Les 7

Didactiek
Quizje Planning
Lesopbouw
Lesdoelen
Opdrachten

Beoordelingsformulier LEL


1 / 16
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 1

This lesson contains 16 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Didactiek
Quizje Planning
Lesopbouw
Lesdoelen
Opdrachten

Beoordelingsformulier LEL


Slide 1 - Slide

Wat hoort niet bij het maken van een planning?
A
het bepalen van het einddoel
B
het bepalen van het tijdpad
C
het maken van een lesvoorbereiding
D
het koppelen van acties aan de subdoelen

Slide 2 - Quiz

Waarom is het bepalen van een tijdpad belangrijk voor een planning?

Slide 3 - Open question

Wat zijn de drie functies van een planning?

Slide 4 - Open question

Geef een voorbeeld van een mesoplan

Slide 5 - Open question

04 Planning en lesopbouw

Slide 6 - Slide

Waar denk jij aan bij een lesopbouw?

Slide 7 - Mind map

Lesdoelen
Wat hoort bij het belang van een goede lesopbouw?

Hoe ziet de standaard lesopbouw eruit?

Welke functies heeft de warming up/ inleiding?

Slide 8 - Slide

Belang van een goede lesopbouw
  • Een les moet een goed geordend en gestructureerd geheel zijn.


  • Een les moet fysiologisch veelzijdig zijn


  • Ook psychologisch kun je de deelnemers niet eenzijdig belasten

Slide 9 - Slide

De opbouw van een les

Slide 10 - Slide

Wat is volgens jou een inleiding van een les?

Slide 11 - Mind map

Inhoud van de inleiding
Alle deelnemers moeten veel kunnen bewegen. 

Een inleiding moet je snel en eenvoudig kunnen organiseren

Bewegingsvormen?

Slide 12 - Slide

De lesintroductie

Sfeer 
Organisatorische afspraken
Doel, opbouw
Vorige keer
Warming up

Fysiologische functie

Psychologische functie

Pedagogische functie

Slide 13 - Slide

Opbouw van de warming-up
Fase 1
Algemene warming-up
Fase 2
Rekken en losmaken
Fase 3
Specifieke warming-up.

Slide 14 - Slide

Verwerkingsopdrachten
Maak opdracht, 7, 8, 9, 10, 11

20 min

Nabespreken 10 min


Slide 15 - Slide

Beoordelingsformulier LEL

Slide 16 - Slide