LE 1. les 1 opdrachtvorm

B1K1 examen
Basis Kerntaak 1
Gaat over les-leiding geven
Gaat over didactiek: de theorie van het lesgeven.
1 / 44
next
Slide 1: Slide
SportvakMBOStudiejaar 1

This lesson contains 44 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

B1K1 examen
Basis Kerntaak 1
Gaat over les-leiding geven
Gaat over didactiek: de theorie van het lesgeven.

Slide 1 - Slide

Slide 2 - Slide

Beoordeling LE 1: loopt’t lukt’t:

• 2 X een  praktijkbeoordeling lesgeven. Lesgeven op loopt 't lukt 't niveau. 1 X beoordeling door  jouw bpv- begeleider en 1X beoordeling op school door jouw vakdocent. 
• 2 X theorie toetsen (digitaal in lesson up).



Slide 3 - Slide

Leerdoelen praktijk
  • Je weet hoe je aandacht moet vragen en houden
  • Je kan de opdracht kort en duidelijk uitleggen
  • Je kan PPD toepassen bij het geven van de opdracht
  • Bij het observeren loop je rond en blijf je aan de buitenkant

Slide 4 - Slide

Leerdoelen lesvoorbereiding
Je kan op het LVB-formulier  de kolom organisatie en begeleiding uitwerken op de volgende punten:

1. kolom begeleiding de werkvormen:  aandachtvragen, opdrachtvorm, opdrachtvoorbeeld en observeren
2. kolom organisatie: plattegrond en legenda 

Slide 5 - Slide

 Praktijk opdracht:
Bereid een oefening voor die je in de praktijkles aan jouw mede studenten gaat geven. 
De oefening duur 10 minuten. 
Je geeft les  aan de helft van de klas  op één helft van de zaal. 
Werk alleen de kolommen  begeleiding en organisatie uit van het LVB. Beschrijf de punten tav van jouw les. 

Slide 6 - Slide

Werkwijze lessen didactiek
De eerste les van de week geeft de docent een voorbeeld les met de aandachtspunten die in de theorie zijn behandeld.
De tweede les van de week geven studenten aan elkaar les en wordt de theorie herhaald en vindt er verdieping plaats. De inhouden die in de les besproken worden, moeten de studenten toepassen op het LVB en tijdens het lesgeven.

Slide 7 - Slide


De komende  slides wordt de samenhang/relatie tussen het boek,  LVB-formulier en het model van Gelder uitgelegd. 

Slide 8 - Slide

De vier didactische sleutelvragen zijn:
1. Waar moet ik beginnen? - Wat is de beginsituatie?
2. Wat wil ik bereiken? - Wat zijn mijn doelstellingen?
3. Hoe ga ik de les geven? 
4. Heb ik mijn doel bereikt? 

  • Deze vragen vormen de sleutel tot het geven van een goede les
  • De vier didactische sleutelvragen kun je weergegeven in een schema 

Slide 9 - Slide

Slide 10 - Slide

Slide 11 - Slide

Slide 12 - Slide

De hoofdstukken van het didactiekboek komen overeen met de kolommen van het LVB. 

Het boek heeft dus dezelfde indeling als jouw LVB formulier en als het lesgeefmodel van van Gelder. 

Slide 13 - Slide

lees de volgende tekst door
Lees in  het boek Didactiek: 
  • Thema 8: didactische werkvormen
  • Par.: voorbeelden van didactische werkvormen
  • Opdrachtvorm en opdrachtvoorbeeld 

Slide 14 - Slide

Opdrachtvorm
  • Bij het gebruik van de opdrachtvorm vertelt de lesgever wat er moet gebeuren. Vervolgens gaat de groep aan de slag. 
  • De lesgever geeft een opdracht zonder al te veel aanwijzingen en instructie. 
  • Wanneer hij technische aanwijzingen geeft, is het een instructievorm

Slide 15 - Slide

Het opdrachtvoorbeeld
  • De lesgever gebruikt het opdrachtvoorbeeld om een opdracht te geven of te verduidelijken. Het voorbeeld maakt de deelnemers duidelijk wat ze moeten doen.
  • De lesgever gebruikt het opdrachtvoorbeeld vaak bij het aanleren van een nieuwe bewegingsvorm, om het leerproces te starten.
  • Hij geeft een voorbeeld of laat een voorbeeld geven. 
  • Het is niet altijd noodzakelijk om daar verbale informatie aan toe te voegen.

