Coördineren, organiseren en samenwerken 1, les 1

Coördineren, organiseren en samenwerken 1


les 1
Organisatie van de gezondheidszorg in Nederland
1 / 18
next
Slide 1: Slide
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 1

This lesson contains 18 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Coördineren, organiseren en samenwerken 1


les 1
Organisatie van de gezondheidszorg in Nederland

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Lesdoel:
Je kan in eigen woorden omschrijven wat gezondheidszorg inhoudt en je kunt ten minste twee verschillende aspecten van gezondheidszorg benoemen over:
  • Zorgbehoefte
  • Locatie van de zorg en behandeling
  • Niveau van zorg en behandeling
  • Op basis van verschillende doelgroepen

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Programma
  • Introductie beroepstaak: coördineren, organiseren en samenwerken
  • Introductie periode: Coördineren, organiseren en samenwerken 1
  • Casus mevrouw Popol
  • Theorie hoofdstuk 1: Organisatie van de gezondheidszorg in Nederland
  • Pauze 
  • Opdrachten maken en controleren
  • Quiz
  • Lesdoel behaald? 
  • Feedback
  • Einde!

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Beroepstaak: Coördineren, organiseren en samenwerken 1
Als verpleegkundige werk je vaak in een team. 
Je leert hoe je goed kunt samenwerken
met andere zorgverleners en hoe je
de zorg goed kunt organiseren. 
Dit is belangrijk om ervoor te zorgen 
dat de cliënten de juiste zorg 
op het juiste moment krijgen.

Slide 4 - Slide

Gebruik de informatie vanuit het leerarrangement 'Coördineren, organiseren en samenwerken 1'
Coördineren, organiseren en samenwerken 1
´Zorgverlening, beroep en organisatie n4´ van ThiemeMeulenhoff. 
Je hebt een laptop, pen en papier nodig. 

Afronding van de periode:
  • opdrachten module 3 en module 5 hoofdstuk 1
  • opdracht: ’Verdieping in je werkplek’
  • Kennistoets

Slide 5 - Slide

Geef in introductie voor deze periode, vertel waar de studenten naartoe werken om de periode voldoende af te sluiten. 
Gebruik de informatie vanuit het leerarrangement coördineren, organiseren en samenwerken 1
Organisatie van zorg
Casus: Mevrouw Popol is ernstig ziek


Slide 6 - Slide

Casus mevrouw Popol is te vinden in het boek (p. 106) of in de online leeromgeving: 
Oriëntatie Organisatie van de zorg.
Laat de studenten de vragen 3 opdrachten maken in de online leeromgeving. Opdracht 4 is een format voor een begrippenlijst. 
Mindmap!


Pen en post-it
Zet in steekwoorden neer wat is:
Gezondheidszorg

Slide 7 - Slide

Schrijf op een zijvak van het bord het woord gezondheidzorg.
Geef elke student een post-it.
Laat de studenten opschrijven in steekwoorden wat gezondheidszorg is.
De studenten moeten dit op het bord rondom het bord plakken als een mindmap. 5 minuten
Volgende dia: antwoord vanuit het boek
Gezondheidszorg

Het geheel van zorgverleners (en ondersteunend personeel), instellingen, middelen en activiteiten dat direct gericht is op instandhouding en verbetering van de gezondheidstoestand en/of zelfredzaamheid en op het reduceren, opheffen, compenseren en voorkomen van tekorten daarin.

