G5 Econ1_H3 Mobiliteit



Economie G5

Les 10&11


1 / 11
volgende
Slide 1: Tekstslide
EconomieMiddelbare schoolvwoLeerjaar 5

In deze les zitten 11 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les



Economie G5

Les 10&11


Slide 1 - Tekstslide

Voorspelbaar gedrag?
De les is begonnen, als ik ben begonnen (programma op bord geschreven). 
Te laat? Haal een groene kaart.

Iedereen heeft materiaal mee, eigen device, dat werkt en opgeladen is. 
Verder heb je pen & papier mee (schrift voor dit vak of klapper met 
ringband papier). Wie schrijft die blijft? (niet in orde: 'boeken vergeten' in Magister.)

Telefoon is opgeborgen, mag in de 'telefoontas'. Zie ik je mobiel wel? 
Zonder mopperen inleveren, einde van de dag ophalen bij 
verzuimcoördinator. (Alles op je device mag, indien passend bij les)


Slide 2 - Tekstslide

Leerdoelen
Na vandaag, 

- maximumprijs
- minimumprijs
- subsidie
- harbergerdriekhoek (welvaartsverlies)


Spoorboekje

  • Introductie
  • Voorspelbaargedrag

  • Huiswerk deze week: ELO (H3)


  • Leerdoelen / Spoorboekje



  • H3 verder




Slide 3 - Tekstslide

Welvaartsverlies
Het verschil tussen de totale surplussen van volkomen concurrentie en een andere marktvorm noemen we het welvaartsverlies.

Slide 5 - Tekstslide

Harberger-driehoek
Het welvaartsverlies (door een minder efficiënte marktvorm) wordt de Harberger-driehoek genoemd.

Slide 6 - Tekstslide

de Harberger driehoek is driehoek
A
a
B
b
C
c
D
d

Slide 7 - Quizvraag

De overheid gebruikt belastingen en subsidies om meerdere doelen te bereiken. Welke van onderstaande doelen hoort daar NIET bij?
A
Uitgaven van de overheid betalen
B
Inkomens gelijker verdelen
C
Consumptie van bepaalde goederen stimuleren/afremmen
D
Import van buiten Europa stimuleren

Slide 8 - Quizvraag

Leerdoelen: H3

Slide 9 - Tekstslide

Leerdoelen: check?

Slide 10 - Tekstslide

Slide 11 - Tekstslide