Boekje 6: Omgaan met klachten

Boekje 6: Omgaan met klachten
1 / 37
volgende
Slide 1: Tekstslide
Economie & OndernemenMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 3,4

In deze les zitten 37 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 100 min

Onderdelen in deze les

Boekje 6: Omgaan met klachten

Slide 1 - Tekstslide

Programma van vandaag
1e uur: Reflectie vorige periode + poetsbespreking.

2e uur: Start boekje 6: klachten behandelen (theorie).

3e uur: Boekje 6 praktijk: Actief luisteren + LSD-toepassen (filmen).

4e uur: Meneer Koster (stage).

Slide 2 - Tekstslide

Bespreken van de toets
  • Je krijgt per tweetal een antwoordblad, je kijkt je eigen toets na met een POTLOOD
  • Vragen? Overleg eerst met je buurman/vrouw.
  • Kom je er niet uit? Dan kom je langs de docent.
  • Je vult de reflectie van de vorige periode in. 

Klaar?
Dan ga je wat voor jezelf doen. 

Slide 3 - Tekstslide

Periode 3
Waar wordt je op getoetst?
1. Per boekje een praktische opdracht (cijfer).
  • Lesbrief 6: Omgaan met klachten
  • Lesbrief 7: Klanten en bezoekers ontvangen
  • Lesbrief 8: Presenteren en plannen
2. Online methode opdrachten (cijfer).
3. Eindtoets (cijfer).

Slide 4 - Tekstslide

Boekje 6: omgaan met klachten
De onderwerpen die in dit boekje terugkomen zijn:
  1. Een klacht aannemen
  2. Omgaan met emoties
  3. Een klacht afhandelen aan de balie en de telefoon
  4. Een klacht schriftelijk afhandelen
  5. Dienstverlening verbeteren

Voeg nu eerst boekje 6 toe aan je favorieten.

Slide 5 - Tekstslide

Leerdoelen van deze les
In deze taak:
  • Neem je een klacht aan

In deze taak leer je:
  • Actief te luisteren
  • LSD toe te passen
  • Een klacht goed aan te nemen

Slide 6 - Tekstslide

Opdracht
Ga voor jezelf op zoek (internet) naar wat belangrijk is bij actief luisteren (of hoe je actief luistert). 

Tijd: 5 - 10 minuten.
Wie: Alleen.
Hoe: Internet (google), online methode (Boom).
Waar: noteren op een A4-papier. 

Slide 7 - Tekstslide

Video
Je gaat zometeen een video kijken over actief luisteren.
Zet een krulletje bij de 'tips' die je zelf ook al hebt gevonden.

Schrijf de tips die je nog niet zelf had gevonden op je A4-papier. 

Slide 8 - Tekstslide

Slide 9 - Video

Nu maken
Lesbrief 6, taak 1: opdrachten 2, 3, 5, 6 en 7. 
Opdracht 4 en 8 doe je in drietallen het derde uur. 

Klaar? Dan doe je wat voor jezelf.
Hierna gaan we het bespreken. 
timer
20:00

Slide 10 - Tekstslide

Opdracht
Lees de tekstbronnen over een gesprek voeren en actief luisteren nogmaals door. 

Opdracht 4 en 8 ga je in drietallen doen. Dit film je en je beoordeelt elkaar. 
De beoordeling lever je in bij je docent. 

Slide 11 - Tekstslide

Dinsdag 9 april
Wat gaan we vandaag doen?
1e uur: Klachten afhandelen (theorie).
2e uur: Zelf klachtenbrief analyseren + verbeteren.
3e uur: Zelf klachtenbrief schrijven a.h.v. casussen.
3e uur: Elkaars klachtenbrief nakijken + feedback geven.
4e uur: Boomopdrachten/ maken inhaalopdrachten.
6. Afsluiting


Slide 12 - Tekstslide

Leerdoelen van deze les
In deze taak leer je:

  • Goed te reageren op een klacht aan de balie.
  • Goed te reageren op een klacht aan de telefoon.
  • Een schriftelijk bericht goed te structureren
  • Goed te reageren op een schriftelijke klacht

Slide 13 - Tekstslide

Klachten
Wanneer klaag je?

Slide 14 - Tekstslide

Wanneer klaag je?/ Wanneer heb jij voor het laatst een klacht ingediend?

Slide 15 - Woordweb

Slide 16 - Tekstslide

Slide 17 - Tekstslide

Slide 18 - Tekstslide

Slide 19 - Tekstslide

Slide 20 - Tekstslide

Slide 21 - Tekstslide

Slide 22 - Tekstslide

Slide 23 - Tekstslide

Slide 24 - Video

Hoe zou een klacht verholpen
moeten worden volgens jullie?

Slide 25 - Woordweb

Slide 26 - Tekstslide

Slide 27 - Tekstslide

Slide 28 - Tekstslide

Waarom moet je afspraken goed opschrijven als je de klacht niet meteen kunt afhandelen?
A
Om bij te houden wat je allemaal verkoopt
B
Om je gewerkte uren te verantwoorden
C
Om te weten wat nog niet is afgehandeld
D
Om misverstanden te voorkomen

Slide 29 - Quizvraag

Welke van de onderstaande voorbeelden is ‘een klacht die tijdens de koop ontstaat’?
A
Een verkoper reserveert in de computer een rode stoel, terwijl de klant een oranje stoel wenst.
B
Er is in de fabriek een fout gemaakt.
C
De klant heeft een product op de verkeerde manier gebruikt.

Slide 30 - Quizvraag

Welke van de onderstaande voorbeelden is ‘een klacht die na de koop ontstaan is’?
A
Een product dat in de winkel ligt is over de datum.
B
De klant heeft de trui verkeerd gewassen, nu is de trui flink gekrompen.
C
De verkoper heeft de klant een product verkocht dat hij eigenlijk niet wilde

Slide 31 - Quizvraag

Deel 2

Slide 32 - Tekstslide

Klachtenbrief
1. Vermelden naam etc.
2. Aanhef
3. Inleiding (beschrijf kort de situatie)
4. Hoofddeel: meer details.
5. Bied suggesties aan.
6. Beleefde groet
7. Sluit af met je naam

Slide 33 - Tekstslide

Opdracht in groepjes 
Je krijgt per groepje een voorbeeldbrief. 
Analyseer de brief. Schrijf op wat jullie verbeterpunten zijn. Denk hierbij aan de instructies voor het schrijven van een klachtenbrief.

+/- 30 minuten. 

Slide 34 - Tekstslide

Opdracht individueel
Je gaat nu een klachtenbrief schrijven aan de hand van één van de casussen. 

Klaar? Dan ga je taak 3 en 4 maken. 

timer
30:00

Slide 35 - Tekstslide

Feedback verzamelen

Lees de klachtenbrief van jouw buurman/buurvrouw door.

Voorzie deze van feedback -->

Slide 36 - Tekstslide

Wat heb je vandaag geleerd?

Slide 37 - Open vraag