Les 15: Introductie-les Interbellum

Klassenplattegrond
Aanwezigheid noteren in Magister
Aanwezigheid
 Mats       Ena
Daniël    Teunes
René       Firenzo    Teun
Keanu    Florian
                 Simone  Daniëlle
    Liv        Maryse     Julia
                  Brent      Ariane    
  Julian                   
Marijn    Jorein 
Sander   Sofie
Dani       Toby
Marit      Nout
Docent
Riv           Bas 
1 / 20
next
Slide 1: Slide
GeschiedenisMiddelbare schoolhavoLeerjaar 3

This lesson contains 20 slides, with text slides and 1 video.

Items in this lesson

Klassenplattegrond
Aanwezigheid noteren in Magister
Aanwezigheid
 Mats       Ena
Daniël    Teunes
René       Firenzo    Teun
Keanu    Florian
                 Simone  Daniëlle
    Liv        Maryse     Julia
                  Brent      Ariane    
  Julian                   
Marijn    Jorein 
Sander   Sofie
Dani       Toby
Marit      Nout
Docent
Riv           Bas 

Slide 1 - Slide

Tijd: 7 min
Handeling: De docent verwelkomt de leerlingen bij de deur en geeft aan dat ze hun mobiel in de telefoontas moeten doen. Daarna mogen de leerlingen in het lokaal gaan zitten.
Verantwoording:
Peter Teitler, lessen in orde:
Voorspelbaarheid in aandacht: Eerste stap in voorspelbaarheid in aandacht geven binnen mijn lessen (elke les de leerlingen verwelkomen bij de deur, mobieltjes in de telefoontas, etc.) (blz.79)
Maak contact: (Bernes: 'weg naar een goede relatie') Door aan het begin van de les bij de deur te staan en de leerlingen te verwelkomen geef je de leerlingen het gevoel dat ze gezien zijn/ welkom zijn. (blz. 47-48)
Gebruik maken van vaste patronen: door structuur aan te brengen binnen mijn lessen is het volgen Teitler makkelijker om orde te houden.
De vijf rollen van de leraar: gastheer (welkomsgevoel creëren en het idee dat ik alle leerlingen gezien heb bij binnenkomst)

H3b

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Planning vandaag
1). Toets bespreken (15 min)

2). Introductie Interbellum (§2.3)

3). Aan de slag



Leerdoelen vandaag:
  • Aan het einde van de les kun je uitleggen waar we het de komende periode over gaan hebben.
  • Aan het einde van de les kun minstens 3 gevolgen noemen van de bepalingen in het Verdrag van Versailles voor Duitsland (Politiek en Maatschappij) . 

Slide 3 - Slide

Tijd: 1 min
Toets bespreken
timer
15:00

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag:
Wat?: §2.3 opdracht 1 en 2 

Hoe?:  In je werkboek op WB blz. 41 

Hulp?: De docent (tijdens de les), je laptop en je klasgenoot.

Tijd?: Tot de timer op nul staat of de opdrachten af zijn.

Uitkomst?: Je hebt geoefend met de leerstof.

Klaar?: Meld de docent dat je de opdrachten klaar hebt.

timer
10:00
Schrijf het op in je Agenda (Woensdag 23 november 2022)

Slide 5 - Slide

Tijd: 10 min
Interbellum
Introductie op het 
  • Wat betekent 'interbellum'?

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

28 juni 1919
Terugblik

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Verdrag van Versailles
Guillotine
timer
1:30
Bekijk de afbeelding.

1. Welke landen worden afgebeeld op de afbeelding?

2. Hoe zou de tekenaar kijken naar het Verdrag van Versailles?

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Verdrag van Versailles
Guillotine

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Het Duitse Keizerrijk:
Uitgeroepen 1871 in spiegelzaal van paleis Versailles
Hij wil de touwtjes in eigen handen houden. 
Duitsland moet Weltpolitik volgen.
Duitland moet een internationaal grootmacht worden.

Legerleiding meer invloed op buitenlands beleid gekregen.
Kaiser Wilhelm II
Het Duitse Keizerrijk (18 januari 1871- 9 november 1918)
- Leider Duitsland: Keizer Wilhelm II
- Duitsland moet Wereldmacht worden
- Leger meer invloed op buitenlands beleid

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

"Het wordt mij te gevaarlijk in Duitsland. Het leger keert zich tegen mij. Ik vlucht naar Nederland. Het land van mijn nicht Wilhelmina."
10 november 1918
Amerongen 
Doorn
10 november 1918: Kaiser Wilhelm II vlucht naar Nederland

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Hoe moet Duitsland nu geregeerd worden?

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Een parlementaire democratie
De Weimar Republiek

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

19 januari 1919: Eerste verkiezingen Duitsland
De winnaars bij deze verkiezing:
Socialistische Partij Duitsland (37.9%)
Het Rooms-Katholieke "Das Zentrum" ( 19,7%)
De liberale "Duitse Democratische Partij" (18,6%)

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Eerste belangrijke taak:
Tekenen van het Verdrag van Versailles
28 juni 1919:
Verdrag van Versailles

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

De Dolkstootlegende 

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

De Dolkstootlegende 

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag:
Wat?: §2.3 opdracht 1 en 2 

Hoe?:  In je werkboek op WB blz. 41 

Hulp?: De docent (tijdens de les), je laptop en je klasgenoot.

Tijd?: Tot de timer op nul staat of de opdrachten af zijn.

Uitkomst?: Je hebt geoefend met de leerstof.

Klaar?: Meld de docent dat je de opdrachten klaar hebt.

timer
10:00
Schrijf het op in je Agenda (Dinsdag 22 november 2022)

Slide 18 - Slide

Tijd: 10 min
Leerdoelen vandaag:
  1. Aan het einde van de les kun je uitleggen waar we het de komende periode over gaan hebben;
  2. Aan het einde van de les kun minstens 3 gevolgen noemen van de bepalingen in het Verdrag van Versailles voor Duitsland (Politiek en Maatschappij). 

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Slide 20 - Video

This item has no instructions