Slide 16 - Slide

vraag 1: Wat is het verschil tussen een opdrachtvorm en instructievorm?

Slide 17 - Open question

Waarom moet je over het algemeen opdracht- en instructie vorm uit elkaar houden, niet gelijktijdig toepassen?

Slide 18 - Open question

Wat wordt bedoelt met PPD

Slide 19 - Open question

Is een verbale opdracht het praatje of het plaatje?
A
verbaal = plaatje
B
verbaal = praatje

Slide 20 - Quiz

Wat betekent KISS

Slide 21 - Open question

Is een visuele opdracht het praatje of het plaatje?
A
visueel = praatje
B
visueel =plaatje

Slide 22 - Quiz

Bespreek met de klas de antwoorden op de onderstaande vragen: 
Geef een voorbeeld van open opdracht,
Geef een voorbeeld van een gesloten opdracht

Slide 23 - Slide

Slide 24 - Slide

Op de volgende dia zie je een overzicht aan activiteiten van de lesgever en sporters bij het uitleggen van een opdracht. 
Dit schema kunnen studenten gebruiken om feedback te geven bij het onderling lesgeven. 

Slide 25 - Slide

de organisatie van een sportles

Slide 26 - Mind map

Lees paragraaf 1.5 van je boek door.
Didactisch model

En maak de opdrachten 5,6 en 7 op pagina 18

Slide 27 - Slide

Wat kun je in de kolom organisatie zetten?

Slide 28 - Open question

Wat komt er op een plattegrond, overzichtstekening te staan?

Slide 29 - Open question

De lesvoorbereiding
In de kolom Organisatie kun je zetten:
  • het benodigde materiaal en andere middelen
  • plattegronden en overzichtstekeningen
  • de tijdsplanning van de les
  • hoe je materiaal laat klaarzetten/verplaatsen
  • hoe je groepen samenstelt
  • hoe SB-deelnemers rouleren
  • hoe je alles laat opruimen.

Slide 30 - Slide

Plattegronden en overzichtstekeningen
  • de plaats van de toestellen en het materiaal
  • de plaats van de SB-deelnemers
  • de plaats van de lesgever
  • de loopweg (de route waarlangs een deelnemer zich beweegt)
  • de balbaan, de pass.

Slide 31 - Slide

Slide 32 - Slide

Slide 33 - Slide

Slide 34 - Slide

Slide 35 - Slide

Slide 36 - Slide

Slide 37 - Slide

Slide 38 - Slide

link  online tekenprogramma
https://fclive-my.sharepoint.com/:p:/r/personal/hero1_fcroc_nl/_layouts/15/Doc.aspx?sourcedoc=%7Bef8d8b13-bb22-4a83-99f2-af186f302e8e%7D&action=edit&wdPreviousSession=11e0ee4b-bca9-5582-8521-f9e336ba9d3f

Slide 39 - Slide

Bronnen

Boek LE 7 opdrachtvorm en voorbeeld  bLz 192 tm 194.
Boek LE 5 organiseren LVB 5.2 blz 131 tm 134

Slide 40 - Slide

Slide 41 - Slide

Wat heb je deze week geleerd?

Slide 42 - Slide

Beginsituatiev
Doelstelling
Evaluatie
Lesopbouw
Bewegingsvormen
Organisatie
Didactische vormen
Les/training

Slide 43 - Drag question

beginsituatie
doelstelling
les/training, oefeningen, begeleiding, organisatie
evaluatie
Wat wil ik bereiken?
waar moet ik beginnen?
hoe ga ik mijn les geven?
heb ik mijn doel bereikt?

Slide 44 - Drag question