Slide 8 - Slide

Uitleg begrip gezondheidszorg vanuit de theorie: 
ThiemeMeulenhoff
Zorgverlening, beroep en organisatie
Module 3, hoofdstuk 1 
Indeling van de gezondheidszorg
Op basis van zorgbehoefte: 
  • Curatieve zorg
  • Preventieve zorg
  • Langdurige zorg
  • Palliatieve zorg

Slide 9 - Slide

Gebruik de theorie van Module 3, hoofdstuk 1. 
Boek: p. 110 t/m 114

ThiemeMeulenhoff
Zorgverlening, beroep en organisatie N4

Curatieve: beter te worden, in combinatie met een ingreep of behandeling.
Preventieve : ziekte te voorkomen en gezond te blijven.
Langdurige zorg is vaak gericht op zorgvragers met een beperking of chronische aandoening.
Palliatieve: menswaardig afscheid van het leven.
Indeling van de gezondheidszorg
Naar de locatie van behandeling:
  • Intramurale zorg
  • Extramurale zorg
  • Woonvormen
  • Semimurale zorg 
  • Transmurale zorg

Slide 10 - Slide

Gebruik de theorie van Module 3, hoofdstuk 1.
Boek: p. 110 t/m 114
ThiemeMeulenhoff
Zorgverlening, beroep en organisatie N4
Indeling van de gezondheidszorg
Naar het behandelniveau: 
  • Nuldelijnszorg
  • Eerstelijnstzorg
  • Tweedelijnszorg
  • Derdelijnszorg

Slide 11 - Slide

Gebruik de theorie van Module 3, hoofdstuk 1.
Boek: p. 110 t/m 114
ThiemeMeulenhoff
Zorgverlening, beroep en organisatie N4
Indeling van de gezondheidszorg
                 Naar de doelgroepen (branche)
  • Ziekenhuizen
  • Verpleeghuizen
  • Gehandicaptenzorg
  • Geestelijke gezondheidszorg
  • Thuiszorg
  • Welzijn

Slide 12 - Slide

Gebruik de theorie van Module 3, hoofdstuk 1.
Boek: p. 110 t/m 114
ThiemeMeulenhoff
Zorgverlening, beroep en organisatie N4
Pauze 
10 minuten de benen strekken!

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag!
Maak de verwerkingsopdrachten van module 3, hoofstuk 1
1 t/m 5

ThiemeMeulenhoff
Zorgverlening, beroep en organisatie N4

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Kahoot!




Nummer 1 mag een prijsje kiezen 
Link Kahoot: https://create.kahoot.it/details/56bdc46f-0104-426a-96d5-736f6e25c39d 

Slide 15 - Slide

Link kopiëren en openen in een apart tabblad.
https://create.kahoot.it/details/56bdc46f-0104-426a-96d5-736f6e25c39d  
Het zijn de vragen vanuit de theorie: 'Begrijp je de theorie?'

Module 3, hoofdstuk 1
ThiemeMeulenhoff
Zorgverlening, beroep en organisatie N4


Volgende les: 
Herhaling theorie van vandaag
Gastles:
1 verpleegkundige die intramuraal werkt
1 verpleegkundige die extramuraal werkt
Huiswerk: 
Maak voor allebei de gastdocenten 1 vraag.

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Lesdoel: 
Je kan in eigen woorden omschrijven wat gezondheidszorg inhoudt en je kunt ten minste twee verschillende aspecten van gezondheidszorg benoemen over:
Zorgbehoefte
Locatie van de zorg en behandeling
Niveau van zorg en behandeling
Op basis van verschillende doelgroepen
Evaluatie les
Lesdoel:
Je kan in eigen woorden omschrijven wat gezondheidszorg inhoudt en je kunt ten minste twee verschillende aspecten van gezondheidszorg benoemen over:
  • Zorgbehoefte
  • Locatie van de zorg en behandeling
  • Niveau van zorg en behandeling
  • Op basis van verschillende doelgroepen 
Lesdoel behaald?
Ja of Nee

1 tip en 1 top
Over de les of docent
Maak hier een prop van!

Slide 17 - Slide

De studenten hebben pen en papier nodig.
Laat iedereen erop schrijven:
  • lesdoel is behaald? Ja of nee
  • Minimaal 1 tip over de les of docent
  • Minimaal 1 top over de les of docent
De studenten mogen alle sneeuwballen naar de docent gooien. 

Einde!
Bedankt voor jullie aandacht en inzet!
Een fijne dag nog.

Slide 18 - Slide

This item has no instructions