This lesson contains 27 slides, with interactive quizzes, text slides and 7 videos.
Lesson duration is: 45 min
Items in this lesson
Slide 1 - Slide
Wat gaan we deze week doen?
Lesdoelen:
Je weet wat film en muziek inhoud binnen kunst en amusement.
Je hebt verder geoefend met analyseren o.a. door het maken en bespreken van vragen
Lesplan:
Herhaling muziek binnen kunst en amusement H6
Introductie Film binnen kunst en amusement H6
Vragen stellen gemaakt opdrachten H6
Werken aan de opdrachten van H6
Slide 2 - Slide
Wat is je het meest bijgebleven het hoofdstuk Kunst als Boodschap? (antwoord in een zin)
Slide 3 - Mind map
Stukje herhaling
Kunst en amusement
MUZIEK
Slide 4 - Slide
Welke twee kenmerken horen bij jazzmuziek?
A
Blue note
B
Dissonanten
C
Improvisatie
D
Atonaliteit
Slide 5 - Quiz
Hoe noem je in de blues/jazz een noot die onzuiver begint en naar de juiste hoogte glijdt?
A
dissonant
B
blue note
C
syncope
D
grondtoon
Slide 6 - Quiz
Wat is het effect van een syncope in de jazzmuziek?
A
het klinkt somber
B
er kan hierdoor geïmproviseerd worden
C
je kan het makkelijker meezingen
D
het ritme verschuift waardoor het swingt
Slide 7 - Quiz
Wat zijn de belangrijkste kenmerken van de Jazz muziek? noem er 3
Slide 8 - Open question
Slide 9 - Slide
Verschillende versies van ‘Summertime’
Welke versie is het meest Blues? En welke het meest Jazz?
Slide 10 - Slide
Slide 11 - Video
0
Slide 12 - Video
0
Slide 13 - Video
0
Slide 14 - Video
Vaudeville “Josephine Baker”
Directeur van Les ballets Suédois, Rolf de Maré, haalt uit New York de Revue Nègre naar Parijs.
De shows in de music hall op de Champs Elysées zijn groot succes door danseres Joséphine Baker.
Baker zette zich na de oorlog in voor de rechten van Afro-Amerikanen. -> In haar dans speelt ze in op de toen geldende beeldvorming.
Erotisch geladen shows, gekleed in bananenrokje
Affiches voor Revue Nègre bevestigen alle vooroordelen van het blanke publiek.
Slide 15 - Slide
Slide 16 - Slide
Slide 17 - Slide
Slide 18 - Video
Slide 19 - Slide
Slide 20 - Slide
Slide 21 - Slide
Slide 22 - Video
Charles Chaplin – THE GREAT DICTATOR
De Amerikaanse pers was woedend over de inhoud de Great Dictator. De film werd zelfs in 1941 verboden.
In zijn eind toespraak (de slotspeech) houdt hij een pleidooi voor samenwerking tussen de landen en voor de wereldvrede.
Slide 23 - Slide
Slide 24 - Video
Welke boodschap draagt Chaplin uit met deze film?
Slide 25 - Open question
De boodschap die Chaplin uit draagt met deze film?
Chaplin wekte weerzin op tegen het verschijnsel dictator (zoals bijvoorbeeld. Hitler en Mussolini) Hij wilde duidelijk maken waar die mannen mee bezig waren.
In zijn toespraak houdt hij een pleidooi voor samenwerking tussen de landen en voor de wereldvrede.
Slide 26 - Slide
Huiswerk volgende les?
Maken opdrachten kunst en amusement:
Blok 2 – 1,2 (Slapstick)
Blok 7 – 1 t/m 6 (Vaudeville)
Blok 10 – 1 t/m 4 (animatie)
Blok 11 – 1 t/m 5 (Astair)
(gebruik tb H6)
+ nakijken (en zichtbaar verbeteren) huiswerkopdrachten H6