01/11 - Thema C - Kunst - Les 6

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas
  • Ga rustig zitten.
  • Meld je alvast aan voor deze LessonUp (code onderin)
timer
7:00
1 / 20
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo k, tLeerjaar 2

This lesson contains 20 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas
  • Ga rustig zitten.
  • Meld je alvast aan voor deze LessonUp (code onderin)
timer
7:00

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Check-In
Hoe voel je je op dit moment?
😒🙁😐🙂😃

Slide 2 - Poll

This item has no instructions

Doelen
  • Je weet wat een recensie is.
  • Je weet waar je een recensie aan kunt herkennen.
  • Je kunt feiten, meningen, standpunten en argumenten herkennen in een tekst.



Slide 3 - Slide

This item has no instructions

In deze les
gaan we:
  • Verder werken aan Thema C;
  • in gesprek over de begrippen mening; recensie, standpunt en argument.
  • Opdracht 1 en 2 samen.
  • Vooruitblikken op de volgende
    les(sen): schrijfopdracht voor een cijfer!

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

  • Geen telefoons.
  • Gebruik je iPad alleen als dat nodig is.
  • Als de docent aan het woord is, is de rest van de klas stil.
  • Als een klasgenoot aan het woord is,
    is de rest van de klas stil.
  • Kortom, we luisteren naar elkaar en weten wanneer we mogen praten.
De regels tijdens de lessen Nederlands

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Een recensie is een tekst waar duidelijk de mening van de schrijver in staat. Bijvoorbeeld over een boek, film of kunstwerk. Deze mening geef je aan met beoordelingswoorden
grappig, verrassend, saai, spannend
In een recensie wordt de mening altijd onderbouwd met argumenten.

Een recensie

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Slide 8 - Video

This item has no instructions

Slide 9 - Link

This item has no instructions

In de inleiding van een recensie is het belangrijk dat duidelijk wordt waar de recensie over gaat.
Noem bijvoorbeeld de titel en schrijver van het boek of moeilijkheidsgraad van de game.

De inleiding

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Het middenstuk
In het middenstuk wordt jouw mening duidelijk. Wat vind jij van het boek, de film of game? Noem ten minste twee argumenten en geef hierbij voorbeelden.
- Veel dialoog
-Een moordend tempo 
- Veel personages (topacteurs)

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Het slot
In de laatste alinea (het slot) sluit je jouw recensie af met een conclusie. Herhaal hier nog eens jouw mening. Je kunt in het slot signaalwoorden gebruiken, denk aan dus, kortom of al met al.

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Slide 13 - Link

Link openen en recensie Koning van Katoren bespreken. Geef duidelijk aan waar de inleiding, het middenstuk en het slot zijn en wat in deze onderdelen wordt benoemd.
Wat?
Thema C: Kunst (blz. 165-169). §6 Recensies lezen.
Opdracht 1.
Hoe?
Klassikaal.
Hulp
Steek je vinger op als je iets niet begrijpt. We maken de opdrachten samen, dus zorg dat je bij blijft.
Tijd
Vijftien minuten.

Klaar?
Hierna gaan we verder met de uitleg over de aankomende schrijfopdracht.
Opdracht 1 (klassikaal)
timer
5:00

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Wat?
Thema C: Kunst (blz. 165-169). §6 Recensies lezen.
Opdracht 2 en 3.
Hoe?
In tweetallen. Overleg fluisterend.
Hulp
Steek je vinger op als je iets niet begrijpt. 
Tijd
Vijftien minuten.

Klaar?
Hierna gaan we verder met de uitleg over de aankomende schrijfopdracht.
Opdracht 2 en 3
timer
15:00

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Doelen
  • Je weet wat een recensie is.
  • Je weet waar je een recensie aan kunt herkennen.
  • Je kunt feiten, meningen, standpunten en argumenten herkennen in een tekst.



Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Waarom schrijven mensen recensies?

Slide 17 - Open question

This item has no instructions

In een goede recensie is in de mening een beoordelingswoord gebruikt.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

Noem een voorbeeld van een beoordelingswoord.

Slide 19 - Mind map

This item has no instructions

Wie heeft nog een vraag over wat we vandaag hebben behandeld?

Slide 20 - Slide

This item has no instructions