Klas 4 Kader vrijdag 28 februari 2025




B4K3ZW
Les 3
Vrijdag 28 februari 2025
Kaderberoepsgerichte leerweg


1 / 12
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 4

This lesson contains 12 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson




B4K3ZW
Les 3
Vrijdag 28 februari 2025
Kaderberoepsgerichte leerweg


Slide 1 - Slide

Programma
  • Lesdoelen
  • Nakijken artikel
  • Aan de slag
  • Afronding
  • Huiswerk

Slide 2 - Slide

Lesdoelen
Je kunt/ weet
  • de inleiding, het middenstuk en het slot in een tekst herkennen;
  • onderscheid maken tussen hoofd- en bijzaken;
  • de bedoeling van delen van teksten herkennen;
  • veelvoorkomende verbanden en signaalwoorden herkennen, benoemen en begrijpen;
  • onderscheid maken tussen feiten en meningen;
  • onderscheid maken tussen een mening en argumenten;
  • belangrijke informatie uit een tekst halen en de manier van lezen daarop afstemmen.


Slide 3 - Slide

Bespreken artikel

Slide 4 - Slide

Bespreken artikel
Zelf bedenken:
  • In mijn klas hebben alle leerlingen een bijbaan. Ze werken bij een supermarkt, in een snackbar of bij de boer. 
  • Ik heb wel/ niet een bijbaan, omdat ik graag geld wil verdienen/ ik daar geen tijd voor heb.
  • Ik vind een bijbaan wel/ niet nuttig, 

Slide 5 - Slide

Bespreken artikel
1 argument erbij bedenken
Bijvoorbeeld: ervaring, verantwoordelijkheid

Slide 6 - Slide

Bespreken artikel
Bijvoorbeeld op vaste dagen werken, zodat je je huiswerk erom heen kunt plannen

Slide 7 - Slide

Voorbeeld 
artikel

Slide 8 - Slide

Voorbeeld 
artikel

Slide 9 - Slide

Aan de slag
Lezen: 'Niet gebeld is niet gesolliciteerd'
Maken: opdracht 18 t/m 27


Slide 10 - Slide

Afronding
Je kunt/ weet
  • de inleiding, het middenstuk en het slot in een tekst herkennen;
  • onderscheid maken tussen hoofd- en bijzaken;
  • de bedoeling van delen van teksten herkennen;
  • veelvoorkomende verbanden en signaalwoorden herkennen, benoemen en begrijpen;
  • onderscheid maken tussen feiten en meningen;
  • onderscheid maken tussen een mening en argumenten;
  • belangrijke informatie uit een tekst halen en de manier van lezen daarop afstemmen.

Slide 11 - Slide

Huiswerk
Lezen: artikel 'Niet gebeld is niet gesolliciteerd'
Maken: opdracht 18 t/m 27

Bij afwezigheid van lessen (skiën/ sok) wordt wel verwacht dat je het huiswerk maakt en inlevert. Houd dus Magister in de gaten. 

Slide 12 - Slide