kind naar andere volwassenen
• Signalen in het gedrag van de ouder
• Signalen door de gezinssituatie

Slide 11 - Tekstslide

Slide 12 - Video

Communiceren
De wet meldcode geeft aan dat:
- communicatie eerlijk en open moet zijn
- er zorgvuldig naar een situatie gekeken moet worden
- stap 1: de signalen worden in kaart gebracht
- stap 2: de signalen worden besproken met een collega
- stap 3: de signalen worden besproken met de client

Slide 13 - Tekstslide

balansmodel
het balansmodel brengt beschermende en risicofactoren in kaart
deze factoren kunnen ingezet worden om de client te ondersteunen

Slide 14 - Tekstslide

Slide 15 - Video

Wendy (32 jaar) en Kees (35 jaar) zijn vijf jaar getrouwd. Helaas heeft Kees een jaar geleden zijn baan verloren. Wendy is vaak boos op Kees. Zij moet namelijk veel werken om alle rekeningen te kunnen betalen, maar Kees koopt toch elke dag bier.
Wat is een beschermende factor & wat is een risicofactor?

Slide 16 - Open vraag

De moeder van Mohammed (5 jaar) is depressief. Ze heeft daarom soms moeite om op tijd op te staan en voor Mohammed te zorgen. Als het heel slecht gaat met moeder, mag hij bij zijn tante logeren.
Wat is een beschermende factor & wat is een risicofactor?

Slide 17 - Open vraag

Arnold is 23 jaar. Hij is enig kind en communiceert amper met zijn moeder. Hij studeert filosofie en zit de meeste tijd op zijn kamer thuis bij zijn moeder. Hij begint zich hoe langer hoe meer eigenaardig te gedragen. Laatst zag zijn moeder dat hij in zichzelf praatte en zijn deur met aluminiumfolie wou bedekken. Toen zijn moeder hem vroeg wat hij deed mompelde hij dat hij zich wil beschermen tegen de straling. Moeder zei niets, ze is bang voor hem en weet niet hoe ze hiermee om moet gaan.
Wat is een beschermende factor & wat is een risicofactor?

Slide 18 - Open vraag

Groepsopdracht
  • Per groep krijg je een onderwerp
  • Met je groepje ga je informatie verzamelen over dit onderwerp, gebruik ook de informatie uit de reader
  • In les 6 en 7 geven jullie aan de klas een presentatie over dit onderwerp.
  • Maak een powerpoint en zorg dat je presentatie aantrekkelijk is, maak gebruik van plaatjes en filmpjes.
  • Je presentatie duurt 10 minuten, daarna is er ruimte voor feedback en vragen.
  • Let op: de presentaties gaan sowieso door, ook als er iemand ziek is. Zorg er daarom voor dat iedereen alle informatie heeft.


Slide 19 - Tekstslide

Groepsopdracht
 De onderwerpen zijn:
o partnergeweld
o eergerelateerd geweld
o tijdelijk huisverbod 
o vrouwenopvangorganisaties
o huiselijk geweld tegen mannen

Slide 20 - Tekstslide

Huiswerk les 2
  • zoek de betekenis op van de woordenschrift woorden
  • maak de e-learning over signalen
  • start met de voorbereiding van de groepspresentatie

Slide 21 - Tekstslide

HWSWR 20SW B1
partnergeweld
eergerelateerd geweld
tijdelijk huisverbod
vrouwenopvang organisaties
huiselijk geweld tegen mannen
Daisy
Sterre
Joy
Mihsin
Jamie
Sophie
Anouk
Isa
Sanne
Puck
Heidi
Stijn
Ruby
Nathan
Djordy

Slide 22 - Tekstslide

HWSWR 20SW B2
partnergeweld
eergerelateerd geweld
tijdelijk huisverbod
vrouwenopvang organisaties
huiselijk geweld tegen mannen
Beau
Berdan
Marcella
Ilse
Suus
Isa
Sophie
Sander
Megan
India
Mera
Amy
Wim
Felice
Lisa

Slide 23 - Tekstslide

HWSWR 20SW A1
partnergeweld
eergerelateerd geweld
tijdelijk huisverbod
vrouwenopvang organisaties
huiselijk geweld tegen mannen
Joley
Kiki
Rawen
Tyshawn
Louise
Nienke
Olav
Volcan
Quinty
Qwen
Femke
Asli
Xander
Kelsie

Slide 24 - Tekstslide

HWSWR 20SW A2

partnergeweld
eergerelateerd geweld
tijdelijk huisverbod
vrouwenopvang organisaties
huiselijk geweld tegen mannen
Femke
Sanna
Tess
Elise
Romé
Aernout
Robyn
Rianne
Joey
Tim
Erina
Eva
Teske
Mike
Merel

Slide 25 - Tekstslide