CKV Periode 2 Les 9

1 / 35
next
Slide 1: Slide
KunstMiddelbare schoolvwoLeerjaar 5

This lesson contains 35 slides, with text slides and 6 videos.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

CKV Periode 2 Les 9

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Hoe was je vakantie?

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

STARTER
Vragen? 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
- Je gebruikt de feedback van mij en je klasgenoten om verbeteringen aan te brengen in je zaaltekst en selectie van kunstwerken


- Je luistert en leert van andere klasgenoten; Wat maken zij?


- Je creëert een virtuele of 3D-tentoonstelling die voldoet aan de criteria 

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Planning 
Wat gaan we deze les doen? 
1. Kaart voor mevrouw Lingbeek
2. Blik op de eindopdracht
3. Informatie en Feedback 
4. Werktijd stap 4: tentoonstelling 'opbouwen'







Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Kaart voor mevrouw lingbeek!
It's a healthy little girl

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Stappen!


Stap 1:
Thema, doelgroep en onderzoek kunstwerken 
Stap 2: Selectie van kunstwerken
Stap 3: Tentoonstellingstekst schrijven met of zonder Chatgpt (prompts lever je ook in)
Stap 4: Tentoonstelling 'opbouwen'
Stap 5: Reclamevideo of poster maken en pitch voorbereiden

Slide 9 - Slide

Vandaag bij stap 1. Maar voordat jullie aan de slag gaan, gaan we meer leren over het maken van een tentoonstelling en inspiratie opdoen bij een andere tentoonstelling. 

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Periode 2
Je stelt je eigen tentoonstelling samen, geïnspireerd door jongerengroepen zoals de Beeldbrekers.
Dit is jouw kans om een krachtig statement te maken!

Kies een thema dat jou raakt, iets waar je verandering in wilt brengen of waar meer aandacht voor nodig is.

Slide 11 - Slide

Zo kun je nog meer onderzoek doen en ben je goed voorbereid om in periode 3 je eigen kunstwerk te creëren!
Wil je dit niet? (b.v. omdat je tijdens het maken van pm op een nieuw thema bent gekomen). 
Kies dan een nieuw thema dat je boos maakt of waar je je zorgen over maakt. Dit kan gaan over een maatschappelijk probleem, iets persoonlijks of een kwestie die je raakt in de wereld om je heen.
De opdracht:
Je maakt een persoonlijke tentoonstelling voor museum Mauritshuis met objecten, schilderijen, films, tekeningen, dans en/of theater dat symbool staat voor een onderwerp waar jij jezelf als jongere druk om maakt!

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

1. Blik op de eindopdracht
Periode 1: Hoe kom jij in actie?




Periode 2: In actie: jouw stem in het museum 

Slide 13 - Slide

Met stem bedoelen we jouw geluid, jouw perspectief, jouw mening 
In de toetsweek:
Pitch van jouw persoonlijke tentoonstelling
 inclusief promotiemateriaal (reclamevideo/poster/o.i.d.)

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Waarom?
Jullie zijn de stem van de toekomst! 

Steeds meer musea/cultuurinstellingen hebben jongerengroepen die hen advies geven over inclusiviteit, diversiteit en meer. 

Slide 15 - Slide

En thema's die belangrijk zijn! 
Tussentijdse deadlines
Donderdag 13 maart 23:59 uur lever je in: 
- tentoonstelling
- promotiemateriaal

Te laat? 2 punten eraf


Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Wat maakt jouw persoonlijke tentoonstelling aantrekkelijk?

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Meryem Slimani  
Laila Hida & Artsi Ifrach 
Joseph Quchen
Vormgeving 
Familiefoto's

Slide 19 - Slide

Familiefoto's: toegevoegd aan de tentoonstelling = persoonlijk
Omdat ze voor veel makers een bron zijn inspiratie en veel vertellen over de tijd waarin ze zijn gemaakt - welke mode / interieur toen?  


Filmpje over Meryem - volgende slide

Laila Hida en Artsi Ifrach:
De fotografen maken gebruik van voorwerpen om naar hun culturele en religieuze achtergrond te verwijzen.

Joseph Quchen maakt foto's van mensen op straat in Marokko (vooral casablanca) die hij qua mode interessant vond

vormgeving - denk na over vormgeving tentoonstelling - wat hebben zie hier gedaan?
Wat voor werken kies je?
Schilderijen
Sculpturen
Foto's
Video
Installaties
Posters en tekeningen
Muurschilderingen

Slide 20 - Slide

Vertel bij het maken van een tentoonstelling moet de tentoonstellingsmaker goed nadenken over wat voor soort werken ze wil tonen en wáár de werken komen te staan in een tentoonstelling. Hier zie je allerlei soorten vormen van kunst, die allemaal op een andere manier neergezet zijn: staand, aan de muur, hangend, op een scherm.
En hoe plaats je deze werken in de ruimte!
Aan de muur
Aan het plafond
In een vitrine 
Op een sokkel
 'in de ruimte' 
Met een stoel of bankje

Slide 21 - Slide

Vertel: over verschillende manieren van presenteren, ophang systemen om kunst op te hangen/ neer te zetten/ tentoon te stellen.
Feedback 
- Tekstbordjes
-  Vormgeving van de tentoonstelling
- interactief element toevoegen, zoals een ruimte waar bezoekers hun eigen ideeën rondom het thema kunnen delen
 
Google: interactieve tentoonstelling
  


Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Vandaag!
Stap 4: Tentoonstelling opbouwen 

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

Emaze/Kunstmatrix/Art Steps
LOG IN OP LessonUP!

Bekijk de tutorials en kies het platform dat je wil gebruiken

Emaze weinig vormgevingsmogelijkheden
Kunstmatrix meer mogelijkheden (tutorials op Youtube)
Artsteps (let op: je kan hier geen 3D werken in plaatsen)

Slide 25 - Slide

This item has no instructions

Slide 26 - Video

Introductie video 

Slide 27 - Video

This item has no instructions

Slide 28 - Video

This item has no instructions

Slide 29 - Video

This item has no instructions

Slide 30 - Video

This item has no instructions

Slide 31 - Video

This item has no instructions

Tips
Kies een programma dat het beste aansluit bij hoe je je tentoonstelling wil vormgeven

Slide 32 - Slide

Het valt me op dat emaze beperkt is in vormgeving 
Eigen werktijd!
timer
20:00

Slide 33 - Slide

This item has no instructions

Doelencheck!
- Je gebruikt de feedback van mij en je klasgenoten om verbeteringen aan te brengen in je zaaltekst en selectie van kunstwerken 

- Je creëert een virtuele of 3D-tentoonstelling die voldoet aan de criteria 







Slide 34 - Slide

This item has no instructions

Take-Away!
Wat was verrassend?
Wat heb je geleerd van een ander?  

Slide 35 - Slide

This item has no instructions